Zvezdu čeka lak posao protiv Ludogoreca, evo šta se desilo

Uz dvojac, povređen i krilni napadač, kao i brazilski tandem

Crvena zvezda suočila se sa zdravstvenim problemima usled virusa, te je najavila slanje zahteva za odlaganje susreta sa Voždovcem, a kadrovske glavobolje nisu zaobišle ni narednog evropskog rivala šampiona Srbije - Ludogorec.

Bugarski klub, tokom vikenda iza nas odmerio je snage sa Slavijom iz Sofije i ostao praznih šaka na gostovanju, međutim znatno veća briga u odnosu na prvi prvenstveni poraz za Valdasa Dambrauskasa su brojne povrede.

Naime, prema saznanjima bugarskih medija, niz fudbalera sa veoma značajnim ulogama u redovima Ludogoreca pod znakom je pitanja za naredne izazove, uz akcenat na meč sa Crvenom zvezdom zakazan za 30. septembar.

Anton Nedjalkov, levi bek Ludogoreca, doživeo je povredu na gostovanju Midtjilandu, te je usled povrede skočnog zgloba i bola u kolenu u 54. minutu prinudno zamenjen.

Prvi izveštaji bili su prilično optimistični i najavljivali su brz oporavak kapitena bugarskog tima, međutim, ispostavilo se da se radi o nešto težem pehu što je potvrdio izostanak defanzivca iz protokola za utakmicu sa Slavijom, a Nedjalkov će biti pod znakom pitanja i za susret sa crveno-belima.

Partizanu jak tempo i mina u Kruševcu pred drugi tajm-aut, Zvezdi olakšanje opet prazne tribine u Pazaru

Slična situacija je i sa Kirilom Despodovim, klilnim napadačem i jednim od najboljih fudbalera Ludogoreca koji je doživeo peh u 61. minutu utakmice u Danskoj. Pojačanje koje je ovog leta stiglo iz Kaljarija za 2.000.000 evra takođe je provelo meč u Sofiji na tribinama, a van protokola bio je krilni napadač Mavis Čibota.

Uz navedene fudbalere već nedeljama van stroja su Brazilci Vanderson i Kauli, a u moru pehova dobra vest za klub iz Razgrada je povratak Jordana Ikokoa u trenažni proces.

Muke Ludogoreca dodatno je produbio poraz od Slavije (0:1) uz činjenicu da je klub iz Sofije na megdan rivalu izašao sa timom prosečne starosti 21,8 godina, te pobeda protiv aktuelnog šampiona ostaje upisana u istoriji kao slavlje sa najmlađim timom.

Među izabranicima Zlatomira Zagorčića samo tri igrača bila su starija od 22 godine, a packu u prestonici Bugarske ne štedeći kritike prokomentarisao je izvršni direktor Ludogoreca Angel Patričev.

"Igrali smo bezobrazno slabo, bez srca. Nismo imali šanse da pobedimo. Znate da protiv Ludogoreca svi igraju 100 odsto, a tokom prethodnih godina dešavalo nam se mnogo puta da opijeni uspehom brzo pretrpimo poraz koji nas vrati u realnost. Sada se dogodilo isto", kazao je Patričev.

Nezadovoljstvo nije skrivao ni član stručnog štaba Ludogoreca Stanislav Genčev.

"Nismo dali gol u prvom poluvremenu, iako smo imali tri vrlo dobre šanse. Naše ponašanje u drugom poluvremenu ne priliči timu poput Ludogoreca. Nedopustivo je da ekipa kakva je naša ne može da stvori gol šansu, posebno s obzirom na to da smo tokom većeg dela nastavka imali igrača više", rekao je Genčev i istakao da ekipa mora da izvuče pouke iz poraza kako se isto ne bi ponovilo u narednim izazovima.

Ludogorec će već u četvrtak izaći na megdan Spartaku u okviru Kupa Bugarske, a tri dana kasnije očekuje ga prvenstveni izazov protiv Boteva koji će biti i uvertira u utakmicu sa Crvenom zvbezdom zakazanom za 30. septembar od 21 čas.