PETARDA! Crvena zvezda pregazila Bačku

Crveno-beli ubedljivi u Bačkoj Palanci

Šampionsku trku su odavno završili, a kako stvari sada stoje Crvena zvezda će u smiraj šampionata verovatno oboriti i dva rekorda! Barem se takav utisak stiče posle ubedljivog trijumfa crveno-belih protiv Bačke u gostima rezultatom 5:0 (4:0)!

Zvezda je pitanje pobednika u Bačkoj Palanci rešila već u prvom poluvremenu kada je su Milan Pavkov u 13, Njegoš Petrović u 32. i Željko Gavrić u 24. i 36. minutu pogađali mrežu Alekse Milojevića. Jedini strelac u nastavku bio je Mirko Ivanić u 86. minutu.

Kako je Zvezda počela sa svojim "rezervistima" činilo se da će domaćin u nastavku doživeti pravu katastrofu. Pogotovo što su na teren ušli Ben, Katai, Ivanić i Falčineli, ali se na kraju ispostavilo da su crveno-beli bolje delovali u tom prvom delu.

Verovatno i zbog toga što je za igru rapoložen bio Gelor Kanga - trostruki asistent koji je na poluvremenu ostao u svlačionici. Vezista iz Gabona je sjajno uposlio Pavkova i dva puta Gavrića.

Crveno-beli su trijumfom protiv Bačke stigli do 105 bodova u šampionatu i ukoliko u poslednjem kolu slave protiv Metalca na Marakani prestići će Seltik i postati svetski rekorder po broju bodova u jednoj sezoni.

A da bi srušili rekord Partizana po broju datih golova u jednoj sezoni SL, Zvezda će Metalcu morati da da minimum tri Crno-beli su u sezoni 1999/2000 dali 111 golova, dok je Zvezda trenutno na 109.

OFK BAČKA - FK CRVENA ZVEZDA 0:5 (0:4)
(Pavkov 13, Gavrić 24, 36 Petrović 32, Ivanić 86)

Bačka: Milojević, Parađina, Stojanović, Nedeljković, Aleksić, Eskić, Njamculović, Ratković, Mihailović, Mijatović, Zličić.

Crvena zvezda: Popović, Srnić (Gajić 64), Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Kanga (Ben 46), Nikolić, Gavrić (Ivanić 64), Vukanović (Katai 46), Pavkov (Falčineli 64)

Tok meča:

90. minut - KRAJ!

86. minut - GOLLL! Ivanić je strelac, Zvezda vodi 5:0. Asistencija Nikolića.

78. minut - Zicer za Kataija koji je tukao preko gola. Pokušao je da lobuje Milojevića...

74. minut - Neće Zvezdu gol u nastavku, Katai i Falčineli su pokušali da uguraju loptu u mrežu.

69. minut - Dobra akcija Zvezde po levoj strani, ali je Ben kasnio na drugoj stativi.

64. minut - Dijego Falčineli menja Milana Pavkova.

59. minut - Opasan šut Kataija, lopta je prohujala pored desne stative.

55. minut - Pavkov "tuče" direktno u Milojevića. Bila je to odlična prilika za Zvezdu.

52. minut - Napada Zvezda, juri se taj rekord Partizana, ali nema konkretne prilike za gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Ben i Katai menjaju Kangu i Vukanovića.

45. minut - POLUVREME!

44. minut - Nova prilika za Zvezdu, dobro ubačena lopta sa leve strane, ali niko nije "uhvatio" odbijenu loptu.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:11

36. minut - GOLLL! Zvezda sada vodi 4:0! Drugi gol Gavrića i treća asistencija Kange! Domaćinu se ne piše dobro.

32. minut - GOLLL! Sjajan pogodak Petrovića s distance, Zvezda vodi 3:0.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:53

26. minut - Zicer za Zvezdu, ali šut Vukanovića sa dva-tri metra odbranio je Milojević. Već u sledećem napadu i Gavrić je bio blizu gola.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:02

24. minut - GOLLL! Zvezda je duplirala prednost! Strelac je Gavrić, a asistent Gelor Kanga. Ovo je 7. gol Gavrića u Superligi. BIla je to rutinska egzekucija "jedan na jedan".

21. minut - Prva šansa za Bačku, pokušaj Ratkovića glavom, ali je bio neprecizan.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:51

13. minut - GOLLL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Milan Pavkov. NIkolić je na brzinu izveo korner, dodao do Kange koji je našao Pavkova, a ovaj je glavom matirao Milojevića.

10. minut - Bez prilika u Palanci, Pavkov je ovoga puta bio u ofsajdu.

1. minut - Počela je utakmica u Bačkoj Palanci!

Najava meča:

Fudbal FK Crvena zvezda - FK Zlatibor

Bačka je odavno ispala iz Superlige, Crvena zvezda je odavno šampion Srbije! Na prvu loptu ovaj meč nema nikakav rezultatski značaj, ali samo na prvu s obzirom na to da Zvezda juri dva rekorda.

Prvi je da u poslednja dva kola (sledeći meč protiv Metalca) osvoji šest bodova, prestigne Seltik i postane apsolutni rekorder po broju osvojenih bodova, a drugi je da postigne osam golova u dva meča i prestigne rekord Partizana koji je u sezoni 1999/2000 dao 11 golova.

Zvezda je nepobediva ove sezone u Superligi Srbije! Izabranici Dejana Stankovića su ostvarili 33 pobede i tri remija, uz gol razliku 104:19. Poslednju utakmicu u šampionatu odigrali su protiv Zlatibora, gde su bili ubedljivi i slavili sa 6:1, golovima Mirka Ivanića(2), Veljka Nikolića, Željka Gavrića, Gelora Kange i Milana Pavkova.

Bačka se nalazi nalazi na poslednjem mestu u prvenstvu sa 16 bodova. U dosadašnjem delu sezone ostvarili su tri pobeda, sedam remija i 26 poraz uz gol razliku 23:58. Na poslednjem duelu poraženi su na gostujućem terenu protiv ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca sa 3:0.

Svi su na raspolaganju. Radimo predano, što zbog završetka sezone, što zbog plana i programa, jer hoćemo da na odmor odemo sa zdravom snagom i da kada se igrači vrate, ipak ostane još „benzina“ u nogama. Ne želim da budemo prazni na startu sledeće sezone - izjavio je Stanković pred meč.