DEBAKL SRBIJE NA EVROPSKOM… Italijani trojkama srušili Orlove, opet se vraćamo kući praznih ruku

Debakl. Bruka. Fijasko. Košarkaški Srbije doživeli su potpuni fijasko na Evropskom prvenstvu. Ispali smo već u osmini finala! Italija je savladala Orlove sa 94:86.

Velika sramota - te dve reči najbolje opisuju ono što smo doživeli u Berlinu. Ispasti od reprezentacije Italije (koja je bez prve zvezde) i to na onakav način... To može samo da se nazove velikom sramotom.

Vodili smo 14 razlike u prvom poluvremenu, imali smo sve u svojim rukama, ali od sredine treće četvrtine igra Srbije se raspala. Selektor Pešić nije imao nikakva rešenja da prodrma ekipu. Nemo je posmatrao sunovrat koji nam se dešavao.

A, Italija nas je gazila. Bilo je teško gledati kako iz napada u napad primamo trojke. Za 2-3 minuta su napravili deset poena razlike.

Jokić je jedini igrao dobro u našem timu. Ostali? Da se zapitaju dobro na šta liči ovakva igra u državnom dresu.

Bruka i sramota. Koja će se dugo pamtiti.

Uskoro opširnije...

Evo kako je izgledao tok meča:

40. minut - Kalinić promašuje za tri. Do kraja je još samo 35 sekundi. Gubimo 84:93.

40. minut - Lučić smanjuje na sedam razlike. Dva bacanja za Italiju do kraja 50 sekundi.

39. minut - Italija vodi devet razlike, a do kraja je ostalo 70 sekundi.

38. minut - Jokić pogađa za dva, ali promašuje bacanje. Na sve to pravimo i faul... - 78:88.

38. minut - Curi vreme... Samo 2.34 do kraja. A, Italija ima veliku prednost - 76:86.

37. minut - Jaramaz dobija rampu. Micić potom promašuju za tri, a isto čini i Kalinić - 74:82.

37. minut - Neverovatan potez Jokića! Postigao je trojku sa centra uz faul - 74:82.

36. minut - Ne može Srbija da postigne koš. Ne vredi. Do kraja 4 minuta.

Micić pravi faul u napadu. Neverovatno šta se desilo sa igrom Srbije. Totalni mrak. Fijasko. NIjedan igrač ne prikazuje apsolutno ništa u ovim momentima.

34. minut - Meli blokadom zaustavlja Jokića, kad neće, neće... A, Italija daje ovu trojku - 70:82.

Ovo ne liči ni na šta! Neverovatno šta se desilo sa igrom Srbije!? Do kraja meča ostalo je nešto više od šest minuta.

33. minut - Raspala se igra Srbije, katastrofalno igramo - 70:79.

32. minut - Gurudić promašaju otvorenu trojku, ali zato Spisu rešeta - 68:74.

32. minut - Meli! Novi poeni centra Italije, igra Srbije se raspala - 68:71.

32. minut - Trojka Italije. Moraju "orlovi" da se pod hitno probude - 68:69.

31. minut - Loše smo počeli poslednji kvartal. Napad bez ideje... U odbrani smo napravili dva brza prekršaja.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtina. Srbija vodi 68:66. Drama nas čeka u poslednjih 10 minuta utakmice. Jako loše smo odigrali u trećem kvartalu.

30. minut - Pajoli "izlazi" trojka iz obruča. Sreća, sreća.

30. minut - Jokić pogađa dva bacanja. Nikola je fantastičan - 68:66.

29. minut - Konačno poeni za Srbiju! Marko Jagodić Kurdiža pogađa za tri - 66:66.

27. minut - Promašujemo i treću trojku u trećem napadu. A, Italijani daju treću za redom - 63:66.

27. minut - Lučić promašuje dve uzastopne trojke. A, Italijani daju dve za redom - 63:63.

26. minut - Pogađamo dva od tri slobodna bacanja - 63:57.

Trener Italije je isključen! Dobili su 4. tehničku grešku (druga za klupu)! Sramno ponašanje Italijana, ovo ne priliči sportistima...

25. minut - Fontekija za tri, pa Micić za dva - 61:55.

24. minut - Dobar, pa loš potez. Marinković pogađa sa zvukom sirene, pa kasni u odbrani i pravi koš uz faul - 59:52.

