BRUKA PARTIZANA! Bivši trener Crvene zvezde pobedio i izbacio Partizan iz Evrokupa

Bursa iznenadila crno-bele i zakazala duel sa Cedevitom Olimpijom

Košarkaši Partizana doživeli su pravu bruku u osmini finala Evrokupa, pošto su kao jedan od favorita ovog takmičenja ispali od Burse na domaćem terenu posle proudžetka - 103:95!

Imao je Partizan dobijen meč, vodili su +5 u finišu, imali i +3 i loptu na osam sekundi do kraja, ali je Jam Madar napravio faul u napadu posle kog je Holand pogodio trojku za dodatnih pet minuta. A tamo je Bursa nastavila sa sjajnom šuterskom partijom kojom su šokirali oko 20.000 Grobara.

Crno-beli su posle zakucavanja Matijasa Lesora imali 89:87 u produžetku, a onda je usledila dalekometna paljba Endrjuza i Holanda koja je trasirala put trijumfu Burse, ekipe koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević.

Gubio je Partizan sredinom treće četvrtine i sa devet poena razlike, nekoliko puta je bilo i sedam, da bi Bursa na početku poslednje četvrtine imala i +6. Vodili su i u 35. minutu gosti sa tri poena viška, ali su onda uisledile mini role Ledeja i Madara koji su doneli šest poena crno-belima i novu prednost (75:72).

Poslednja dva minuta doneli su strašnu dramu u kojoj se istakao Matijas Lesor sa dva zakucavanja. Ovo poslednje je bilo posle ukradene lopte na 1.46 do kraja - za 79:74 u korist Partizana. Činilo se da je to bio momenat kada je Bursa "pukla", alio se turski tim još jednom vratio u život i kreirao pomenutu ludnicu u finišu kojoj je kumovalo i promašeno zakucavanje Avramovića na +5. Nidam je zatim ubacio trojku i tako na neki način najavio ono što se desilo.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Avramović sa 23 poena, Lesor je ubacio 20 i imao osam skokova, Panter je dodao 13, dok su po 11 imali Jam Madar i Zek Ledej - s tim što je ovaj poslednji dodao i devet skokova. Što se tiče Burse, briljirao je Endrjuz sa 24 poena. Bitim je imao 20 poena i 10 skokova, Holand je dodao 17, Dudžinski 15, a Nidam 14.

Nije se Bursa uplašila krcate Arene i fanatičnog navijanja navijača Partizana koji je meč otvorio poenima Balše Koprivice. Međutim, turski tim je vezao dve trojke preko Bitima i tako su odmah zbacili pritisak - ako su ga uopšte i imali.

Bursa je za poluvreme pogodila četiri trojke, dve preko pomenutog Bitima i dve preko Nidama koji je bio raspoložen u finišu deonice. Partizan je vodio 13:11 i 15:14, ali su Madar i Avramović bili ti koji su jurili prednost gostuju za egal na kraju prve četvrtine - 20:20.

Pomenuti Madar i Tristan Vukčević su doneli crno-belima +4 već u prvom minutu druge deonice, da bi se Bursa ponovo vratila u egal i nisu dozvolili Partizanu da se odlepi. Istakao se u tim trenucima Dudžinski koji je dva puta zakucao i koji je ubacio 11 poena za poluvreme.

Oba zakucavanja stigla su psole promašenih zicera Partizana i laganih kontranapada gostujućeg tima. Trifunović i Avramović su, s druge strane, pogađali trojke za Partizan, potom i Ledej za 35:32, a poslednju je ubacio Mur za konačnih 38:37 na kraju poluvremena.

Avramović je sa 10 poena jedini bio dvocifren u prvom poluvremenu u redovima Partizana, Mur je ubacio osam (dve trojke), dok je Ledej imao pet. Pomenuti Dudžinski je sa 11 prednjačio u redovima Burse, Bitim je imao devet, a Nidam i Holand po šest.

Partizan je neočekivano loše otvrio drugo poluvreme, jer je Bursa ubacila 10 poena za uvodna tri minuta. Istakli su se Endrjuz sa šest peona (četiri sa linije penala) i Bitim sa četiri. U jednom trenutku, u 24. minutu, gosti su imali +9 (51:42) pre nego što je Avramović bio precizan.

Kevin Banter je bio taj koji je držao Partizan u tim renucima. Posle samo dva poena u prvom poluvremenu, Amerikanac je dva puta u trećoj deonici pogodio trojku i imao dodatno slobodno bacanje. Vezao je tri trojke i smanjio je na 51:53 u 26. minutu.

Proključala je Arena u tim trenucima, ali je vrlo brzo utišana posle poena Hejsa i Bitima. Bursa je u tri navrata do kraja treće deonice imala +7, poslednji put pred sam kraj. Ipak, Avramovič je izmislio poene i posle 2+1 smanjio je prednost gostiju koji su posle 30 minuta vodili 64:60.

Avramović je sjajno otvorio i poslednju deonicu, kada je ubacio trojku za 65:66, dok je Endrjuz, s druge strane, dva puta bio neprecizan van linije 6.57. Kaznio je to Madar i Partizan je ponovo poveo (67:66). Klackalica je bila do samog kraja, a onda smo videli već pomenutu dramu u finišu i bolan poraz crno-belih, te duel Cedevite Olimpije i Burse u četvrtfinalu.