BEN SPASIO ZVEZDU! Puno promašaja ali na kraju 3 boda za crveno bele

Zanimljivo da je sudija produžio drugo poluvreme samo četiri minuta, iako se ukazivala pomoć Milanu Borjanu u dva navrata, ukupnog trajanja devet minuta

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukaričkog u okviru trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije rezultatom 1:0.

Po teškom terenu i teškom vremenu crveno-beli upisali su važna tri boda. Iako su vremenski uslovi bili nepovoljni, padala je kiša od samog početka meča, Zvezda je upisala novu, 28. pobedu u sezoni za povratak na vrh.

Jedini gol na meču bio je delo El Fardu Bena u 40. minutu. Pokušao je Sanogo udarcem iz velike udaljenosti, lopta je pogodila Kataija, i na srećan način se odbila na nogu Bena, koji je driblingom izbacio svog čuvara Nemanju Tošića i lako matirao Mićovića.

Crveno-beli su od početka dominirali na terenu, ali prvu pravu šansu propustio je Milan Pavkov u 27. minutu kada je glavom pogodio stativu.

Izveo je korner Gejlor Kanga, Novak Mićović nije mogao da se odluči da li će da izađe sa gol linije, a to je iskoristio Pavkov koji se našao sam i pokušao da zatrese mrežu protivnika, ali ga je stativa tu zaustavila.

Svoju šansu u prvom poluvremenu imao je i Čukarički, i to preko Miladina Stevanovića, nekadašnjeg fudbalera Partizana. On je fantastično izveo slobodan udarac, ali je Milan Borjan još boljom intervencijom spresio da se zatrese njegova mreža.

Već na otvaranju drugog dela meča Mirko Ivanić je imao veliku priliku nakon kombinacije Milana Rodića i Aleksandra Kataija, ali je njegov udarac odbranio Mićović.

Problem za Zvezdu mogla bi da predstavlja povreda Milana Borjana. Iskusni golman je dobio udarac od strane svog saigrača Strahinje Erakovića u 67. minutu, nakon čega je ostao na travi kako bi mu se ukazala pomoć. Prekid je trajao sedam minuta, a nakon što mu je noga bandažirana, Borjan je ostao na terenu.

Ohi, koji je meč počeo na klupi, imao je dobru priliku u 76. minutu, kada je Gajić uputio odličan centaršut po zemlji, Norvežanin je uputio šut ka golu, ali je on otišao malo pored gola.

Do kraja meča viđena je još samo jedna potencijalno dobra situacija ispred Zvezdinog gola, kada je lopta nakon Erakovićeve greške stigla do Mitra Ergelaša, ali je njegov udarac izblokiran od strane Milana Gajića.

Uskoro opširnije...

Uživo:

90. minut - Sudija je pokazao da će se nadoknaditi samo četiri minuta nadoknade, iako je tokom prvog ukazivanja pomoći Borjanu proteklo sedam minuta.

89. minut - Borjan je ponovo ostao na zemlji, i ponovo mu se ukazuje pomoć.

88. minut - Dobra šansa za Čukarički! Okliznuo se Eraković, dobio je loptu Ergelaš, ali je njegov udarac izblokirao Milan Gajić.

84. minut - Zatišje na stadionu "Rajko Mitić". Zvezda drži loptu i deluje kao da samo čeka kraj meča.

76. minut - Velika šansa za Ohija! Gajić je ubacio loptu po zemlji u peterac gostiju, tamo se našao Ohi koji je šutirao, ali lopta je otišla tik pored stative.

74. minut - Borjan ipak ostaje na terenu. Lekarski tim Crvene zvezde je bandažirao nogu svom golmanu i on će, makar za sada, ostati na terenu.

72. minut - Prekid i dalje traje. Na zagrevanju je i Miloš Gordić.

67. minut - Eraković je u želji da zagradi loptu koja je išla ka Borjanu oboren, a pri padu je udario u svog golmana koji je ostao da leži.

65. minut - Dvostruka izmena u ekipi Zvezde. Izašli su Ben i Pavkov, ušli su Srnić i Ohi.

60. minut - Sve vreme je lopta u nogama Zvezdinih fudbalera. Čukarički iako gubi ne može da ozbiljnije pripreti.

54. minut - Velika šansa za Ivanića, ali Mićović zaustavlja udarac! Rodić je odigrao za Kataija, koji je iz prve poslao loptu ka Ivaniću, on je izbio sam ispred golmana Čukaričkog, ali je Mićović nogama zaustavio taj udarac Zvezdinog fudbalera.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme. Crveno-beli vode sa 1:0 golom Bena.

