Zvezda pobedila nakon tesne utakmice protiv Mladosti iz Lučana, Mitrović debitovao sa golom

Šampion stigao do treće pobede u tri utakmice

Fdubaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Lučana rezultatom 2:1 u 3. kolu Superlige i tako se osamili na čelu tabele kao jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnejm toku sezone.

Mladost - Crvena zvezda 1:2

(Leković 79 - Pavkov 14, Mitrović 70)

90+1. minut - Velika prilika za Bojovića! Kao da je samo krznuo loptu posle sjajnog centaršuta, Borjan je čekao na crti i bio dovoljno miran da ne krene u stranu pa je ukrotio loptu posle ovog ataka Mladosti. Sreća po goste.

90. minut - Sudija pokazuje da će se igrati još četiri minuta.

88. minut - Još jedna fenomenalna intervencija golmana Mladosti Ostojića, izašao je pred Ivanića i u poslednji čas sprečio siguran pogodak i mat od ofanzivca gostiju.

85. minut - Jurnuo je Ivanić u kontru, ali je zaustavljen nepropisno uz žuti karton za igrača Mladosti. Kangva izvodi slobodan udarac, prebacuje čitav gol. To je bio i psoeldnji dodir sa loptom Kangve večeras, umesot njega na terenu je Nikola Stanković.

79. minut - GOL, 1:2! Leković - da li imamo dramu u Lučanima? Leković je strelac, ali je najveći posoa uradio Jojić koji je previše lako pobegao statičnom Kangvi, zastao, pogledao, mirno dodao do Lekovića, a i ovaj je bio dovoljno pribran i precizan da uputi baš onakav šut kakav je i želeo. Borjan je matiran prvi put ove sezone.Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

1:03

77. minut - U igri je i Aleksandar Pešić, pokušaće i on, poput Mitrovića, da u prvom nastupu upiše "recku".

75. minut - Malo je nedostajalo za 1:2, Borjan je bio ugrožen posel udarca glavom Bojovića... Ipak, uspeo je da ukroti loptu Zvezdin kapiten.

70. minut - GOL, 0:2... Mitrović! Evo prvenca za momka koji je pre samo nekoliko dana zadužio opremu crveno-belih i već u prvom nastupu pokazao ko je i šta je. Utrčao je na peterac Mitrović na pas Kataija, podmetnuo nogu i matirao Ostojića.Play Video

1:47

68. minut - Potpuna dominacija Zvezde, igrači Lučana gotovo da nisu prešli centar u drugom poluvremenu. zvezda jednostavno ne ume da kruniše totalnu inicijativu.

60. minut - Još jedna šansa za Zvezdu, pravo je čudo kako je i dalje rezultat samo 1:0. Ivanić nije oklevao pose pasa saigrača, šutirao je neometan iz "prve", Ostojić je već bio savladan, ali je lopta prohujala iznad prečke.

55. minut - Kakva šansa za Kataija, neverovatno da ovo nije bio gol?! Katai je ostao sam na šutu posle povratne lopte, Ostojić nije stigao da markira ugao, mreža je bila prazna, a onda se desilo pravo malo čudo - lopta koju je uputio Katai pogodila je Lekovića u nogu i završila u korneru!

54. minut - Umalo gol za Mitrovića na debiju za Zvezdu, slavlje novajlije u dresu šampiona sprečio je sjajni golman Mladosti Ostojić. Katai je prethodno proigrao Mitrovića, ovaj je bio "oči u oči" sa golmanom domaćih koji je izašao kao pobednik iz tog duela.

53. minut - Katai je bio za pola koraka u ofsajdu kada je glavom ugrozio Ostojića, spazio ej to mahač, pa je lopta pripala domaćinima.

51. minut - Prvi udarac u gol izveli su gosti, i to preko Erakovića koji se ubacio u kazneni prostor gostiju, sačekao centaršut Kange i glavom tukao pravo u Ostojića. Zvezda ponovo preuzeima punu inicijativu.

48. minut - Šesti korner za Mladost posle opasnog ataka po levom krilu i centaršuta, koji je morao da sklanja Gobeljić na prvoj stativi.

46. minut - Evo i Stefana Mitrovića u igri, debituje novajlija iz Radničkog iz Niša, koji je pre nekoliko dana pristigao u klub - menja Bukarija.

