ŠOKANTAN PORAZ ZVEZDE U PIONIRU! Zadar srušio crveno bele…

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zadra u utakmici 6.kola ABA lige rezultatom 96:98

Zadar je tako naneo prvi poraz crveno-belima u ABA ligi ove sezone. Zvezda ima skor 4-1 uz meč manje, a Zadar ovom pobedom 4-2.

Kod gostiju dominirali su Jordano sa 23, i Dreznjak sa 22 i Remljak sa 20

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Fantastičan poen Lakića. možda i za pobedu Zadra 91:96

39. minut - Trojka Bentila, drama u Pioniru, 89:92 . Nedović sa penala 91:92

38. minut -Mini serija Zvezde 86:91

37. minut - Sjani Brežnjak 82:91

36. minut - Nedović pogađa uz faul 80:86

34. minut - Lazić pogađa važnu trojku 75:80, ali vraća Drežnjak 75:83

33. minut - Ravnjak sa penala održava prednost Zadrana 72:80

32. minut - Poenima Bentlija i Ivanovića Zvezda prilazi na 70:77

Treća četvrtina:

Zadar ne posustaje, prava kanonada trojki gostiju u Pioniru čak 12 od 23, crveno-beli nikako ne uspevaju da smanje prednost 53:67, Jovanović ponovo traži tajm-aut.

Jordano pogađa neverovatnu trojku 56:74, šokantan rezultat u Pioniru u 27. minutu.

Jordano je postigao 20 poena kod gostiju, prate ga Ramljak sa 15 i Drezjak sa 14 poena.

Zvezda mini serijom prilazi od 8:0 prilazi -9 66:75 pred poslednju deonicu

Druga četvrtina:

Gosti su nastavili gde su stali i sa dve trojke početkom druge čertvrtine stigli do neverovatnih 19:33.

Jovanović je reagovao tajm-autom, Zvezda je stisla odbranu i polako krenula da topi minus.

Crveno-beli su stigli na -4 36:40, ali Zadar novom serijom vraća dvocifrenu prednost 36:48.

Sjajno su Zadrani odigrali prvo poluvreme i potpunio zasluženo vode 41:52

Zadar je sjajno služio šut za tri poena postigli su čak 9 trojki u prvom poluvremenu

Najefikasniji kod Zadra bio je Jordano sa 14 poena, a kod Zvezde Luka Vildoza sa 12 poena.

Prva četvrtina:

Crveno-beli su na počeku utakmice postigli čak pet trojki. Dve Nedović i Lazarević i jednu Ilić. Prve poene iz igre postigao je Luka Mitrović koji se vratio nakon povrede za 17:14.

Zvezda je dobro otvorila meč sa 9:2, ali je Zadar serijom 8:0 prešao u minimalno vođstvo 9:10. Zadar je nastavio sa odličnom igrom i novom sjajnom serijom od 10:0 u finišu zasluženo rešio prvu četvrtinu u svoju korist 19:27

Kod gostiju istakli su Dreznjak i Ramljak sa 7 poena.

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Zadar u utakmici 6.kola ABA lige

Zvezda je do sada iz četiri utakmice zabeležila maksimalan učinak, dok Zadar ima skor 3-2.

Trener crveno-belih, Vladimir Jovanović, rekao je u najavi meča kako će njegovi izabranici morati dobro energetski da odgovore rivalu ukoliko žele da dođu do trijumfa.

"Ekipa Zadra je sjajno počela novu sezonu u ABA ligi sa tri pobede. Vodi ih iskusan trener, ekipa je tako selektirana, visoki su, vrlo čvrsti kao tim koji igra sa puno kontranapada... Sigurno da na prvom mestu moramo da odgovorimo istom merom na energiju koju će pokazati naš protivnik i da ih uvedemo u naš ritam. Uz prednost domaćeg terena to je put koji vodi kao dobrom rezultatu."

Utakmica se igra u hali " Pionir" sa početkom u 18h.