BRUKA I SRAMOTA: Ukrajina slavila sa 5:0 protiv SRBIJE!

Mučno veče po naš nacionalni tim

Fudbalska reprezentacija Srbije ponovo je krenula "po starom", u horor predstavi protiv Ukrajine poražena je i ponižena sa 5:0 (2:0) čemu je kumovalo diletantnsko taktičko vođenje i opredeljenje selektora Mladena Krstajića, te beskrvna i tragična igra njegovih izabranika.

Glavnokomandujući našeg nacionalnog tima krenuo je u formaciji 3-5-2 sa namerom da ofanzivom "polomi kičmu" rivalu, uz dejstvo dvojice klasičnih napadača Prijovića i Jovića, ali je umesto toga viđeno jedno od najsramnijih izdanja naše reprezentacije u istoriji, a bilo ih je, pamtimo svi, baš mnogo.

Bio je ovo najubedljiviji poraz Srbije od osamostaljenja države!

Koliko je Krstajić bio u panici posle 4:0 svedoči i njegov očajnički potez da nakon četvrtog primljenog gola uvede Ljubmira Fejsu umesto Ljajića, mislio je da sačuva obraz da ne "pukne petarda", ali i da smo igrali sa 13 ili 14 igrača u polju, opet bi bilo isto. Konopljanka je potom golom stavio na istorijski debakl našeg tima.

Katastrofa je blaga reč da se opiše izdanje Srbije i Krstajićevo diletantsko "mudrovanje" i eksperimentisanje sa postavom i formacijom, sve je od početka "mirisalo" na poraz, jer su Ukrajinci bili naelektrisani kao "napujdani kerovi" da nas rastrgnu, bez otpora sa druge strane. Čekao se samo prvi gol, čak nas je i on već slomio, a drugi je stigao samo dva minuta posle u režiji istog igrača - Viktora Cigankova, igraća koji je u dresu Dinama prošle sezone dao 18 golova i podelio 10 asistencija.

Još smo i dobro prošli u prvom, Ukrajinci nisu sve dobre šanse uspeli da realizuju, a propušteno su nadoknadili u nastavku - moglo im se pored statičnog srpskog tima čija se igra raspala u paramparčad nakon što je Konopljanka iz prve akcije u drugom poluvremenu matirao Dmitrovića!

SRBIJA (3-5-2): Dmitrović, Milenković, Spajić, Kolarov - Ljajić, Maksimović, Gaćinović, Kostić, Tadić - Jović, Prijović (53. Mitrović).

UKRAJINA (4-2-3-1):  Pjatov, Karavaev, Krivcov, Matvijenko, Mikolenko, Stepanenko, Malinovski, Cigankov, Zinčenko, Konopljanka, Jeremčuk.

TOK MEČA

85. minut - Čeka se kraj meča, Ukrajina ide po šesti, Srbija ne bi do sutra dala jedna gol...

74. minut - 5:0! Bruka Srbije, Ukrajinci su dali i peti gol, strelac je ponovo Konopljanka! Precizan je bio kreativac domaćeg tima, laganoi matirao dmitrovića nakon kontre. Orlovi su osramoćeni.

61. minut - Krstajić je uveo Fejsu da pojača defanzivu, da ne "pukne petarda", izveo je Ljajića.

59. minut - 4:0... Sramotna igra Srbije! Jaremčuk je zatresao mrežu, ostao je neometan na "povratnu" saigrača sa desnog krila i usledila je lagana egzekucija. Mučno je gledati naše igrače.

53. minut - Menja Krstajić, ali kasno... Prijović je izašao, ušao je Mitrović.

46. minut - Totalni raspad Srbije - 3:0 za Ukrajinu! Neverovatno loša partija izabranika Mladena Krstajića, treći put je kapitulirao Dmitrović, i to nakon udarca Konopljanke sa ivice kaznenog prostora. Idnolentno su odreagovali naši defanzivci, nigde bloka za odličnog šutera i stigla je kazna.

POLUVREME

45. minut - Opao je tempo igre, što je sreća po naš tim koji se pogubio u ritmu koji su nametnuli Ukrajinci.

36. minut - Loše, baš loše izgleda igra Srbije, "duva promaja" sa svih strana, mnogo prostora imaju igrači Ukrajine između linija našeg tima.

Ukraine Serbia Euro 2020 Soccer

Dvostruki strelac za Ukrajinu Viktor Cigankov Foto: Tanjug/Ap

26. minut - 2:0... Opet Cigankov! Raspala se odbrana Srbije, izgubljena je lopta na sredini terena, a Cigankov je fenomenalno odreagovao i efektno matirao Dmitrovića. Nije imao šanse naš čuvar mreže.

26. minut - 1:0, Cigankov... Karamev je odradio sjajan posao po desnom krilu, probio, pa uposlio Cigankova, a ovaj iz trka, udarcem "iz prve" matirao Dmitrovića. Bio je potpuno neometan.

23. minut - Jak tempo su nametnuli Ukrajinci, ne posustaju ni naši igrači. Ponovo je Konopljanka zapretio sa distance, ali je Dmitrović bio na mestu, isprečio se paradom. Iz drugog pokušaja je uspeo da ukroti loptu naš golman.

18. minut - Preti Konopljanka, srećom nije bio precizan...

Prijović šutirao u prvoj šansi koja mu se ukazala, nažalost nije bio precizan Foto: Tanjug/Ap

14. minut - Šansa za Prijovića! Kostić je vrhunski poslao paralelu ka napadaču, ovaj bio u odličnoj poziciji, ali je u poslednji čas defanzivac Ukrajine stigao da izblokira pokušaj ofanzivca Al Ahlija.

9. minut - Prijović je imao prvu šansu za Srbiju, lopta mu se odbila pravo u noge posle reakcije defanzivca domaćeg tima. Ipak, nije bio najprecizniji naš napadač.

5. minut - Veliki pritisak izvršili su igrači Ukrajine na našu odbranu, nekoliko opasnih akcija je izdržala odbrana "Orlova".

Počelo je zviždanjem himne Srbije! Ukrajinski navijači nisu štedeli grla na taktove "Bože pravde".