SVE JE GOTOVO! Zvezda RAZBILA Partizan i osvojila KUP RADIVOJA KORAĆA

Autoritativna partija tima Dejana Radonjića

Novi sudar košarkaša Zvezde i Partizana doneo je apsolutnu dominaciju crveno-belih, pobedu u finalu Kupa Radivoja Koraća 85:68, za prvi trofej u sezoni!

Koliko je šampion ABA bio dominantan svedoči podatak da su već na poluvremenu izabranici Dejana Radonjića imali prednost od 21 poena.

Uskoro opširnije...

TOK UTAKMICE

Crvena zvezda - Partizan

4/4

39. minut - Tačku na pobedu Zvezde stavlja najatraktivnijim potezom utakmice Holins, alej-ap zakucavanjem na dodavanje Voltersa. Zvezda ide na 85:66 na 70 sekundi pre kraja...

37. minut - Lesor je doneo Partizanu nove poene, najefikasniji je Francuz kod crno-belih sa 16 poena - tolika je sad i prednost Zvezde.

36. minut - Panter se posle dugo vremena napadački uključio u meč, vezao je sedam poena, ali uzalud je sve večeras crno-belima - igrači zvezde sve pogađaju. Trojke su vezali Kalinić i Volters - 81:61.

34. minut - Lesor je došao do 15. poena, prethodno je Dobrić pogodio trojku. I dalje crveno-beli imaju punu kontrolu utakmice i rezultata, vode 74:53. Davidovac koristi priliku sa penala, bio je maksimalno precizan.

31. minut - Dobrić je preuzeo udarnu napadačku ulogu kod Zvezde, vezao je 4 poena, na drugoj strani Lesor je bio polovičan sa penala. Avramović je iskoristio oba slobodna bacanja - 69:49.

3/4 - 67:46

30. minut - Crveno-beli će do kraja bez komandi Radonjića sa klupe, isključen je zbog ulaska u teren dok je komandovao igrom ekipe. Trifunović je pogodio kazneno bacanje i on je prvi srpski igrač u taboru Partizana koji se upisoa u strelce!

29. minut - Marković, još jedna trojka iskusnog pleja, stiže u momentima kada Zvezda konsoliduje redove posle nešto bolje partije Partizana. Markovićev 13. poen, treća trojka iz četiri šuta.

26. minut - Dugo je Zvezda bez poena, Kalinić prekida lošu seriju košem sa penala zbog tehničke prenervoznom Obradoviću - 58:40. Na drugoj strani četvrta lična za Koprivicu, faulirao je Mitrovića u reketu. Kalinić je iskoristio prostor koji mu se ukazao za nove poene, pa Zvezde ponovo ide na 20 razlike - 60:40.

24. minut - Još jedna trojka Partizana, Mur je namestio ruku, pogađa i Ledej za njim, pa Radonjić tajm-autom traži prekid serije crno-belih (57:40). I dalje nijedan srpski igrač nije dao ni poen za tim Željka Obradovića.

22. minut - Dva brza faula Pantera, treća ukupno. Žali se i na povredu najbolji igrač Partizana. Faulirao je Holinsa koji je potom pogodio "dugu dvojku". Ledej je pogodio na drugoj strani. I dalje se nijedan domaći košarkaš iz redova Partizana nije upisao u strelce. Evo trojke Kuruca, koji pravi prekršaj nad Holinsom koji se digao na trojku. Amerikanac precizan - 57:35.

21. minut - Zvezda nastavlja tamo gde je stala u prvom poluvremenu: sjajna odbrana i tranzicija, poeni... Volters koristi kontru, poentirao je uz faul. Izlazi zbog rasekotine, Marković umesto njega izvodi bacanje i promašuje - 51:28.

2/4 - 49:28

19. minut - Ivanović je u igri, i on se upisuje, pogađa sa penala i donosi crveno-belima neverovatnih 20 poena prednosti - 42:22! Ledej minut pre kraja poluvremena dolazi do svojih prvih poena, sa penala.

17. minut - Lesor je faulirao Kalinića pri šutu za tri, imaće bacanja Zvezdin najbolji igrač. Koristi Kalinić sva tri, Zvezda na maksmilanih 19 razlike - 41:22.

15. minut - Kakva partija Stefana Markovića, 10 poena najefikasnijeg aktera meča - novu trojku pogodio je plejmejker Zvezde, za vođstvo 36:20.

12. minut - Daje rezulata Obradovićev tajm-aut, Partizan preko Lesora pravi seriju 4:0, imaće i slobodno bacanje Francuz. Promašuje ga. Panter je promašio za tri, Holins to kaznio u kontri. Na drugoj strani Mur je poentirao uz prekršaj, pogodio i dodatno bacanje. Velika borba u Čairu - 29:20.

11. minut - Novi veliki udar Zvezde, Holins je pogodio trojku, Dobrić u kontri poentira. Pogađa i Volters, Partizan bez poena u drugoj deonici. Crveno-beli vode 27:13!

1/4 - 20:13

10. minut - Stefan Marković je pokrenuo novu seriju Zvezde, puštaju ga na šutu crno-beli što ovaj koristi - pogodio je i trojku. Mitrović je doneo 7:0 nalet, za vođstvo 20:11. Lesor je na mišiće rešio napad na drugoj strani.

8. minut - Prve poene za Partizan ubacio je Mur, za njim i Panter - trojku! Budi se Partizan - 10:5. Uzvraća Kalinić trojkom, na drugoj strani neverovatan pogodak Pantera, još jedna trojka.

6. minut - Velika serija Zvezde koju je svojim poenima pokrenuo Volters, i jednom trojkom za 5:0, pogodili su potom Kalinić, i on trojku, pa Holins! Obradović zove prvi tajm-aut.

4. minut - Prve i jedine poene dosad pogodio je Volters, Partizan i dalje bez poena, teško crno-beli dolaze do prilike za šut.

2. minut - PRVI PREKID MEČA! Neko iz publike laserima ometa igrače, sudije su zaustavile igru. Rezultat je 0:0. Nisu, ipak, laseri. Komična situacija u Čairu - nije isključena rasveta koja je poslužila prilikom predstavljanja igrača, ona pravi problem, pa je sačekano da se ugase reflektori.

Atmsofera u hali je već sada uzavrela, a navijači se prepucavanju međusobnim prozivkama povremeno dok čekaju start meča.

Takođe, na semaforu je bila i jedna greška organizatora, jer na zagrevanju igrača nije resetovan semafor, pa su to mnogi navijači Zvezde shvatili kao provokaciju, jer je pisalo da igraju Partizan i FMP, ali je to ubrzo promenjeno.

Zvezda je dosad osvojila 10 pehara Kupa, Partizan 16, oba tima imaju po 21 nacionalnu titulu, a videćemo ko će uneti još jedan pehar u bogatu riznicu domaćih trofeja.