PETARDA U INĐIJI! Zvezdi falio gol za najveću pobedu u gostima, obaraju se rekordi

Šampion pitanje pobednika u Inđiji rešio već u 23. minutu

Iako je domaćinu "gorelo pod nogama" zbog borbe za opstanak, iako su na papiru možda imali iviše motiva da dođu do povoljnog rezultata, Crvena zvezda je u nedelju popodne imala samo jedan lagan izlet u Inđiju gde su, u okviru 33. kola Superlige, slavili rezultatom 5:1 (4:0)!

Crveno-beli su pitanje pobednika rešili već sredinom prvog poluvremena, u trenucima kada je Milan Pavkov za dva minuta dao dva gola (21. i 23. minut) - a mrežu domaćeg tima tresli su i Veljko Nikolić u 5, Filipo Falko u 45. i Dijego Falčineli u 60. Jedini pogodak za "zelene" postigao je Nebojša Bastajić iz penala u 64. minutu

Zvezda je ovom pobedom došla na samo tri boda kako bi i matematički osvojila 32. šampionsku titulu, mada bi istu mogli da pripišu i u nedelju veče ukoliko Partizan izgubi u Humskoj od Spartaka nešto kasnije.

Crveno-beli imaju 95 bodova i nema sumnje da će u narednih pet kola preći tu magičnu cifru od 100 osvojenih, a posle ove goleade u Inđiji sasvim sigurno će dati i 100 golova u jednoj sezoni. Za sada im fali pet. Takođe, Zvezdi je gol falio i za najubedljiviju gostujuću pobedu u sezoni. Podsetimo, crveno-beli su nedavno dobili Javor u Ivanjici takođe sa 5:1.

Dejanu Stankoviću je naredni meč protiv Vojvodine u četvrtak (34. kolo) očigledno bio više bitniji, jer je u Inđiju doputovao bez Aleksandra Kataija - dok su na klupi ostali Borjan, Ben, Ivanić, Kanga...

Promenio je i formaciju, zaigrao je sa dvojicom napadača (Falčineli i Pavkov), dok su po boku delovali Srnić i Falko. Bonus igrači bili su Petrović i Nikolić koji je već u 5. minutu postigao svoj šest gol u sezoni - odličnim udarcem sa 16 metara.

Inđija je već u 17. minutu mogla do izjednačenja da je Bastajić, koji je izbegao ofsajd zamku, uspeo da proigra saigrača na petercu, a posle tog propuštenog obećavajućeg napada sve je palo u vodu gledajući kroz prizmu domaćina.

Pavkom je nekoliko trenutaka kasnije bio centralna figura meča sa dva postignmuta gola. Najpre je u 21. pogodio iz penala, nakon što je Škorić igrao rukom u kaznenom prostoru Inđije, a zatim je u 23. iskoristio dodavanje Rodića sa leve strane i još jednom matirao Jovićića.

Već tada je bilo jasno da bodovo idu u Beograd, mada se Inđija nije predavala i u dva navrata je pretila Popoviću. Jednom je golman Zvezde odbranio šut Neškovića, drugi put je skratio ugao Bastajiću, a nešto ofanzivniju igru domaćeg tima Zvezda je još jednom kaznila u finišu poluvremena.

Bio je to kontranapad čak "četiri na dva", Falko je razmenio pas sa Gajićem na desnoj strani, a onda je sa nekih 12-13 metara levicom matirao Jovičića.

Srnić je u tim trenucima prekomandovan na levog beka, Gavrić je otišao na bok umesto Falka i upravo je mladi krilni vezista u nastavku imao najbolju priliku - kada je u 74. minutu pogodio prečku gola Jovičića. Doduše, vredi pomenuti i da je bivši čuvar mreže Partizana kumovao da lopta završi u okviru gola, a ne unutra.

INĐIJA - CRVENA ZVEZDA 1:5 (0:4)
(Bastajić 63 pen - Nikolić 5, Pavkov 21 pen, 23, Falko 45, Falčineli 60)

INĐIJA: Jovičić - Cucin, Đurić (Riznić 46), Škorić (Đorđević 46), Bastajić, Jovanović, Aleksić, Protić, Bakić, Nešković, Dimitrov.

C. ZVEZDA: Popović - Gajić, Pankov, Milunović (Degenek 61), Rodić (Kanga 61) - Srnić, Petrović, Nikolić, Falko (Gavrić 61) - Falčineli (Krstović 76), Pavkov (Vukanović 61)