23. minut - Ma, idemo! Trojka Nikole Jokića! Ovo je njegov 22. poen - 57:49.

22. minut - Kalinić! Sjajan pas Jokića koristi krilni igrač Srbije - 54:45.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Po jedna izgubljena lopta na obe strane - 51:46.

TREĆA ČETVRTINA

Pogledajte sjajno zakucavanje Milutinova:

Dok čekamo nastavak meča, evo malo fotografija koje pokazuju kako Italijani čuvaju Jokića:

Moramo bolje! Pre svega u odbrani. Primili smo isuviše lakih poena, pre svega van linije 6,75... Agresivnost na bekove rivala nije na potrebnom nivou. U napadu je važno da proradi još neko pored Jokića koja je već na 19 poena.

POLUVREME

20. minut - Vasaaaaa Micić! Veoma važna trojka s kojom odlazimo na poluvreme sa plus šest - 51:45.

19. minut - Italijani sjajno šutiraju za tri poena, na trojku Fontekije, odgovorio je Milutinov sjajnim zakucavanjem - 48:43.

19. minut - Odlično izvodimo bacanja. Od 17 pogodili smo 16. Vodimo - 46:40.

18. minut - Magija Vase Micića! Jako težak šut pogađa za prekid serije rivala - 44:37.

Na momente igramo sjajno, a onda usledi baš veliki pad. Sada smo u "minus fazi".

17. minut - Fontekija! Kasnio je malo Kalinić u odbrani, primamo novu trojku - 42:36.

16. minut - Koš i faul. Kalinić je faulirao Fontekija koji je uz to pogodio - 42:33.

Treća tehnička za Italiju! Neverovatno kako su ponašaju na ovom meču.

Jokić je na 19 poena. Za 14 minuta je ubacio već 18 poena!

16. minut - Meli nam je najveći problem. Ubacio je već 13 poena - 41:30.

15. minut - Jagodić Kuridža! Pogađa sjajno za tri - 38:24.

Inače, Italijani se služe svim i svačim kako bi zaustavili Jokića. Tako smo videli i jedan blago rečeno sportski potez, kada ga je Italijan udario prilikom skoka... Ali džabe im sve.

14. minut - Jokiiić! Skok u napadu i novi poeni - 35:24.

13. minut - Kako igra Jokić! Već je na 13 poena - 33:24.

12. minut - Klupa Italije dobija tehničku. Neverovatno šta oni rade.

12. minut - Sjajan blok Gurudića za Jokića. Nikola lagano pogađa zicer - 30:23.

Malo da pogledamo tribine, kad je već tu legenda - Dirk Novicki. Kamera ga je uhvatila za, naravno, ovacije navijača:

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog perioda. Vodimo 28:20. Napad je odličan, ali u odbrani malo škripi. Jokić je najefikasniji sa devet poena. Na drugoj strani, Meli je ubacio sedam.

10. minut - Pešić traži tajm-aut. Odbrana nam je slabiji deo igre na početku meča - 26:20.

Sudije malo menjaju kriterijum posle tehničke za selektora Italije. Nekoliko sumnjivih odluka.

9. minut - Šteta! Rampa Lučića, ali posle Milutinovu kradu loptu iz ruke - 26:18.

Jokić je za sada na 9 poena i 3 skoka.

8. minut - Meli je na sedam poena, posle svoje prve trojke na meču - 26:16.

7. minut - Jokić odličan! Prvo postiže poene posle skoka u napadu, a potom i sa bacanja - 24:13.

6. minut - Kalinić trojka uz faul! Magija! Već smo na 20 poena - 20:9.

5. minut - Serija 11:0! Odlična odbrana i poeni iz kontranapada za Kalinića - 16:7.

5. minut - Vanja! Nova trojka, sjajno je počeo - 14:7.

4. minut - Tehnička za Đanmarka Poceka. Potpuno je poludeo na sudije trener Italije.

4. minut - Prva trojka za Srbiju! Vanja Marinković u polukontri pogađa iz dotrčavanja - 10:7.

3. minut - Micić! Dva plus jedan. Veoma nam je važno da Vasa bude na svom nivou - 7:7.

3. minut - Fontekija će biti udarna igra Italije... Postiže dva poena, ali odmah potom i pravi faul u napadu - 4:5.