LUDNICA U STOŽICAMA! Zvezda i Cedevita Olimpija igraju produžetke

Košarkaši Crvene zvezde, polse pobede u Beogradu, od 18.30 u Ljubljani igraju drugi meč polufinala plej ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije.

TOK UTAKMICE: CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA

IV Četvrtina

40. minut,  76:76 - Edo Murić je na 3 sekunde do kraja pogodio oba bacanja za 76:73 i meč je praktično bio rešen. Ipak, pre isteka vremena Ivanoviić je promašio trojku, u poslednjim desetinkama napda Mitrović je fauliran, izbacio loptu i postigao koš. Sudije su priznale ove poene, nerešeno je.

39. minut, 74:71 - Dobrić zakucava, zek Ogust pogađa sa druge strane.

38. minut, 71:68  - Ivanović ostavlja Zvezdu u igri pogotkom za tri poena, potom i Holins. Zvezda je ponovo u igri. trener Cedevita Olimpije traži tajm-aut.

37. minut, 70:62 - Tvrdo se igra na obe strane, sa malo poena. Edo Murić precizan sa bacanja.

35. minut, 67:62 - Edo Murić pogađa trojku. Trener Dejan Radonjić traži tajm-aut.

32. minut, 64:59 - Davidovac je izblokiran, Kalinić dobija 4. ličnu grešku. Džejkob Pulen postiže nove poene. Jedini raspoloženi košarkaš u Crvenoj zvezdi je Ognjen Dobrić koji potiže novu trojku.

III Četvrtina

30. minut, 59:54 - Tri neverovatna promašaja Crvene zvezde. prvo je Davidovac promašo trojku, potom Lazić promašio Zicer, a onda i Kalinić iz odbojke. Ipak, Davidovac nekako pogađa uz faul. Sa druge strane. Ferel sa distance precizan. Cedevita Olimpija ima najveću prednost na meču.

28. minut,  55:52 - Strašna blokada Omića nad Lukom Mitrovićem, najlepši potez u dosadašnjem delu utakmice.

25. minut, 50:52- Kalinić promašuje šut za tri i promašuje. Potom, Dobrić je precizan. Posle dobre odbrane, Lazić je precizan sa distance i ponovo donosi Zvezdi vođstvo.

24. minut, 48:46 - Cedevita Olimpija vezuje 5 poena sa linije penala.

22. minut, 44:45 - Igra se čvrsto na obe strane, uz dosta promašaja. Crvena zvezda je dva minuta bez koša.

II Četvrtina

20. minut, 43:44 - Holins vezuje 4 promašaja sa distance. Ipak, na kraju Dobrić uspeva da  pogodi trojku i donese minimalno vođstvo svom timu.

18. minut, 40:38 - Zvezda je imala seriju nerealizovanih napada. Posle 6 ubačenih trojki, gosti su promašili 8 sledećih šuteva sa distance. U ovoj četvrtini, crveno-beli su ubacili samo 9 poena. Pulen dobja 4. ličnu grešku.

16. minut, 40:36 - Edo Murić pogađa trojku i donosi vođstvo Cedevita Olimpiji, potom i Pule pogađa.

15. minut, 33:33 - Prednost Zvezde je potpuno neutralisana. Nerešeno je u Stožicama.

14. minut, 29:31 - Luka Mitrović se odlično snalazi ispod koša i pogađa. Sa druge strane, Blažič je fauliran na polaganju. Slovenački košarkaš je siguran sa linije za slobodna bacanja. Holind iz ugla promašuje trojku, Marković hvata, ponovo Holins promašuje šut za tri.

11. minut, 25:29  - Na startu druge deonice trener Dejan Radonjić zbog prigovora dobija tehničku grešku.h

I Četvrtina

10. minut, 24:29  - Cedevita Olimpija je u razmaku od nekih četrdesetaksekundi ispunila bonus. I pored toga, agresivnost je donela rezultat domaćem timu koji je uhvatio priključak i do kraja prve četvrtine se potpuno vratio u meč.

8. minut, 20:22 - Luka Mitrović u padu pogađa. Igra se izuzetno brzo u prvoj četvrtini. Dragić uzvraća. Dobrić pokušava da pogodi prvu trojku, prvi promašaj crveno-belih sa distance.

6. minut, 12:22 - Blaćič je u dva navrata promašio, ali Dragić ispravlja iz ofanzivnog skoka. Potom, Zvezda pravi grešku prilikom ubacivanja lopte Luke Mitrovića, a Džejkob Pulen sa poludistance nastavlja mini seriju domaćina od 5:0. Ipak, u narednom napadu Holins pogađa treću trojku sa istog mesta. Zvezda gađa trojke 6 od 6.

4. minut, 5:16 - Uzvratila je Cedevita preko Murića i Dragića, ali to kao da je tek naljutilo goste iz Beograda. Holins je vezao dve trojke iz ugla, da bi potom i Kalinić kompletirao stopostotan šuterski učinak. Serija crveno-belih 9:0.

2. minut, 0:7 - Kakav start Crvene zvezde u Ljubljani! Počeli su crveno-beli na savršen način, prvi šut je uzeo Nikola Kalinić i pogodio je trojku, pootom je Zoran Dragić promašio šut za tri poena, što je iskoristio Nejt Volters i položio je u koš. Seriju od sedam poena je kompletirao Eron Vajt, koji je iskoristio izgubljenu loptu Jogija Ferela.

Posle ubedljive igre i pobede u prvom duelu, crveno-beli imaju priliku da nateškom gostovanju okončaju polufinalnu seriju i plasiraju se u veliko finale.

Pre ovog meča, trener crveno-belih Dejan Radonjić je istakao da  njegov tim igra protiv iskusnog rivala.

- Očekuje nas drugi meč ove polufinalne serije i apsolutno smo svesni velikog iskustva i kvaliteta koji poseduje ekipa Cedevita Olimpije. Imaju ozbiljan napadaeki potencijal i dosta igrača sa puno poena u rukama, rekao je Radonjić i dodao:

- Mi svakako moramo da budemo na drugoj utakmici u Ljubljani bolji u određenim segmentima igre u odnosu na prvi meč u Beogradu. Igrači Cedevita Olimpije kao domaaini imaće i podršku navijača u Ljubljani, a na nama je da u takvom ambijentu budemo spremni da naša energija, koncentracija i odgovornost u igri budu na adekvatnom nivou - izjavio je Radonjić za klupski sajt.