TOTALNA DOMINACIJA ZVEZDE! Crveno beli slavili 2:0 protiv Partizana i plasirali se u FINALE KUPA, evo sa kim se bore za trofej

Mnogo bolja igra crveno-belih večeras u polufinalu Kupa Srbije

Zvezda će se krajem maja zajedno sa Vojvodinom boriti za trofej Kupa Srbije! Fudbaleri crveno-belih savladali su Partizan i drugi put u samo četiri dana, ovoga puta dosta lakše nego u Superligi Srbije, "blickrigom" sredinom prvog poluvremena kada su u razmaku od dva minuta postigli dva gola - 2:0 (2:0).

Imali su crveno-beli danas bolje šanse, posebno na početku drugog poluvremena, kada su Olajinka i Bukari bezbroj puta šutirali i bivali izblokirani, a Partizan je uspeo do kraja meča samo da zapreti preko Takija Nikolića. Sveukupno, nedovoljno da se dođe do bilo kakve šanse za pobedu večeras na stadionu "Rajko Mitić".

Sam početak utakmice kasnio je dva do tri minuta zbog činjenice da su fudbaleri Partizana, mada ih je Miloš Milanović nekoliko puta pozivao na teren, ostali kraj svoje klupe zagrljeni. Tek nakon što je trener Igor Duljaj održao motivacioni govor, oni su izašli, a kao posledicu kašnjenja, kapiten Svetozar Marković dobio je žuti karton.

Želeli su fudbaleri Partizana na taj način verovatno da iskažu protest zbog dešavanja na prethodnom večitom derbiju u Superligi Srbije, jer je zatim Samed Baždar prilikom prvog kontakta sa loptom na terenu, daleko ispucao loptu ka tribinama

Prvih deset minuta donelo je relativno mirnu igru bez nekih većih šansi po gol obe ekipe. Partizan je imao tri skoro vezana kornera, ali ni iz jednog nije uspeo da ozbiljnije zapreti golmanu Glazeru. Svaki put je lopta ili završavala u rukama izraelskog golmana ili je odlazila daleko preko čitavog šesnaesterca.

Prvu veću šansu je Partizan imao u 15. minutu kada je Samed Baždar uspeo da iz prve proigra Goha, koji je uputio udarac ka bližoj stativi golmana Glazera po zemlji, ali je ovaj uspeo da odbrani taj šut vrlo lako i izbaci loptu u korner.

Novu dobru šansu crno-beli su imali samo šest minuta kasnije i to iz još jedne kontre. ovoga puta je Severina spustio loptu do Baždara, a ovaj je uspeo da izbaci svog čuvara, tako što je zalomio loptu, ali je šut završio preko prečke. Od tada se na terenu apsolutno sve menja.

Jer u 27. minutu posle manje inicijative Zvezde stiže i prvi gol za crveno-bele. Sve je krenulo pošto je Hvang izbacio na odličan način Kalulua, centrirao ka petercu gde je bila velika gužva, a Olajinka uspeo da uputi udarac. Lopta se posle karambola i udarca od zadnjicu Filipovića završila u mreži.

Nisu se tu završile nevolje Partizana. U 29. minutu je usledila nova lopta na peterac, a tamo se našao Olajinka koji je šutirao iz prve i smestio loptu u mrežu. Odbrana gostiju je još jednom kapitulirala.

Nastavilo se u visokom ritmu i u nekoliko narednih minuta. Partizan je u 36. minutu tražio i penal nakon što je Pantić uputio centaršut i udario Mijailovića po ruci, ali je ona stajala iza leđa, pa sudija ništa nije svirao, a nije reagovala ni VAR soba.

Do kraja poluvremena vredi još istaći pokušaj Stamenića iz makazica kada je umesto lopte zakačio Antića po glavi. On je na kraju "zaradio" čalmu, pošto je tu bilo i dosta krvi, ali je fudbaler Partizana i pored svega ostao na terenu i nastavio sa igrom

Početak drugog poluvremena doneo je apsolutnu dominaciju Crvene zvezde. Partizan je zamenio Markovića za Stojkovića, a crveno-beli su za manje od pet minuta mogli da postignu barem još tri pogotka...

Sve je krenulo u 52. minutu kada je Olajinka izbacio Filipovića, a onda je šutirao preko gola. Delovalo je da je golman Jovanović zakačio tu loptu, ali crveno-beli nisu dobili korner. Samo pet minuta kasnije iz prekida je čuvar mreže crno-belih zato dva puta uspeo da izbaci loptu sa gol-linije posle karambola.

U 60. minutu na isteku punog sata su se pošteno obrukali Olajinka i Bukari. I jedan i drugi su posle finti pokušavali da savladaju golmana Jovanovića iz kaznenog prostora, ali su svaki put bivali ili izblokirani u poslednji čas ili je reagovao Jovanović. Minut kasnije je usledio i prvi prekid zbog baklji koje su ubačene sa južne tribine.Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

1:07

Nije to potrajalo, svega oko dva minuta, posle čega je usledio nešto mirniji period na obe strane terena uz dosta izmena. Usledila je i najveća šansa Partizana preko Takija Nikolića koji je šutirao po zemlji iskosa sa leve strane sa nekih 20 metara, ali je golman Glazer odbranio taj udarac.

Do kraja utakmice tempo se smirio, mada je Zvezda preko Kataija u 84. i 89. minutu mogla da stigne do još jednog gola. Oba puta se istakao golman Jovanović, mada je u prvoj od dve situacije na kraju podignuta i ofsajd zastavica.

Partizan jednostavno nije uspeo da zapreti ni na koji način, pa ćemo Zvezdu zajedno sa Vojvodinom gledati u borbi za trofej Kupa Srbije, 23. maja na stadionu "Lagator" u Loznici.