KATAI PONOVO SPASIO ZVEZDU! Bleda partija Crvene zvezde, podela bodova u Humskoj

Uzbuđenja nije manjkalo u Humskoj

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su 1:1 u 165. večitom derbiju, u poslednjoj utakmici 8. kola Superlige Srbije, tako da situacija na tabeli u poretku na vrhu ostaje nepromenjena - crno-beli do daljeg "vode kolo", a komšije prate sa dva boda zaostatka.

90. minut - Stanković je u međuvremenu uveo još jednog mladog momka, Petra Stanića. Pokazao je već u prvom dodiru a loptom Stanić da ima u njemu solidnog materijala za obradu. Mirniji tempo igre.

83. minut - GOL, 1:1, Katai! Najbolji igrač Zvezde večeras pogađa za egal, iz trećeg pokušaja glavom, trećeg i najpreciznijeg. Rodić je poslao upotrbljiv centaršut, a Katai je pred golom bio najskočniji, matirao je Popovića!

82. minut - Šansa za Partizan, mladi Terzić je pokazao koliko ume. Prošao je u slalomu između Kataija i Rodića., gađao dalji ugao i umalo savladao Borjana.

FK Partizan - FK Crvena zvezda

80. minut - Šansa za Zvezdu, opet je Katai bio blizu da donese gol gostima. Glavom je gađao posle centaršuta Falka, Popović je ostao ukopan, ipak lopta ide pored stative.

72. minut - dodatno pojačava navalu Stanković, uveo je i Falka, koji dobija priliku umesto Ivanića. Izašao je i Natho na drugoj strni, jedini strelacna meču, Šćekić će dalje umesto njega.

66. minut - Dvostruku izmenu vrši Stanojević, uveo je Meniga i Terzića, izveo Markovića i Jovića.

62. minut - Opet je Rikardo bio u šansi, sad je mogao da reši utakmicu! Bio je i sebičan najbolji strelac Partizana, sam je hteo da završi akciju, iako je imao potpuno otvorenog Uroševića koji mu se dugo nudio. Na kraju, Rikardo iz okreta, sa sedam-osam metara, šalje loptu pored stative.

60. minut - Rikardo je imao priliku da ugrozi Borjana, tukao je preko gola posle odličnog prijema i okreta. Imaju crno-beli sada više prostora u polju Zvezde koja sve agilnije nastupa na polovini rivala.

55. minut - Gajić je u igri, izašao je Eraković. Pojačava bok Stanković.

54. minut - Evo mlađanog Lazetića u akciji, išao je hrabro na defanzivce Partizana, uspeo i da šutira, međutim Urošević ga je izblokirao. Solidan pokušaj najmlađeg aktera derbija.

49. minut - SPORNA SITUACIJA! Gol je postigao Rikardo, ali je poništen jer je Urošević faulirao Rodića na dva metra od gola, pre nego što je lopta stigla do Rikarda. Čini se ispravna odluka sudije.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:48

46. minut - Riskantan potez Stankovića, uveo je 17-godišnjeg supertalentovanog Marka Lazetića, izveo Krstičića. Zvezda sada sa dvojicom bonus igrača. Uz Lazetića, u ekipi je Eraković.FK Partizan - FK Crvena zvezda

POLUVREME

45. minut - Kombinacija Kanga-Sanogo nije donela Zvezdi željeni rezultat. Vrlo upotrebljiv "prekid" Kange, skok Sanoga koji šalje loptu pored gola, u samom finišu poluvremena. To bi bilo to od večitih za prvo poluvreme.

43. minut - Velika prilika za Partizan, Jović je proturio loptu ka uroševiću, ovaj imao svo vreme ovog sveta po ulasku u kazneni prostor na levoj strani, ubacio je na peterac, a tamo je jedan igrač Zvezde izbacio u korner.

39. minut - Umalo Natho - Zvezda 2:0! Probio je Izraelac opet, ušao je sleva u srce kaznenog prostora, tukao sa desetak metara, no lopta je otišla tik iznad prečke. Omeo ga je u poslednjji čas Sanogo. Nadahnuta igra Partizana od momenta vođstva, sa više energije igraju Stanojevićevi momci.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:01

36. minut - GOL, 1:0, Natho! Sjajan udarac Izraelca, niko ga nije očekivao, najmanje Borjan, kome je lopta prohujala u ugao koji je pokrivao. Sevnula je "levica" najkreativnijeg igrača Partizana pravo niotkuda sa 17 metara iskosa - sjajan potez!natho

klupa partizana

31. minut - PREČKA, Katai je tukao glavom! Velika prilika za Zvezdu. Rodić je ubacio pred gol, tamo je Katai najbolje skočio, Popović nije stigao da interveniše, ali je prečka spasila crno-bele.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:45

27. minut - Malo toga možemo da vidimo od večitih, dosta borbe, startova, ne i fudbala... Previše oprezni i jedni i drugi.

21. minut - Partizan je uspostavio ravnotežu, uspeli su crno-beli da udalje rivača dalje od svog gola, međutim bez pravih šansi i dalje, osim one dionijeve s početka - najveće na utakmici.FK Partizan - FK Crvena zvezda

13. minut - Dragović - Rikardo 2:0. imao je napadač Partizana dve identične situacije da ugrozi gol Zvezde, oba puta je išao po levoj strani na Dragovića, ali je u oba navrata defanzivac gostiju izašao kao pobednik.

10. minut - Polukontra se otvorila Zvezdi, brza razmena pasova dovela je Kataija u poziciju da ugrozi Popovića, ipak ponovo je to bila ne baš najbolja pozicija za udarac. Lopta je otišla daleko preko gola golmana Partizana.

9. minut - Zvezda ima kontrolu, inicijativu, diktira ritam igre... Početak pripada crveno-belima.

5. minut - Šansa za zvezdu - Popović brani Dioniju! Opasan kiks defanzivaca Partizana, Vujačić i Saničanin su se ušeprtljali, Dioni je iskoristio momenat, izašao pred Popovića iskosa, međutim golman crno-belih je bio na visini zadatka.

3. minut - Prvi udarac ka golu, i u gol, pišemo Zvezdi. Katai je tukao direktno u Popovića. Nije to bila tako izgledna pozicija da se ugrozi gol.

- Pred početak meča, minutom ćutanja svi akteri derbija odali su počast nedavno preminuloj košarkaškoj legendi Dušanu Dudi Ivkoviću.

- Igrači su na terenu, sudija Simović ih je poveo na teren, a svi zajedno u majicama "Svi za Radaka". U pitanju je naravno bivši golman Partizana Radovan Radaković koji boluje od teške bolesti i potrebna mu je finansijska pomoć za terapije i izlečenje.

SASTAVI:

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, Saničnin, Urošević, Zdjelar, Jojić, Marković, Natho, Jović, Rikardo

Zvezda: Borjan, Eraković, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Krstičić, Ivanić, Katai, Dioni.