Skoro 50 razlike za otvaranje SVETSKOG PRVENSTVA! Srbija zgromila ANGOLU!

Naši košarkaši kreću u napad na medalju

Košarkaši Srbije pobedom su otvorili Svetsko prvenstvo u košarci jer su u prvom meču grupe D savladali Angoleu 105:59.

Orlovi su odradili lakši trening pred nastavak takmičenja i čini se da je upravo Angola za pripremu bila idealan rival koji je imao sužen napadački arsenal i nije mogao da ugrozi naš tim.

Najefikasniji je u pobedi Srbije bio Bogdan Bogdanović sa 24 poena. Tandem dvojice Nikola - Milutinov i Jokić su postigli po 14, s tim što je igrač Denvera imao i šest asistencija i pet skokova.

Neka od tih dodavanja su bila zaista spektakularna. Boban Marjanović je meč završio sa 12 poena. U Angoli je prednjačio Karlos Moraiš sa 15 poena, a Leonel Paulo je postigao deset.

Bogdan Bogdanović

Meč je startovao "vruće", velikim brojem trojki i na jednoj i na drugoj strani. Još i pre kraja prve deonice bilo ih je desetak i Srbija i Angola su pogađali u visokim procentima, pa se protivnik Srbije držao u igri sve do 15:13 za Orlove sredinom prve četvrtine.

Od tog trenutka, se malo "ohladila puška" igrača u crvenim dresovima što je tim Aleksandra Đorđevića iskoristio da uz bolje građenje svog obruča iskoristio da se odlepi.

Prvu dvocifrenu prednost srpski tim stiče trojkom Marka Gudurića za 24:13. Kuriozitet je da su gotovo svi igrači Srbije pogađali spolja bez razlike, ali je Angola do isteka desetog minuta imala zaostatak od devet poena 29:20.

Orlovi su u drugoj četvrtini ubacili u višu brzinu u odbrani, pa su poentirali manje, ali su sveli i Angolu na manji broj poena. Lopta je u napadu dobro kružila mada je bilo nekoliko izgubljenih lopti, dok je odbrana izlazila visoko u presing sa trojicom igrača.

Srbija je do sredine drugog perioda uglavnom bez problema čuvala deset poena prednosti, da bi u poslednja četiri i po minuta odigrala dominantno. Stefan Jović je podigao energiju, Jokić je ubacio svoju drugu trojku, a priključio se i Milutinov koji je postigao većinu poena Orlova u poslednja dva minuta.

Upravo njegovim zakucavanjem je Srbija "poklopila" i svih 20 razlike na pola minuta pred poluvreme, ali je Karlos Moraiš uspeo da poentira do kraja kako bi se na pauzu otišlo sa 50:32 za srpski sastav.

Poslednja četiri i po minuta prvog dela su bila samo uvertira za odličnu saradnju Jokića i Milutinova na startu nastavka. Prvo je Jokić ostao sam na trojci u korneru, a Milutinov je nastavio da se "hrani" asistencijama zvezde Denvera i zakucava Angolu pa je Srbija već posle četiri minuta treće deonice imala i 31 poen prednosti.

Četvrta četvrtina je bila samo rutinsko privođenje kraju meča koji je rešen praktično u drugoj polovini druge četvrtine. Već tada je kvalitet Srbije jasno došao do izražaja, pa su dve trojke Gudurića u 31. minutu bile samo najava da će razlika premašiti i 40 poena.

Gudurića je poenterski u sledeća dva napada odmenio Marjanović koji je zakucavanjem stigao do 88:47 i prve prednosti od 41 poen za naš tim. Priključio se i Jokić sa nekoliko minijatura kada je iz dodira asistirao Marjanoviću za kucanje, a onda i Bogdanu u kontri za polaganje i 98:49 na četiri minuta do kraja.

Centar Denvera je do kraja još nekoliko puta otišao na liniju slobodnih bacanja i odande prebacio stotku za naš tim u trenucima kada dilema u vezi sa pobednikom odavno nije postojala.

Naredni rival Srbije na Mundobasketu je selekcija Filipina sa kojom se igra za dva dana u Fošanu.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Zakucava Boban Marjanović posle ofanzivnog skoka i promašaja Vase Micića iz prodora, Redži Mur daje trojku i postavlja konačan rezultat 105:59 u korist Srbije.

38. minut - Dva uzastopna poena Angole, pa poeni Micića 103:56.

37. minut - Jokić promašuje jedno od dva bacanja, 99:52, ali već u narednom napadu pogađa oba za 101:52.

36. minut - Kakva asistencija Jokića koji je osetio prostor i trčanje Bogdanovića u kontri za lagano polaganje, 98:49 za SrbijuMur daje trojku i ne dozvoljava Srbiji da premaši 50 razlike - 98:52.

35. minut - Nova trojka Bogdana, 12/18 za tri poena ima Srbija i vodi 95:49.

34. minut - Bogdan fauliran da bi se sprečila kontra, Jokić spektakularno iz dodira asistira Marjanoviću za novo kucanje i 92:49.

33. minut - Marjanović pogađa iz odbojke za 90:49.

32. minut - Rola Marjanovića koji menja Gudurića. Prvo očišćena strana i Bobijev prepoznatljivi horog iz okreta, a onda i kucanje za 88:47 i +41 u korist Srbije.

31. minut - Dve trojke Marka Gudurića za minut, jedna iz pozicionog napada, druga u tranziciji! Srbija ima 84:47, a Angola novi tajm-aut!

Treća četvrtina:

30. minut - Precizan Žoakim sa slobodnih bacanja, na drugoj strani Micić gubi loptu i baca je u aut pa je terća četvrtina završena 78:47.

