Srbija je osvojila 5. mesto na MUNDOBASKETU, Bogdanović je ČUDO!

Česi osetili moć srpskih košarkaša u drugom poluvremenu

Srbija je peta najbolja selekcija na svetu pošto je u borbi za tu poziciju "oduvala" Čehe rezultatom 90:81 na Svetskom prvenstvu u Kini, uz još jednu vanserijsku partiju Bogdana Bogdanovića. Najbolji srpski košarkaš potvrdio je klasu, sa 31 poenom sam nas je vodio do pobede, uz šut za tri 7/11, 4 skoka i 3 asistencije, potvrdio još jednom da smo u njemu dobili lidera za naredne godine.

Srbija je pobedu odnela furioznom partijom u drugom poluvremenu posle prvog za zaborav koje smo završili u deficitu od devet poena...

4/4

35. minut - I još jedna trojka, zaigroa se Bogdan, 31 poen za overu trijumfa!

32. minut - Raste prednost Srbije, vodimo 79:64 posle dve vezane treojke fenomenalnog Bogdanovića! Njegov 28. poen, 6/7 je šutirao za tri!

3/4 - 69:62

29. minut - Sjajnu akciju izveli su Bogdanović, Jokić i Milutinov, uz aktraktivnu završnicu potonjeg. Širina je na drugoj strani probio pored Simonovića, pogodio, a Balvin  dodatno smanjio razliku u korist našeg tima - 62:66.

27. minut - Serija Srbije traje, daleko bolje igramo u nastavku, sa više žara, energije. Proigrao je i Jokić, pogodio je nakon "odbojke" za vođstvo našeg tima 62:58.

24. minut - Posle serije Srbije 8:1, Česi su uzvratili lakim poenima iz reketa, onda i trojkom Satoranskog (13p, 6as). Ne daju Česi vođstvo, ali imamo egal posle dužeg vremena trojkom Stefana Jovića - 58:58!

21. minut - Bogdanović je nezaustavljiv, neverovatan! Njegova serija 5:0, baš kao na startu meča. Sjajan početak Srbije u drugom poluvremenu, prišli smo česima na 46:50.

2/4 - 41:50

20. minut - Bogdan je klasa! Bez promašaja je naš bek, pogodio je novu trojku (2/2 za dva, 3/3 za tri). Njegov 17. poen. Česi su u konstantnom vođstvu (45:38), a sudije unose dodatnu nervozu u naše redove pacerskim odlukama (dve očigledne greške nama na štetu). Satoranski je pogodio trojku o tablu! Marjanović samo jedno bacanje, a Satoranski je u poslednjim sekundama probio našu odbranu kao da je nema, za konačnih 50:41 posle 20 minuta.

17. minut - Nestvarno pogađaju Česi, na drugoj strani naši deluju katastrofalno danas. Letargično. Jović je imao "otvorenu trojku", odlučio se na dodavanje i zakomplikovao akciju i pogrešio, što kažnjava Bohačik na drugoj strani - još jednom trojkom! idu Člesi na maksimalnih 43:30!

15. minut - Bogdan popravlja svoj bilans, pogodio je sa poludistance za prilazak Česima na 32:28, ali Peterka je neverovatan danas - pogodio je i četvrtu trojku iz isto toliko šuteva! Na drugoj strani, nema odgovora, a Česi nastavljaju da zatrpavaju koš Srbije i preko Balvina, koji je pogodio uz faul - 38:28.

12. minut - U seriji su Česi - Peterka igra kao u transu! Pogodio je tri trojke iz tri šuta, za najubedljiviju prednost dosad 27:21. Raduljica najbolje napadački parira Česima. Sedam poena našeg centra.

1/4 - 20:20

10. minut - Česi su vrlo nezgodni, uporni i opasni ako im se otvori i najmanji prostor na svakoj poziciji. Koristi to Peterka, pogađa svoju drugu trojku za egal 20:20.

6. minut - "Duga dvojka" Raduljice, tek za koji centimetar ovo nije bila trojka. Bogdan je u međuvremenu došao do svog 10. poena, bez promašaja iz igre! Vodimo 18:15.

4. minut - Milutinov je vezao četiri laka poena, i to nakon dobre saradnje sa Bogdanovićem i Jokićem.

2. minut - Bogdanović je očigledno rešio da se u stilu "ispiše" sa Svetskog prvenstva - ubacio je naš najbolji igrač pet poena za 37 sekundi! Pogodio je prvo trojku, potom je bio precizan sa penala. Satoranski je uzvratio, za njim i Bohačik za tri, pa Česi smanjuju razliku - 7:5.