Zvezda uz dosta muke savladala FMP

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu FMP Železnika u meču desetog kola ABA lige posle produžetka sa 95:89!

Junak pobede Zvezde bio je Dejan Davidovac koji je trojkom u poslednjem minutu meča odveo svoj tim na +5, nakon što je napad ranije sa linije penala bio nepogrešiv oba puta.
FMP-u nije pomogla ni fantastična završnica i nekoliko "klač" trojki, najpre Ilije Đokovića, a onda i Okbena Ulubaja, koji je jednom od trojki i uveo FMP u produžetak kada je pogodio za 77:77.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:21

Najefikasniji je u timu Zvezde pobednika bio je Lorenco Braun sa 25 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Pratio ga je Davidovac sa 18 poena i neumoljivom realizacijom slobodnih bacanja 10/10.

Još 12 poena je dodao Džejms Gist, a deset Čarls Dženkins. U poraženom timu je Ulubaj ubacio 19 poena, Marko Pecarski je odigrao sjajno sa 15 poena, Marko Tejić je imao 12, a Stefan Đorđević 11.

Zvezdi je ovo bila šesta pobeda u ABA ligi, pa crveno-beli sa skorom 6-4 uspeli da se popnu na četvrto mesto regionalne lige. FMP je sada pao poziciju ispod na peto mesto sa istim odnosom pobeda i poraza.

Prvo poluvreme su obeležile česte promene vođstva uz više atraktivnih alej-upova igrača FMP-a i solidnu odbranu Zvezde, ali i uigrane akcije Pantera.

Vidno motivisan da se dokaže svom bivšem klubu bio je Aleksa Radanov koji ove sezone za FMP igra kao preporođen, Marko Radovanović je pokupio nekoliko bitnih skokova, dok je Lorenco Braun u Zvezdi pokazao da je definitivno prošao njegov proces privikavanja.

Domaćin je u Pioniru počeo veoma motivisano, sa nekoliko promašaja, ali i ofanzivnih skokova pod košem Pantera, koje je Lorenco Braun kaznio trojkom za prve poene na meču.

Radovanović je ubrzo "zalepio za tablu" Bilija Berona u prodoru, a Marko Tejić je dao trojku za FMP i najavio zanimljiv meč.

Crveno-beli su dobrom odbranom i poenima Lorenca Brauna u kontri uspeli da se odlepe na 11:5, ali je to bilo kratkog daha, pošto su Ulubaj, Tejić i Radovanović vratili egal koji je potrajao sve do isteka dvadesetog minuta.

U međuvremenu se razigrao i Čarls Dženkins koji je pogađao spolja.

Tada su gosti mini-serijom došli do +3, akcijom u kojoj je Stefan Pot maestralno fintirao čuvara na pet metara od koša, skočio unapred i pogotkom za dva zaključio poluvreme - 41:38.

U nastavku je Zvezda krenula daleko bolje. Lorenco Braun je napadao prodorima i potegao Zvezdinu seriju 8:0. Lorenco je sa dve asistencije za Davidovca i alej-up za Gista na tri minuta pred kraj treće četvrtine imala dva poena prednosti 52:50.

Međutim, Đoković je do kraja treće četvrtine razigravao saigrače, Ulubaj je ukrao loptu Lorencu Braunu, a FMP je za minut napravio seriju 7:0 i posle trideset minuta vodio 60:55.

Zvezdine muke u napadu nastavljene su i u poslednjoj četvrtini, dok je Marko Tejić pronalazio laka rešenja pod košem rivala. FMP je u tom periodu uspeo da povede i sa deset razlike, a za crveno-bele se nazirao loš scenario i prvi poraz od rivala iz Železnika još od 2009. godine.

Pecarski je kaznio kasni izlazak Dobrića, pogodio je trojku za 67:57 na šest minuta do kraja meča, a njegov tim je bio u velikom naletu. I baš kada se činilo da će Zvezda biti poražena, stegla je odbranu.

Ukradene lopte, smušen  napad Pantera i briljantni Braun su za dva minuta istopili prednost ekipe iz Železnika. Derik Braun je u tim trenucima takođe zaigrao dobro i doprineo sa nekoliko dobrih odbrana, ali ju je umalo i koštao tehničkom greškom pri rezultatu 69:67 za FMP.

Panteri pogađaju sva tri bacanja, ali Lorenco Braun nastavlja da pogađa i crveno-beli serijom preokreću do 75:74, posle čega je Ulubaj pogodio za produžetak, a Lorencov šut je ostao na prvom obruču u poslednjem napadu za pobedu.

U produžetku je bolje krenuo FMP. Đoković i Đorđević su doneli svom timu četiri poena prednosti, posle čega je Džejms Gist Aleksi Radanovu ukrao možda i presudnu loptu jer je u kontri Lorenco Braun poentirao za -2, a onda je Davidovac pogodio trojku - 82:81 za Zvezdu.

Spektakularnom trojkom od table je uzvratio Ilija Đoković, a u dramatičnoj završnici je usledila sjajna rola Davidovca koji je novom trojkom i sa još dva penala doneo Zvezdi pet razlike na 89:84 i penal završnicom su crveno-beli rešili meč u svoju korist.