29. minut - Leonel faulira Lučića koga je lepo proigrao Micić - 76:44 za Orlove. Žerson je probao još jednom da iskoristi prednost svoje brzine i zgazio je aut liniju. Raduljica blokiran, Moraiš dobar u kontri (76:46). Micić fauliran i precizan sa bacanja za 78:46 i održanje prednosti Srbije.

28. minut - Lučić fauliran na šutu za tri, jasna je bila loša komunikacija u odbrani jer se nije znalo ko će da brani iskakanje pa Srbija ima novu najveću prednost 72:40. Žerson Domingeš i Vasa Micić razmenjuju po dobar prodor i poene za 74:42.

27. minut - Birčević baca flouter i promašuje, ali hvata ofanzivni skok za ispravku i 69:40. Ciprijano komplikuje i to ne prolazi.

26. minut - Leonel malo povlači svoj tim u dva vezana napada do poena uz faul i iz prodora 67:40 za Orlove.

25. minut - Novo kucanje Milutinova, Srbija na +31 (65:34)! Angola smanjuje penalima, a onda i prodorim Paola na 65:37. Bogdan je u promašio trojku, ali je pogodio za dva posle dodavanja Raduljice 67:37.

24. minut - Zatvoren je reket Srbije u ovim trenucima, Jović trči kontru i lagano završava na obruču za 63:34 za Srbiju i tajm-aut Angole.

23. minut - Milutinov još jednom nezaustavljiv za odbranu Angole, pogađa oba slobodna bacanja za održanje suficita od 24 poena - 58.34. Simonović trojkom to dodatno povećava u kontri 61:34.

22. minut - Razbijena zona Angole, kombinacija Jokić i Milutinov za zakucavanje Milutinova i pogođeno dodatno bacanje - 56:32.

21. minut - Nova trojka Jokića iz ćoška, loš napad Angole i šut iz očaja i sa velike distance za tri pa Srbija vodi 53:32.

Druga četvrtina:

20. minut - Milutinov sada igra svaku akciju iz reketa, još četiri poena i moćno zakucavanje za prvu prednost od 20 razlike 50:30. Moraiš je to smanjio i postavio konačan rezultat posle prvih 20 minuta - 50:32.

19. minut - Milutinov precizan oba puta s penala - 46:30. Skočio je naš centar i na alej-up Micića u sledećem napadu, ali nije "spojio" loptu sa obručem.

18. minut - Jokić ubacuje drugu trojku pošto je Micić oklevao na šutu, pa naši stižu do nove najveće prednosti 44:28. Moreira uspeva to pod košem da smanji na 44:30.

17. minut - Jović lepo ulazi do tri metra od koša i baca flouter koji uz malo sreće ulazi u koš. Krade loptu plej Srbije u sledećem napadu, ali ne uspeva da poentira uz faul pa ide na liniju bacanja 41:28.

16. minut - Moraiš pogađa za dva, pravi Angola seriju 5:0 i smanjuje zaostatak za Srbijom 38:28.

15. minut - Bogdanović razbija Angolu, 16 poena, nova trojka iz driblinga i 38:23 za Srbiju. Antonio vraća trojku, a Bogdan dobija rampu nakon toga - 38:26 za Srbiju.

14. minut - Marjanović pravi faul u napadu nad Murom koji se dobro postavio i bacio taman toliko da iznudi prekršaj. Srbija se u narednom napadu protivnika dobro brani.

13. minut - Moraiš dobija faul pa promašuje spolja, greše naši momci u narednom napadu, ali greši i Angola pa Birčević zakucava u kontri za 35:23.

12. minut - Valdelisio Žoakim podiže trojku i pogađa, a Jokić lepo "zida" u reketu za 33:23 u korist Srbije.

11. minut - Ishitren šut za tri Angole, igrala je lopta na obruču i izašla posle pokušaja Ciprijana. Na drugoj strani Bogdanović hvata alej up i ubacuje za 31:20.

Prva četvrtina:

10. minut - Milutinov na liniji penala polovičan (27:17), Vasa Micić lepo prolazi na "laktu" i pogađa s poludistance za 29:18. Leonel Paolo završava četvrtinu lepim zakucavanjem za 29:20, Srbija sigurna i dalje.

9. minut - Žoakim je ispratio odbitak posle blokade Milutinova i poentirao je iz odbojke za 26:17. Milutinov nije uspeo iz reketa da pogodi.

8. minut - Lepo prolazi Micić kroz reket, spušta dva metra dalje za Lučića pod košem i akciju završava krilni igrač za 25:14.

7. minut - Izgubljena lopta našeg tima, Jokić šalje loš pas, a Paolo trči kontru pored Micića i lako završava. Jokić gubi još jednu loptu, ali to ovog puta Angolci ne kažnjavaju - 24:15 za naš tim.

6. minut - Nove trice Bogdana i Gudurića, prva dvocifrena prednost Orlova na isteku šestog minuta meča 24:13!

5. minut - I Jokić i Birčević daju trojke! Karlos Moraiš vraća, za manje od deset minuta desetak trojki i prednost našeg tima 18:13.

4. minut - Simonović trči kontru i lagano polaže u obruč, a Amgola preko Hose Antonija daje novu trojku za 12:10 u korist Srbije.

3. minut - Trojka Bogdana Bogdanovića posle promašaja Angole sa linije penala, Srbija vodi 10:7.

2. minut - Bogdanović vraća trojku! Srbija je povela, ali se niz trojki nastavlja košem Angole koja vodi 6:5.

1. minut - Marjanović poentira iz reketa, Angola odgovara trojkom za prvo vođstvo na isteku prvog minuta 3:2.