43. minut - Nove dve velike šanse za Zvezdu! Katai je povukao kontranapad i poslao odličnu loptu u prostor za Pavkova, ali se napadač crveno-belih dugo nameštao i dozvolio Stefanu Šapiću da mu izblokira taj udarac. U nastavku akcije usledio je centaršut s leve strane, golman Čukaričkog je "zaplivao" u prazno, međutim to niko nije kaznio.

40. minut - GOOOOL, vodi Zvezda 1:0, strelac je Ben! Pokušao je Sanogo udarcem iz velike udaljenosti, lopta je pogodila Kataija, i na srećan način se odbila na nogu Bena, koji je driblingom izbacio svog čuvara Nemanju Tošića i lako matirao Mićovića.

37. minut - Sada velika šansa za Čukarički! Fantastično je izveo slobodan udarac Miladin Stevanović, inače dete Partizana, ali je Milan Borjan fantastičnom paradom odbranio taj udarac.

35. minut - Ponovo je utihnula utakmica. Fudbaleri Zvezde drže loptu u svom posedu, ali ne uspevaju da se približe golu Čukaričkog.

30. minut - Dobar je bio solo prodor Stefana Kovača, ušao je u šesnaesterac crveno-belih i pokušao udarcem po zemlji, ali je lopta otišla daleko pored gola.

27. minut - Najbolja prilika na meču za Milana Pavkova! Izveo je korner Gejlor Kanga, Pavkov je ostao usamljen i šutirao je glavom, ali je lopta udarila u stativu i odbila se u gol-aut. Velika sreća za goste.

23. minut - Aleksandar Katai je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je njegov pokušaj udario u živi zid, pa se odbio u korner. Iz tog prekida crveno-beli nisu izrodili nikakvu priliku.

22. minut - Moglo je da bude opasno pred golom Čukaričkog jer je lopa prošla kroz peterac gostiju, ali tu nije bilo niti jednog fudbalera crveno-belih da uputi šut ka golu Mićovića.

19. minut - Prvi šut ekipe Čukaričkog na meču bio je delo Milana Savića. Ipak, njegov pokušaj sa oko 20 metara je bio veoma slab i to je bio lak posao za Milana Borjana.

12. minut - Bez prilika za sada, a i bez pravih šansi. Čukarički polako uspeva da se oslobodi pritiska crveno-belih, pa su tako uspeli jednom i da organizuju napad na protivničkoj polovini.

6. minut - Crveno-beli imaju loptu u svojim nogama sve vreme od početka utakmice, ali ne uspevaju još uvek da upute šut ka golu koji čuva Novak Mićović.

1. minut - Meč je počeo, sa centra je krenula Crvena zvezda.

Crvena zvezda - Čukarički 1:0
(Ben 40. minut)

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan - Gajić - Dragović - Eraković - Rodić - Sanogo - Kanga - Ben - Ivanić - Katai - Pavkov

Klupa: Gordić, Pankov, Krstičić, Falko, Motika, Stanić, Pićini. Stanković, Srnić, Gobeljić, Ohi

Čukarički: Mićović - Rogan - Tošić - Stevanović - Šapić - Mijailović - Puškarić - Kovač -  Aganspahić - Savić - Lukić

Klupa: Belić, Kembel, Ergalaš, Tanasijević, Čolović, Spasojević, Belić, Čolić, Roganović

Uvod u meč:

Zvezda meč dočekuje na drugom mestu na tabeli, nakon pobede Partizana nad TSC-om. Ipak, crveno-beli imaju sve u svojim rukama, jer ukoliko bi do kraja sezone slavili na svakoj utakmici, osvojili bi i titulu. Ekipa Dejana Stankovića ima čak i taj luksuz da sebi dozvoli jedan remi i da svejedno bez obzira na rezultate crno-belih osvoji titulu.

Čukarički suvereno drži treće mesto. Meč dočekuje sa sedam bodova više od prvih pratioca, ekipa Voždovca i niškog Radničkog.

U dva ovosezonska duela crveno-belih i Čukaričkog slavila je Stankovićeva ekipa. Na Banovom Brdu rezultat je glasio 2:1 za Zvezdu, a na stadionu "Rajko Mitić" bilo je još ubedljivije - 3:0.

Glavna promena u odnosu na te duele biće na mestu šefa stručnog štaba Čukaričkog, pošto je pred početak plej-ofa na klupu Brđana seo Milan Lešnjak, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i trener mladog tima, koji je zamenio Sašu Ilića.

Glavni sudija meča biće Momčilo Marković, a pomagaće mu Miloš Miškeljin i Nenad Radoičić, dok će četvrti sudija biti Andrija Stojanović. U VAR sobi kao glavni sudija sedi Lazar Lukić, a pomaže mu Bojan Banović.