POLUVREME

45. minut - Opasan prodor Kange, pre njega je i Pavkov umalo slučajno dao gol u pokušaju da centira.

42. minut - Očit je hrabriji pristup Lučana u ovim momentima, Zvezda nije tako opasna jer kao da se zadovoljila postignutim za poluvreme. Otud opreznija igra Beograđana koji, ipak, sve vreme imaju punu kontrolu utakmice.

36. minut - Beležimo i prvi udarac ka golu Borjana, koji, ipak, nije imao potrebe da interveniše jer je igrač Mladosti poslao loptu daleko preko gola, sa oko dvadeset metara.

35. minut - Vrlo neoprezan start Gobeljića, zakasnio je da pokupi loptu, ali ne i zglob Žarka Udovičića koji je uz bolnu grimasu pokošen na zemlju. Zaslužena javna opomena za brobenog beka Zvezde.Play Video

1:01

29. minut - Pokušao je Katai iz slobodnog udarca, daleko je to bilo od opasnosti po gol Ostojića. Mladost sa loptom.

24. minut - Gosti, posle vođstva, nisu toliko navalentni na polovini rivala, pa su igači Mladosti malo došli do daha, no ne uspevaju da povežu redove dalje od centra igrališta.

14. minut - GOL, 0:1! Pavkov... U formi je Zvezdin najbolji napadač u povoju sezone, već četvrti njegov gol, a ovaj je moguće bio najlakše postignut. Servirana je lopta Pavkovu kao na tacni pošto je igrač Lučana Milošević u pokušaju da interveniše, uklizao, i omogućio napadaču gostiju najakšu moguću situaciju.

13. minut - Zvezda je preuzela inicijativu, napada, povezuje igru, deluej opasno, ali zasad nema promene rezultata. Već nekoliko minuta se igra na polovini Mladosti.

10. minut - Šutirao je Bukari, pokušao je da pronađe dalji donji ugao pokraj šuem igrača u kaznenom prostoru. Ostojić je bio markrian, ali je imao sreće pošto je lopta prohujala desetak centimetara pored stative.

8. minut - Umalo Gobeljić, pravo niotkuda, da donese prednost Zvezdi. Pokupio je bek gostiju loptu sa ivice kaznenog prostora, gde je prethodno "doneo" Bukari, i tukao po zemlji, naterao golmana Mlafosti ostojića da interveniše.

5. minut - Solidna akcija Lučana posle tranzicionog napada, Gordić je dijagonalom na kraju tražio otvorenog Bojovića, no težak je to bio izazov za napadača Maldosti, nije uspeo najbolje da je umiri grudima i Borjan je pravovremeno reagovao.

3. minut - Kanga je ubacio sa krila u kazneni prostor, pred golom Lučana najviši je bio Pavkov, ali nije imao "domet" do lopte, samo je okrznuo i poslao daleko od mreže.Play Vide

0:17

1. minut - Utakmica je kasnila pet minuta zbog bakljade navijača gostiju i pirotehnike koja je završila u terenu.FK Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Mladost Lucani

O UTAKMICI

Fudbaleri Crvene zvezde i lučanske Mladosti igraju meč 3. kola Superlige, u kojem su Beograđani, jasno, veliki favoriti. Sve osim pobede gostiju bila bi prvorazredna senzacija, a Stanković je i sastavio toliko snažnu postavu sa ciljem da reši ovaj meč što je pre moguće. Šansu sa klupe čekaće poslednja pojačanja Aleksandar Pešić i Stefan Mitrović pa i njih treba očekivati na terenu u nastavku, ukoliko Stanković odluči da su potrebni.

Gosti će na ovoj utakmici nastupiti u novim dresovima, u pitanju je druga garnitura sa "retro šarmom" koja je urađena po uzoru na dresove generacije iz sezone 1988/1989.

Dan ranije Partizan je ponovo neprijatno iznenadio svoje navijače odigravši egal bez golova sa TSC-om i u slučaju pobede Zvezde razmak između večitih biće četiri boda.

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Eraković, Rodić, Kanga, Kangva, Bukari, Ivanić, Katai, Pavkov

Mladost: Ostojić, Dunđerski, Vesnić, Radovanović, Milošević, Leković, Gordić, F. Žunić, Jojić, Udovičić, Bojović