LUDNICA U ARENI! Srbija vodi na poluvremenu protiv reprezentacije Grčke, Micić se povredio, izneli ga sa terena

SRBIJA - GRČKA 51:44 (31:25, 20:19)

Košarkaška reprezentacija Srbije od 20 časova dočekuje Grčku u beogradskoj Areni u prvom kolu druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

2. ČETVRTINA

20. minut - Janis je promašio slobodno bacanje što je izazvalo delirijum u Areni. Navijači su mu ironično skandirali MVP, MVP. Tanasis pogađa za dva - 51:44.

19. minut - Kapitenska trojka Vladimira Lučića, iz ćoška kao kap - 49:42. Jokić pod faulom pogađa - 51:42. Jokić je prvi dvocifreni igrač u Srbiji, ima 11 poena.

18. minut - Marinković prolazi i pogađa za 44:42. Jokić preko Janisa pogađa - 46:42. Hala odzvanja MVP, MVP Jokiću.

Prekid u Areni. Micić je pao na pod i uhvatio se za zglob. Ne bi valjalo da se povredio. Ne čini se dobro, Micić ne može da stane na desnu nogu, odmah su ga odneli u svlačionicu.

17. minut - Lučić za izjednačenje - 42:42.

16. minut - Janis je doneo Grcima izjednačenje posle namernog prekršaja Jagodića Kuridže - 40:40. Slukas donosi Grcima prednost - 40:42.

15. minut - Dorsi postiže svoju drugu trojku - 40:35. Tanasis Adetokumbo postiže trojku - 40:38.

14. minut - Kostas smanjuje na 37:32. Tehnička greška za Janisa, Jokić koristi slobodno bacanje. Jokić precizan za dva, njegovih sedam poena - 40:32.

13. minut - Janis sa linije penala smanjuje na 37:30.

12. minut - Jaramaz upituje peti poen - 35:28. Gudurić se upisuje u listu strelaca - 37:28.

11. minut - Kalinić dvojkom otvara drugu četvrtinu - 33:25. Janis trojkom smanjuje na 33:28.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lučić je precizan sa linije penala - 28:25. Jaramaz uz zvuk sirene za tri pogađa - 31:25.

9. minut - Milutinov za 26:22, a Agravanis trojkom smanjuje - 26:25. Tajm-aut za Pešića.

8. minut - Janis sa linije penala donosi izjednačenje - 22:22. Milutinov ima četiri poena - 24:22.

7. minut - Milutinov prvi put strelac na utakmici - 22:18. Janis postiže svoj osmi poen - 22:20.

6. minut - Papanikolau trojkom donosi Grcima prvo vođstvo - 17:18. Marinković trojka na trojku - 20:18.

5. minut - Tajler Dorsi postiže svoje prve poene - 13:12. Marinković je precizan - 15:12. Dorsi trojkom donosi izjednačenje - 15:15. Jokić zakucava - 17:15.

4. minut - Janis Adetokumbo novim zakucavanjem smanjuje na 13:8. Janis upisuje nove poene - 13:10.

3. minut - Micić pogađa posle solo prodora - 7:4. Micić pogađa trojku pod prekršajem, siguran je i sa linije penala - 11:4. Kostas Adetokumbo upisuje nova dva poena - 11:6. Vanja Marinković upisuje prve poene - 13:6.

2. minut - Prvi poeni Jokića na utakmici - 5:2. Janis Adetokumbo zakucava - 5:4.

1. minut - Nikola Kalinić trojkom otvara utakmicu - 3:0. Kostas Adetokumbo zakucavanjem na asistenciju brata Janisa smanjuje na 3:2.

SRBIJA - GRČKA

Hala: Arena

Gledalaca:

Sudije: Manuel Maconi (Italija), Vojčeh Liška (Poljska), Luis Kastiljo (Španija)

SRBIJA: Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz, Nikola Milutinov. Selektor: Svetislav Pešić.

GRČKA: Tajler Dorsi, Đanulis Larencakis, Dimitrijos Agravanis, Nik Kalates, Kostas Slukas, Lefteris Bohoridis, Kostas Papanikolau, Janis Adetokumbo, Kostas Adetokumbo, Leonidas Kaselakis, Tanasis Adetokumbo, Mihail Luncis. Selektor: Dimitris Itudis.

Pobeda se nameće kao imperativ jer "Orlovi" nisu dobro odradili prvi krug kvalifikacija.

Beogradska Arena je odavno rasprodata, što znači da će Nikola Jokić, Vasa Micić i društvo imati veliku podršku sa tribina - 20.000 navijača.

Selektor Svetislav Pešić je dan ranije objavio konačnih 12 koji će izaći na crtu Helenima

Pešić računa na ovih 12 igrača za večerašnju utakmicu: Ognjen Jaramaz, Vanja Marinković, Marko Gudurić, Vasilije Micić, Dejan Davidovac, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Nikola Kalinić, Marko Jagodić-Kuridža, Dušan Ristić, Nikola Milutinov, Nikola Jokić.

Stanje na tabeli

Srbija je trenutno peta u grupi I sa učinkom 1-3 posle prve faze. Grčka je vodeća u grupi sa 3-1, koliko ima i Letonija. Turska i Belgija imaju 2-2, a Velika Britanija 1-3. Tri prvoplasirane ekipe će proći na Mundobasket.