BITKA ZA OI! Srbija pobedila Portoriko i plasirala se u finale

Najbolji meč Srbije na turniru naših košarkaša

Srpska košarkaška reprezentacija plasirala se u finale kvalifikacionog turnira za plasman u Tokio pobedom nad Portorikom rezultatom 102:84, pa će se za prolaz na Igre boriti sa Italijom u nedelju.

U finalu nas čeka odlična i raspucana Italija koja je ranije danas deklasirala Dominikansku Republiku 79:59.

Srbija je danas u svojim redovima imala nekolicinu šuterski raspoloženih igrača, petoricu "dvocifrenih", koji su izneli najveći teret autoritativnog trijumfa.

Micić je bio najbolji, najproduktivniji sa 21 poenom i 8 asistencija.

SRBIJA - PORTORIKO

4/4

38. minut - Bjelica stavlja tačku, hladan kao santa leda, trojkom sa osam metara. Srbija vodi 95:80.

37. minut - Srbija drži situaciju pod kontrolom, imali smo i tri slobodna bacanja kao poklon posle tehničke za selektora gostiju. Portorikanci nisu tako efikasni u napadu, vodimo 89:77... Gotovo smo rešili ovaj meč.

34. minut - Srbija pokušava da reši pitanje pobednika u ovim trenucima, Teo i Dobrić su iskreirali akciju, Zvezdin bek je zakucao, za beg na 87:73. Imamo idealnu situaciju.

32. minut - Krenuli su Portorikanci agresivno od samog starta poslednjeg perioda, trojku je ubacio Braun, pre njega i Pinjeira se "upisao", ali imali su naši igrači odgovor preko Davidovca i Marjanovića.  Vodimo 83:73.

3/4 - 79:68

30. minut - Sjajan način da se završi četvrtina, Micić je faulrian pri šutu za tri poena u psolednjoj sekundi. Nije moglo bolje. Da se još više rezultatski odvojimo. Micič je ubacio sva tri penala, stavio tačku na treći period, upisao svoj 18 poena, za vođstvo 79:68.

29. minut - Odbili smo najjači napadački nalet Portorikanaca, Petrušev je sa linije penala održao Srbiju na "pristojnoj" udaljenosti, flertujemo sa dvocifrenom razlikom sve vreme. Srbija je izvela 11 slobodnih bacanja u 3/4. Vodimo 74:65, ali ne zadugo, jer gosti dolaze do poena 2+1. Braun je bio maksimalan u ovoj akciji za 74:68.

Srbija - Portoriko

25. minut - Evo i trojke gostiju, prilaze na 60:54, pa Kokoškov zove na predah. Pet trojki zaredom smo videli! Tri za Portoriko, dve za Srbiju u režiji Bjelice, pa onda i dvojka našeg NBA asa. Vodi Srbija 68:60.

24. minut - Pokliči "MVP, MVP", znače samo jedno: da Vasa Micić stoji na liniji penala. Srbija vodi 60:49. Sve je isto kao i u prvom delu meča - Pinjeira nastavlja košgetersku seriju i koliko toliko održava goste "u igri". Već 18 poena ima najefikasniji igrač Portorika.

POLUVREME

2/4 - 51:40

20. minut - Imali smo najvećih 11 poena prednosti, sve dok sjajni Pinjeiro nije napao srpski obruč, poentirao, vratio nadu gostima. Poslednju reč u prvom poluvremenu imali su napši, poentirao je Avramović za konačnih 51:40.

19. minut - Petrušev se razigrao. poeni, blokada, pa zakucavanje! Ide Srbija na 45:37, Portorikanci zovu tajm-aut. Micić, Anđušić i Petrušev najefikasniji sa po 10 poena Kod Portorika je to Pinjeira sa 14.

17. minut - Ne posustaju Portorikanci, Pinjeiro i Anduhar su kreirali mini-seriju 4:0, prišli su na 41:37. Biće ovde još velike borbe.

15. minut - Vasa Micić je u potpunosti preuzeo napadačke uzde u našem timu, kreira MVP sjajno, poentira, asistira naš plej. Imali smo u jednom momentu i najvećih osam razlike, posle tri vezane trojke od kojih je jedna stigla iz samog ćoška iz ruke Bobana Marjanovića! Sjajno ga je proeigrao Micić u toj situaciji. Vasa je prvim hicem najavio pomenutu seriju torjki, bobi nastavio, a Teodosić se priključio.

14. minut - Sjajan meč igra Pinjeira, pogodio je tešku torjku, preko ruke našeg igrača, prilazi portoriko na 32:31. Prethodno je Anđušić bio neefikasan u prodoru.

12. minut - Vodi Srbija, četiri vezana poena Micića, 32:26. To je i najveća prednost Srbije danas. Portorikanci poentiraju na drugoj strani, ali i promašuju u narednoj akciji.

1/4 - 28:26

10. minut - Sjajan meč Srbije i Portorika, šuterski obračun Anđušića (10p) i Pinjeire (9p), na kraju dalekometna trojka Bjelice za ipak vođstvo našeg tima na kraju prvog perioda - 28:26.

8. minut - Evo serije Srbije posle tri brza tranziciona napada, od 11:17 smo došli do egala zahvaljujući poenima Dobrića, Avramovića i Petruševa. Ali opasni su gosti, ide njihova serija 4:0, vode gosti i dalje, 21:17. Odgovor Srbije bio je istovetan kao i posle tajm-auta, serija 6:0, za preokret. Anđušić je trojkom naterao selektora Portorika da traži prvi tajm-aut. Vodi Srbija 23:21.

7. minut - Nije dobro - Portoriko ima najveću prednost dosad, 17:11! Trojku je pogodio Ajzea Pinjeiro. Kokoškov primoran da traži tajm-aut.

5. minut - Opasno deluju Portorikanci, ozbiljno u oba pravca, ne daju našim igračima da se razmahnu i poentiraju u serijama. Poveli smo preko Anđušića 9:8, uzvratili su gosti preko Kondita, koji je poentirao uz faul Bjelice, no nije bio precizan u dodatnom pokušaju sa penala.

3. minut - Klavel je pogodio svoju drugu trojku, odgovorio na Micićev hitac van linije 6.75 metara. portorikanci vode 8:5.

1. minut - Kakav start Portorika, gosti vode 5:0! Trojkom je meč otvorio Klavel, u narednom napadu poentirao je Parker Rivera.