Pogledajte sva tri gola Crvene zvezde protiv Vojvodine

Zvezdina destka došla 22 postignuta gola u Superligi, što je dva manje od Rikarda Gomeša, a ukupno 28 u čitavoj sezoni - 3:0

Aleksandar Katai je pre gostovanja u Novom Sadu, a nakon onog het-trika na Čairu 2. aprila, bio u seriji od pet utakmica bez postignutog gola u dresu srpskog šampiona, što mu se prvi put desilo ove sezone, ali je ponovo namestio nišan onda kada je trebalo da povede ekipu ka odbrani šampionske titule.

Zvezdin majstor iz Srbobrana postigao je dva gola u pobedi ekipe Dejana Stankovića nad Vojvodinom na Karađorđu, a posle njegovog kornera crveno-beli su načeli ekipu Dragana Radojičića 124. sekundi utakmice preko Sekua Sanoga - 3:0 (2:0).

Domaćin tokom čitavih 90 minuta nije uspeo da napravi stopostotnu priliku pred golom Milana Borjana, već su po jedan značajnijih pokušaj u oba poluvremena imali Uroš Kabić i Dejan Zukić. Svoj dan nije imao ni Emil Rockov, koji je izuzetno loše reagovao kod slobodnog udarca Aleksandra Kataija i postavljanja konačnog rezultata u 71. minutu utakmice.

U tom trenutku su definitivno pale sve nade Lala da bi mogle da se vrate u meč. Novosađani su početkom drugog poluvremena uspeli da preuznmu inicijativu i krenu da pritiskaju goste iz Beograda, ali su ti naleti previše kratko trajali da bi se meč učinio neizvesnijim.

Kod prvog gola, pored odlično izvedenog prekida Zvezdine desetke, najveći deo posla odradio je Milan Pavkov. Golgeter iz Begeča je odlično zahvatio loptu glavom, a nju je potom ka golu samo skrenuo dobro postavljeni Sanogo. Svaka neizvesnost trajala je praktično do 34. minuta, kada je Katai izbio u kontranapad, izašao sam pred Rockova i njegovu statičnost iskoristio tako što mu je loptu poslao u bliži ugao.

Katai je došao do 22 postignuta gola u Superligi, što je dva manje od Rikarda Gomeša, a ukupno 28 u čitavoj sezoni.

Crvenoj zvezdi je ovo bilo deveto uzastopno slavlje nad Vojvodinom na Karađorđu, a ovoga puta ekipi Dejana Stankovića su sva dešavanja na terenu išla naruku praktično od početka do kraja utakmice.

Beogradski crveno-beli su konstantno pritiskali protivnika, mada nisu oni nisu imali preveliki broj izrazitih šansi. U još nekoliko situacija je pretio Katai, ali mu se za to vratilo u prilično srećnoj sitauciji iz 71. minuta. Lopta je nezgodno odskočila ispred Rockova, koji je loše procenio njen let i olakšao posao najboljem igraču gostujućeg tima.

Ekipa Dejana Stankovića u ovom trenutku ima pet bodova više od Partizana, a nalazi se na tri koraka do 33. šampionske titule, a dozvoljen im je i jedan remi do kraja plej-ofa zbog boljeg plasmana u prvom delu sezone.

Crveno-beli u subotu dočekuju Radnički iz Niša, sedam dana kasnije odlaze u Kruševac, a u poslednjem kolu će dočekati Voždovac na stadionu Rajko Mitić.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)