PROJEKTIL NATHA… Zvezda gubi na poluvremenu

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde sastaće se danas u 18 časova (Arena Sport 1) u 165. večitom derbiju, u poslednjoj utakmici 8. kola Superlige Srbije.

Posle duže vremena Partizan dočekuje derbi na poziciji broj jedan, sa maksimalnim učinkom i 21 osvojenim bodom.

Zvezda je, s druge strane, imala taj remi u prvom kolu protiv Vojvodine i zato je na 19.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:0

45. Minut. Kraj prvog poluvremena

39. minut - Umalo Natho - Zvezda 2:0! Probio je Izraelac opet, ušao je sleva u srce kaznenog prostora, tukao sa desetak metara, no lopta je otišla tik iznad prečke. Omeo ga je u poslednjji čas Sanogo. Nadahnuta igra Partizana od momenta vođstva, sa više energije igraju Stanojevićevi momci.

36. minut - GOL, 1:0, Natho! Sjajan udarac Izraelca, niko ga nije očekivao, najmanje Borjan, kome je lopta prohujala u ugao koji je pokrivao. Sevnula je "levica" najkreativnijeg igrača Partizana pravo niotkuda sa 17 metara iskosa - sjajan potez!

31. minut - PREČKA, Katai je tukao glavom! Velika prilika za Zvezdu. Rodić je ubacio pred gol, tamo je Katai najbolje skočio, Popović nije stigao da interveniše, ali je prečka spasila crno-bele.

27. minut - Malo toga možemo da vidimo od večitih, dosta borbe, startova, ne i fudbala... Previše oprezni i jedni i drugi.

21. minut - Partizan je uspostavio ravnotežu, uspeli su crno-beli da udalje rivača dalje od svog gola, međutim bez pravih šansi i dalje, osim one dionijeve s početka - najveće na utakmici.

FK Partizan - FK Crvena zvezda

13. minut - Dragović - Rikardo 2:0. imao je napadač Partizana dve identične situacije da ugrozi gol Zvezde, oba puta je išao po levoj strani na Dragovića, ali je u oba navrata defanzivac gostiju izašao kao pobednik.

10. minut - Polukontra se otvorila Zvezdi, brza razmena pasova dovela je Kataija u poziciju da ugrozi Popovića, ipak ponovo je to bila ne baš najbolja pozicija za udarac. Lopta je otišla daleko preko gola golmana Partizana.

9. minut - Zvezda ima kontrolu, inicijativu, diktira ritam igre... Početak pripada crveno-belima.

5. minut - Šansa za zvezdu - Popović brani Dioniju! Opasan kiks defanzivaca Partizana, Vujačić i Saničanin su se ušeprtljali, Dioni je iskoristio momenat, izašao pred Popovića iskosa, međutim golman crno-belih je bio na visini zadatka.

3. minut - Prvi udarac ka golu, i u gol, pišemo Zvezdi. Katai je tukao direktno u Popovića. Nije to bila tako izgledna pozicija da se ugrozi gol.

- Pred početak meča, minutom ćutanja svi akteri derbija odali su počast nedavno preminuloj košarkaškoj legendi Dušanu Dudi Ivkoviću.

- Igrači su na terenu, sudija Simović ih je poveo na teren, a svi zajedno u majicama "Svi za Radaka". U pitanju je naravno bivši golman Partizana Radovan Radaković koji boluje od teške bolesti i potrebna mu je finansijska pomoć za terapije i izlečenje.

SASTAVI:

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, Saničnin, Urošević, Zdjelar, Jojić, Marković, Natho, Jović, Rikardo

Zvezda: Borjan, Eraković, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Krstičić, Ivanić, Katai, Dioni.

16.40 - Zvezda se oprostila od legendarnog Bojsija. Glumac Džon Čalis preminuo je danas, a šampion Srbije je podsetio na njegovu posetu Marakani.