Srbija je jedina NEPORAŽENA na pripremnim utakmicama

Perfektan učinak Orlova pred start Svetskog prvenstva

Košarkaši Srbije pobedili su i u desetoj pripremnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo, rešili su i najtežu proveru do sada - savladali su Francusku 61:56, i to bez Bjelice, Bogdanovića i Lučića!

TOK MEČA

Francuska - Srbija 56:61 (17:14, 15:9, 16:23, 8:15)

4/4

38. minut - Jokić je rešio napad Srbije, preko Lesora - vodimo 57:54.

36. minut - Greši se na obe strane, ređaju se promašaji, a prazan hod prekida Milutinov, i to nakon promašenog zicera. Bio je očigledno fauliran od Lesora, pa pogodio oba penala za egal 54:54.

34. minut - Evo i varnica, ima tenzija, Gudurić je ušao u "klinč" sa jednim igračem Francuza, dobio je tri slobodna bacanja, a samo jedno pogodio. I dalje Francuzi u prednosti, 54:52.

32. minut - Milutinov je u igri, pogodio je floter, za vođstvo Srbije, a uzvratio Albisi - trojkom!

Aleksandar Saša Đorđević, Vasilije Micić

3/4 - 48:46

29. minut - Totalni preokret Srbije posle trojke Simonovića, Orlovi su u 3/4 napravili seriju 21:8. Ipak, uzvratili su Trikolori - trojkom Okoboa, pa dvojkom Batuma. Birčević je vratio egal iz "skraćenog kornera",

25. minut - Trojka Raduljice, izvanredan je srpski centar - igra simultanku sa Tikolorima! Pogodio je i Jović u kontri, sjajna igra Orlova, sa daleko više energije su izašli u nastavku igre. Egal je u Anšanu - 40:40.

23. minut - Furnije je pogodio trojku za "beg" Francuza na 35:23, posle čega se Srbija trgla i serijom koju je pokrenuo Raduljica (osam poena) uhvatila rezultatski priključak, prišli su Orlovi na 32:35!

2/4 - 32:23

20. minut - Ne ide danas Bobija, promašio je još jedan šut, a onda i zaradio tehničku zbog prigovora sudiji. Prethodno je i Jokić imao šta da kaže arbitru, jer ovaj nije video faul nad Marjanoviću. Šest poena za Gudurića, četiri Raduljice i Micića.Play Video

17. minut - Poire pravi razliku, vezao je četiri poena centar Baskonije, odlična partija Francuza do sada, za najveću prednost 28:21.

15. minut - Teško se dolazi do poena na obe strane, Francuzi vode 22:19, povratili su prednost nakon egala koji je Srbiji doneo Micić sa linije bacanja. Birčević je sajnom blokadom zaustavio Poirea. Kole je potom tražio tajm-aut.

12. minut - Ozbiljna odbrana Francuza, ali za Jokića ne postoje prepreke  - fantastično je proigrao Gudiruća, ovaj je lepo protrčao i položio na drugi obruč. Trikolori bez koša u nastavku, ali vode - 17:16.

Vasilije Micić

1/4 - 17:14

10. minut - Mini-serija Srbije 4:0 u režiji Birčevića i Micića, za prilazak na 14:15, ali Okobo održava Francuze "na površini".

7. minut - Trikolori vode, Furnije i Batum vuku Francuze. Doprinosi i Gober, pogodio je najbolji defanzivac NBA lige za prethodnu sezonu - floterom o tablu! Đorđević je tražio tajm-aut na 15:10 za rivala, nisu naši iskoristili nekoliko vezanih napada.

4. minut - Vode Francuzi, bolje su ušli u utakmicu, ali odražava priključak Srbija - jović je pogodio za 6:9.