Zvezda slavila protiv TSC-a i osvojila novu 35. šampionsku titulu!

Crveno-beli bolji od aktuelnog vicešampiona i sada imaju +14 u odnosu na Partizan

Crvena zvezda je šampion Srbije!

Opet, po sedmi put uzastopno! Ukupno 35. u istoriji! Ovoga puta na četiri kola do kraja, posle pobede protiv TSC-a rezultatom 2:1 (0:0)!

U suštini, titula je na Marakani viđena nakon onog trijumfa u 173. večitom derbiju i odlasku na +10, te je bilo samo pitanje vremena kada će ona postati i zvanična. Pomogao je Zvezdi i poraz Partizana od Vojvodine, pa će izabranici Vladana Milojevića moći da se fokusiraju na finale Kupa i odbranu duple krune.

Upravo je Milojević bio taj koji je Zvezdu pokrenuo, izvadio iz letargije u koju su upali. Imali su crveno-beli tokom jeseni i pet bodova zaostatka za Partizanom, na zimsku pauzu su otišli sa -1 posle poraza u večitom derbiju, da bi uprava kluba u tom trenutku povukla spasonosni potez (dobro su se setili, rekli bi navijači), te je umesto Baraka Bahara vratila Milojevića.

Zvezda je svoj posao odrađivala i do kraja plej-ofa dobili su sve sem 172. večitog derbija (2:2), ali su pred plej-of ipak imali sedam bodova viška. Nakon tri kola, ta bodovna razila otišla je na +14 i šampanjac na Marakani može da se toči. Ona zvanična proslava, doduše, zakazana je za 25. maj i poslednje kolo.

Kada je u pitanju duel protiv TSC-a, on će verovatno vrlo brzo biti zaboravljen. Tačnije, njegov sadržaj. Pamtiće se samo rezultat i činjenica da je Zvezda i zvanično došla na pola puta kada je u pitanju "gradnja" nove zvezdice na grbu.

Zvezda je povela u 55. minutu preko Pitera Olajinke, posle asistencije Hvanga iz kornera, dok je Ivan Milosavljević izjednačio već u 60. minutu. Ipak, Šerif Endijae se pobrinuo da crveno-beli zabeleže trijumf pogotokom u 75. minutu.

Prvo poluvreme, ne računajući finiš istog, bilo je i te kako dosadno. Uglavnom je to bila borba na sredini terena, gde je Zvezda tek u 35. zabeležila neku kontrektnu akciju. Ipak, Ilić je "izvukao" loptu posle šuta Šerifa Endijaea.P

Aleksandar Dragović je nedugo zatim promašio zicer posle kornera, kada je sa nekoliko metara neometan glavom šutirao pored stative. Zatim je i Hvang u 44. pogodio prečku.

Domaći je poveo nakon 10 minuta igre u drugom delu, kada je pomenuti Olajinka prevario Ilića, Zakačio je golman TSC-a lotu rukom, ali spasa nije bilo. Radost domaćih navijača se nije ni stišala, a Milosavljević je na drugoj strani u 60. šokirao Marakanu.

TSc je posle tog gola možda imao i inicativu, mada je ista splasunal kada je Šerif Endijae postigao gol za 2:1 u 75. minutu. Nije mu bilo teško, samo je zakucao loptu u mrežu, nakon što se ista odbila posle šuta Milana Rodića.

Na kraju, Zvezda je upisala nova tri boda u Superligi, ujedno odbranila i domaći teren gde nije izgubila od 2017. godine, a do kraja ih čekaju utakmice protiv Čučana, Napretka, Radničkog i Čukaričkog. S druge strane, TSC je propustio priliku da se dodatno približi Partizanu na tom drugom mestu.

CRVENA ZVEZDA - TSC 2:1 (0:0)

(Olajinka 55, Endijae 75 - Milosavljević 60)

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić, Stamenić (Ivanić 70), Bukari (Šljivić 88), Kanga, Hvang, Olajinka, Šerif (Katai 82).

TSC: Ilić, Krstić, Đorđević, Antonić, Petrović (Vlalukin 82), Milosavljević (Šoš 82) , Pejić, Đakovac, Jovanović, Pantović (Vulić 63), Ćirković.