Srbija petardirala Bahrein!

Srbija je ovde odigrala tačno onoliko koliko im je trebalo

Reprezentacija Srbije je u Manami odigrala prvu, ujedno i poslednju, prijateljsku utakmicu pred Svetsko prvenstvo u Kataru gde joj je rival bila ekipa Bahreina, koju je uspešno savladala sa 5:1.

Strelci za našu reprezentaciju su bili Dušan Vlahović, Filip Đuričić, Luka Jović i Dušan Tadić koji je postigao dva pogotka.

Orlovi su poprilično opušteno krenuli u ovaj meč, svesni toga da nema rezultatski značaj, a ujedno i oprezni zbog nešto lošijeg terena nisu želeli izabranici Piksija da se previše "troše" i da rizikuju eventualnu povredu.

Zbog toga su u određenoj meri u prvom poluvremenu bili nešto "slabiji" na lopti, nisu tražili duele, nisu tražili nikakvu situaciju u kojoj bi mogli da dožive udarac, pa je taj deo igre i završen rezultatom 1:1, gde je Dušan Tadić prelepim pogotkom savladao golmana Bahreina.

Drugo poluvremene je bilo umnogome slično kao prvo, međutim, Orlovi su u nepuna dva minuta pokazali šta umeju i koliko mogu, postigli su dva gola i tako su završili meč.

Slavila je Srbija, ali je na oko odigrala dosta slabije od svojih kapaciteta. Na samom kraju meča je poput "višnje na šlagu" došao i gol Luke Jovića, kome je Vlahović poslao pefektnu loptu.

Misli su već na meču protiv Brazila.

Srbija - Bahrein 5:1

Prva mini-prilika je viđena u 4. minutu susreta, Sergej Milinković Savić je uputio centaršut, međutim, odbrana Bahreina je otklonila tu opasnost i poslala loptu u korner, iz kog se ništa nije izrodilo.

Samo tri minuta kasnije je stiglo i do gola Srbije. Nemanja Gudelj je fauliran na nekih 20-ak metara od gola, Dušan Tadić je uzeo loptu, postavio je i namestio. Kapiten Orlova je pogledao ka golu Džafera i poslao je odličan udarac u dalji ugao i tako doveo Srbiju u prednost od 1:0.

Međutim, nije dugo trajala ova prednost Srbije. Igrao se 14. minut meča, Stefan Mitrović je načinio veoma nesmotren prekršaj u šesnaestercu, te je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Jusuf i tako je doneo 1:1.

Nastavak poluvremena je doneo još opušteniju Srbiju, koja je do kraja prvog dela imala tek jednu priliku. Odnosno, Luka Jović je prvo pokušao u 32. minutu da pobegne čuvarima, međutim, oboren je od strane fudbalera Bahreina, što dokazuje da Srbin nije išao čitavim intenzitetom u ovaj duel.

Nemanja Gudelj je takođe imao svoj pokušaj u 39. minutu, douđen je slobodan udarac praktično u mrtvom uglu, odapeo je fudbaler Sevilje ali je lopta išla pravo u golmana. Za kraj prvog dela je i Luka Jović imao još jednu priliku, Mladenović ga je sjajno pronašao na pet metara, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Drugo poluvreme je očigledno tražilo od Srbije da zaigra malo bolje, da pokaže Bahreinu šta i koliko može. To se najbolje videlo u samo minut vremena, kada su Dušan Tadić i Dušan Vlahović razmenili asistencije, ali i golove za 3:1.

Nastavak meča je bio potom uz dosta manje stresa, kružila je Srbija oko gola, da bi potom Bahrein pripretio u 73. minutu. Benadi je šutirao ali je lopta otišla preko gola Vanje Milinković Savića.

Samo tri minuta kasnije je priliku imao i Strahinja Pavlović, koji je posle kornera udario loptu glavom i pogodio prečku. Međutim, novi blickrig je došao na samom kraju meča. Ponovo je u samo dva minuta odigrala Srbija fantastično.

Prvo je Filip Mladenović posle odličnog centaršuta pronašao Filipa Đuričića, da bi na samom kraju Dušan Vlahović sjajno asistencijom pronašao Luku Joviću koji je postavio konačnih 5:1.