“Nikad nisam video ovoliko publike, kako je Carević ono odbranio…”

Trener Zvezde kaže da je imao problem jer je igrao protiv izuzetno nadahnutog protivnika

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno u Novom Sadu protiv Vojvodine - 0:0, što i ne bi trebalo da im predstavlja problem u nastavku šampionata, jer su i dalje sačuvali veliku prednost u odnosu na Partizan.

Ipak, Zvezda je bila nešto slabiji rival u ovom meču, iako Vojvodina nije mogla da dođe do gola.

Posle utakmice, Vladan Milojević je započeo konferenciju sa priznanjem za Vojvodinu.

Želim da odam priznanje Vojvodini na dobroj igri. Bila je jako dinamična utakmica, u lepoj atmosferi. Hvala našim navijačima koji su nas bodrili svih 90 minuta. Mnogo puta sam igrao u Novom Sadu, ali nikada nisam video ovoliki broj publike. Što se tiče utakmice, u startu smo hteli da pružimo šansu i mlađim igračima, koji imaju manje utakmica, da mogu da vide kakve su derbi utakmice i da steknu iskustvo.

Imali smo ispred sebe nadahnutog rivala, koji je igrao na maksimalnom nivou i pokazao veliku želju, jer se bore za mesto koje vodi u Evropu. Svesno sam malo promešao karte, jer smo bili energetski prazni posle dve utakmice s Partizanom. Zadovoljan sam igrom i čestitam igračima i mom kolegi Bandoviću na dobro pripremljenoj utakmici. Vojvodini želim sve najlepše, a mi se okrećemo narednoj utakmici - rekao je Milojević.

Inače, Zvezda i Vojvodina će igrati i u finalu Kupa Srbije, ali, Vladan Milojević ne razmišlja o tom meču.

- Još uvek se igra prvenstvo, nismo završili posao još uvek. Dosta ekipa u plej-ofu se bori za neke svoje ciljeve i ne razmišljamo o Kupu. U ovom trenutku nam je fokus samo na prvenstvu.

Na kraju, on je pohvalio oba golmana.

Oba golmana su bila na nivou. Glazer je pokazao klasu u dva, tri navrata je sjajno reagovao. Odao bih priznanje i Careviću, koji je takođe odlično branio u nekim situacijama. U 90. minutu je odbranio jako težak udarac Hvana, imao je tada potpunu koncentraciju, a ono je bilo jako teško odbraniti. Bila je dinamična utakmica, sa dosta šansi na obe strane, nije ni bitno ko ih je imao više, ko manje, jer će se pamtiti rezultat 0:0.