ŠOK NA MARAKANI! Katai promašio drugi penal, Surduličani iznenadili Zvezdu u poslednjim minutima

Srpski šampion nije pobedio na jubileju Dejana Stankovića koji je sedeo 100. put na klupi

Radnik je ponovo koban za Crvenu zvezdu! Nakon što su krajem oktobra pobedili crveno-bele kod kuće (2:1), tim iz Surdulice je šokirao srpskog šampiona i na Marakani i uzeo je bod golom u 83. minutu - 1:1 (1:0)!

Strelac velikog gola za Surduličane bio je rezervista Bogdan Stamenković koji se odlično snašao u kaznenom prostoru uspavanih crveno-belih i glavom matirao Milana Borjana.

Gol za Zvezdu prethodno je iz penala postigao Aleksandar Katai u 35. minutu, da bi isti igrač u 42. zatim bio neprecizan sa bele tačke.

Uskoro opširnije...

FK CRVENA ZVEZDA - FK RADNIK 1:1 (1:0)
(Katai 35 - Stamneković 83)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić (Dragović 57), Srnić, Kanga (Nikolić 73), Ivanić, Ben (Falko 57), Katai (Krstičić 73), Pavkov (Lazetić 57).

Radnik: Ranđelović, Nedeljković, Radmanovac, Oreščanin, Jokić, Medić, Subotić, Bogdanovski, Janjić, Spasić, Milovanović.

Tok meča:

90. minut - KRAJ!

83. minut - GOLLL! Radnik je izjednačio preko rezerviste Stamenkovića. Ubacio se iz drugog plana i pogodio glavom.

70. minut - Kontranapad Radnika, Janjić je šutirao pored gola.

69. minut - Evo šanse za Zvezdu, ali neće lopta u gol. Udarac Ivanića sa distance, lopta je zakačila nekog u defanzivi i završila u korneru.

66. minut - Inicijativa Zvezde, ali i dalje bez šanse za gol.

57. minut - Trostruka izmena u redovima Zvezde! Degenek, Lazetić i Falko menjaju Rodića, Pavkova i Bena.

52. minut - Brani Ranđelović šut Bena iz slobodnjaka.

47. minut - Udarac Kange, direktno u golmana Ranđelovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - POLUVREME!

42. minut - KATAI JE PROMAŠIO PENAL! SNAŽNO JE ŠUTIRAO PREKO GOLA.

40. minut - Maksimović je ponovo otišao da gleda snimak, kontakta je bilo, slično kao u Bragi kada je Zvezda dobila penal. Na kraju - novi jedanaesterac za crveno-bele!

38. minut - Ben je krvav ostao na travi! Dobio je udarac od jednog igrača Radnika, ali se pištaljka sudije Đorđa Maksimovića nije čula.

35. minut - GOLLL! Zvezda vodi, strelac je Aleksandar Katai sa bele tačke! Doduše, Ranđelović je bio na lopti.

33. minut - Sporan detalj na Marakani, igrači Zvezde traže penal zbog kontakta golmana Ranđelovića i Erakovića.

28. minut - Ranđelović je ponovo siguran, ovoga puta je Kanga šutirao.

26. minut - Nema gola! Bila je to sjajna prilika za Zvezdu, Ivanić je tukao tik pored stative. Lopta je zakačila spoljni deo mreže nakon udarca sa sedam-osam metara.

20. minut - Ranđelović je sačuvao gol Radnika sjajnom paradom. Ben je "tukao" iz slobodnog udarca.

16. minut - Opasan kontranapad i šut Bogdanovskog, Borjan vrhovima prstiju izbacuje u korner. Zatim je i Janjić pripretio golmanu Zvezde.

15. minut - Preti Zvezda ponovo! Katai je ubacio u peterac, ali Pavkov i Ben nisu pratili situaciju.

11. minut - Opasan šut Spasića, Borjan je kratko odbio i zatim stigao da uhvati loptu.

7. minut - I Radnik je imao sjajnu priliku. Međutim, Borjan je skinuo sa glave loptu jednom od igrača Surduličana i tom prilikom se povredio. Meč je zaustavljen!

6. minut - Još jedna šansa za Kataija, ovoga puta je glavom preko gola šutirao sa pet metara. Bila je to velika prilika da domaćin povede.

3. minut - Zicer za Zvezdu! Sjajna kontra crveno-belih 5 na 3, Ben je pronašao kataija na levoj strani, ali mu je udarac "jedan na jedan" odbranio Ranđelović. Potom je i Ivanić sa nekoh 18 metara tukao preko gola.

1. minut - Počela je utakmica na Marakani!FK Crvena zvezda - FK Radnik

Najava meča:

Radnik iz Surdulice je jedini tim koji je ove sezone pobedio Zvezdu u Superligi (2:1), te otuda ne čudi motiv koji izabranici Dejana Stankovića imaju na ovom duelu.

Pristup utakmici mora biti drugačiji u odnosu na prvu utakmicu protiv Radnika. Za nas je meč u Surdulici bio jedno ozbiljno "buđenje", hladan tuš. Nekada je dobro izgubiti da bi se "otreznili", došli sebi, videli da nismo nepobedivi, zbili redove, popričali, takođe da "otpadnu zarezi", ako postoje, napravimo grupu kao što jesmo, očvrsnemo i izađemo iz toga još jači, što smo i pokazali na poslednjih sedam utakmica. Pristup mora biti drugačiji, nama je cilj šest bodova bez obzira protiv koga igramo - rekao je Stanković u najavi meča.

Zanimljivo, duel protiv Radnika biće 100. meč na kom će Stanković sedeti na klupi najtrofejnijeg srpskog kluba.