ŠTETA! Srbija poražena u polufinalu evropskog prvenstva

Fudbaleri Srbije eliminisani su u polufinalu Evropskog prvenstva.

Kadetska selekcija Holandije posle penal serije pobedila je Srbiju i plasirala se u finale Evropskog prvenstvo.

1:2 - Van Dehojvepo sredini

1:1 - Stanković uputio snažan šut i zatresao mrežu "Lala"

0:1 - Hujsen siguran sa bele tačke

Drugo poluvreme

95. minut - Kraj meča! Finalistu EP odlučivaće PENALI!

92. minut - Igra se odvija pred golom Srbije, Holanđani opasno prete

90. minut - Još PET MINUTA sudijske nadoknade

89. minut - Srbija je pred golom Holandije, pritiska, ali ništa od pogotka. Sve smo bliži penalima...

87. minut - Izmena i kod Srbije: Mijatović izlazi, Kovačev na terenu

86. minut - Još jedna izmena kod Holandije: Rust ulazi umesto Slorija

84. minut - Fos SJAJNO šutira, sa 30 metara je uputio snažan, ali neprecizan šut. "Lale" sve više pritisakju

77. minut - Izmena i kod Srbije: Miodrag Pivaš u ulazi umesto Stefana Džodića koji ima žuti karton

76. minut - Dvostruka izmena kod Holandije - izašli su Brajnburg i Rovers, a ušli Agugil i Berhut.

73. minut - Holandija IZJEDNAČILA! Slorija nije imao težak zadatak pred golom Lijeskića. Na manje od 10-tak metara matirao je našeg čuvara mreže - 2:2

60. minut - Kakva šansa za Holanđane - Milambo se sjajno snašao, otarasio se svog čuvara, obišao golmana, ali kada je trebalo da šutira ka golu proklizao je

55. minut - GOOOOOL - Jovan Mijatović je zatresao mrežu, nakon što je dva puta pogodio prečku u prvom poluvremenu - 2:1

50. minut - GOOOOOL - Milošević je ponovo strelac i Srbija ekspresno stiže do izjednačenja - 1:1

47. minut - GOOOL - Van Dujven dovodi Holandiju u vođstvo. Dobio je loptu u kaznenom prostoru i precizno je poslao u desnii ugao - 0:1

46. minut - Poćelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

Završeno je prvo poluvreme

44. minut - Kakav udarac Mijatovića sa ivice šesnaesterca, ali nije imao sreće, pogodio je prečku!

32. minut - Stanković ne koristi zicer za Srbiju, kakva je ovo prilika samo bila! Prethodno je pokušao Jan Karlo Simić, Holanđani su imali mnogo sreće!

24. minut - Posle slobodnog udarca šut Babela pored gola

21. minut - opasan napad Holanđana, golman Luka Lijeskić je dobro prošao samo sa žutim kartonom, jer je van kaznenog prostora, nakon što je promašio loptu, faulirao napadača Holandije Van Dujvena!

18. minut - Posle kornera za Srbiju, Džodić došao do lopte ispred gola, ali je bio u teškoj poziciji i prilika je propala.

16. minut - Prva šansa za Holandiju, ali Van Dujven šutira pored gola iskosa sa leve strane

7. minut - Orlići krenuli hrabro, sudija iz Jermenije svira prekršaj napadača Miloševića u napadu

1. minut - Drugi polufinalni meč na šampionatu Evrope u Izraelu je počeo

Sudija: Henrik Nalbandjan (Jermenija). Strelci: 0:1 Van Dujven (47), 1:1 Milošević (50), 2:1 Mijatović (55)

SRBIJA (3-5-2): Lijeskić - Nedeljković, Simić, Serafimović - Đekić, Stanković, Džodić, Šljivić, Bukinac - Milošević, Mijatović. Selektor: Radovan Krivokapić.

HOLANDIJA (4-3-3): Kujsten - Rovers, Blokzijl, Hujsen, Brelnburg - Vos, Misehoj, Milambo - Slori, Van Dujven, Babadi. Selektor: Miša Vizer.

Kadetska reprezentacija Srbije u nedelju od 20 časova igra protiv Holandije istorijsku utakmicu za plasman u finale Evroipskog prvenastva, koje se održava u Izraelu. Pred selektorom Radovanom Krivokapićem i momcima rođenim 2005. godine je veliki ispit.

Kadeti (U17) izborili su plasman među četiri najbolje selekcije u Evropi i tako već ispisali istoriju kao najuspešnija srpska reprezentacija u tom izrastu. Utakmica će biti igrana na stadionu u Netanji, protiv Holanđana koji su aktuelni prvaci Evrope.

Šira fudbalska javnost u Srbiji, u proteklih nekoliko dana, prvi put je čula za Miloševića, Lijeskića, Majstorovića, Serafimovića, Stankovića, Simića, Đekića, Šljivića, Bubnja i ostale momke, fantastičnu grupu talentovanih igrača koja ima neverovatnu hemiju.

Kakva su očekivanja pred meč? Ista kao i pred svaki drugi. Nama nije važno ime rivala, jer gledamo prvo sebe. Verujemo u sebe, naš timski duh, snagu. Tu smo najjači. Sve poštujemo, ali sebe najviše. Imamo selektora i stručni štab koji vode računa o svakom detalju, na nama je da sve to na terenu pretočimo u delo. I do sada smo imali uspeha. Želimo u finale - istakao je Jan Karlo Simić, strelac prvog gola protiv Danske.

Dečak rođen u Nemačkoj i kapiten je omladinaca Štutgarta, ne krije svoj patriotizam.

U reprezentaciji nismo saigrači, mi smo braća, porodica. Tako funkcionišemo na terenu i van njega, između utakmica. Svi se družimo, svi smo kao jedan. Imamo međusobno poštovanje, šala je uvek prisutna. Za mene je Srbija porodica i nemam reči da opišem koliko sam srećan što nosim ovaj dres - objasnio je Simić. Srbija je u borbi za medalju, u završnici EP, koje su već napustili Nemačka, Italija, Španija, Belgija…

U prvoj polufinalnoj utakmici, kadeti Francuske su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Portugal. Dakle, Francuzi su prvi finalisti.