Zvezda slavila sa 20 poena razlike protiv Borca

Borbeno prvo poluvreme, a onda „laganica“ u drugom. Crvena zvezda došla je do prilično ubedljive pobede protiv Borca iz Čačka u skraćenoj rotaciji u kojoj se našlo samo devet igrača, što zbog povreda i bolesti, što zbog odsustva zbog nastupa za reprezentaciju Srbije u narednom prozoru. No, ni to nije bio problem za ekipu Dejana Radonjića, koja je slavila trinaestu pobedu u ABA ligi - 83:63.

Ruku na srce, sami Čačani su takođe bili desetkovani. U Beograd su došli sa samo deset igrača, a Marko Marinović je tokom same utakmice u rotaciji koristio svega njih osam, dok je tek pred kraj dvojici preostalih dao šansu kada je sve bilo već odavno poznato. Stoga, bilo je jasno da od ekipe Borca nije moglo mnogo više da se očekuje.

Doduše, Čačane je dobro služio šut sa distance, što je bio glavni razlog zbog kojeg su tokom prvog poluvremena držali priključak za Crvenom zvezdom. Naročito raspoložen je bio Nemanja Todorović, koji je tri puta poentirao za tri poena, a pogađali su Nenad Nerandžić i Derik Tornton. Međutim, problem za tim Marka Marinovića predstavljao je veliki broj izgubljenih lopti, što ih je pratilo kroz čitavu utakmicu. A u nastavku ih je napustio i šut sa perimetra.

U ekipi Zvezde veoma raspoložen je bio Džordan Lojd, a dobro je poznato da kada on dobro igra, da je to već pola odrađenog posla za tim Dejana Radonjića. Delio je američki košarkaš asistencije, bio aktivan na šutu sa distance i što je najvažnije – pogađao je baš kada je bilo najpotrebnije. Uz to, tim sa Malog Kalemegdana imao je dobru realizaciju na šutu za tri poena tokom čitavog meča, na kraju je Zvezda imala 14/26 za tri poena, dakle više od 50%.

U prvoj četvrtini smo već od samog starta videli inicijativu Crvene zvezde, koja je želela da se što pre rezultatski odlepi i da ne uđe u eventualnu nervozu. Vodili su Beograđani u par navrata sasvim solidnom razlikom, ali je tim Marka Marinovića uvek uspevao da pronađe način da se vrati na posed ili dva zaostatka.

Potpuno istu priču imali smo u drugih deset minuta. U ovom periodu je Zvezda došla i do dvocifrene prednosti u jednom momentu, ali je tim iz grada na Zapadnoj Moravi serijom 8:0 prišao na dva poena zaostatka, potom je par puta bio na tri poena iza crveno-belih. Međutim, ekipa Dejana Radonjića je preko Džordana Lojda ipak uspela da ode na +5, koliko je imala na velikom odmoru.

Početak drugog poluvremena doneo nam je konačno buđenje Crvene zvezde. Zaigrali su domaći znatno bolje u odbrani, Borac dugo nije mogao do poena iz igre u trećoj četvrtini i tim u crveno-belim dresovima je tada došao do prelomne prednosti na ovom susretu. Pogađali su za tri poena momci sa Malog Kalemegdana iz gotovo svih pozicija, dok je Borac bio veoma neuspešan u tom segmentu u ovom periodu igre. Samim tim, razlika je brzo narasla na dvocifrenu i na tom nivou se zadržala tokom čitavog ovog perioda.

Poslednja četvrtina nije nam donela preterane promene u igri dve ekipe. Prednost Zvezde je konstantno rasla, Dejan Radonjić je rešio da malo promeša stvari čak i u skraćenoj rotaciji, ali to nije poremetilo ritam ekipe. Naprotiv, Borac je gledao ka pravom debaklu, nije ništa mogao da pogodi sa distance, dok je crveno-bele i dalje služio šut. Na kraju, bila je to rutinska i ubedljiva pobeda za Beograđane, koji su slavili sa ubedljivih 20 poena razlike.

Statistika utakmice:

Crvena zvezda: Lojd 17, Uskoković 7, Davidovac 3, Lazić 8, Radanov 7, Dobrić 12, Simonović 13, Jagodić-Kuridža 8, Kuzmić 8

Borac: Tornton 9, Smit 5, Miletić 9, Gavrilović, Nerandžić 7, Karapandžić, Novaković 3, Džons 5, Todorović 13, Čarapić 12

Tok utakmice:

4/

10. minut (83:63) - Trojka Uskokovića, pa poeni Smita. Ne pogađa Dobrić uz zvuk sirene, a Uskoković nije pogodio naknadno sa poludistance i to je to.

9. minut (80:61) - Opet Borac promašuje, Radanov ne može da pogodi za tri, pa ni Kuzmić iz ofanzivnog skoka. Novaković promašuje za tri poena - prava revija promašaja, jer su se ekipe maksimalno opustile, ali bacanja će imati Smit. Oba su prošla kroz obruč.

8. minut (80:59) - Borac opet ne koristi napad, međutim malo su prekombinovali igrači Crvene zvezde, jer su istekle sve 24 sekunde predviđene za napad, pa u poslednjih 60 sekundi nema poena.

7. minut (80:59) - Borac ne koristi ni naredni napad, a Gavrilović je napravio prekršaj nad Dobrićem, koji će imati dva slobodna bacanja. Nije pogodio prvo, a drugo jeste i Zvezda ima +20. Dobrić potom pravi prekršaj i na drugoj strani. Oba bacanja je pogodio Tornton, a onda trojka Radanova.

6. minut (76:57) - Fauliran je Jagodić-Kuridža, koji je pogodio dva bacanja. Uskoković dobro brani napad Borca, ali je igrao nogom, da bi Tornton promašio sa poludistance u nastavku ovog poseda. Kvalitetno igra Zvezda napada, sada poene postiže Aleksa Radanov.

5. minut (72:57) - O tablu pogađa sada Tornton za tri poena. Sjajno odigran pik, završava Kuzmić ovo zakucavanjem na drugoj strani igrališta, možda i najlepša akcija Zvezde na ovom meču. Gavrilović ne pogađa za tri za Čačane, kojima ovaj meč i definitivno klizi iz ruku, ako to već ranije nije bilo jasno.

4. minut (70:54) - Ponovo bacanja za Miletića i ponovo je kroz obruč prošlo samo jedno. Lojd je promašio za tri poena, ali je Kuzmić fauliran. Nakon toga tajmaut je zatražio gostujući sastav, koji pokušava da uhvati poslednji voz da se vrati u meč. Kuzmić iz ofanzivnog skoka vraća loptu u koš.

3. minut (68:53) - Napravio je grešku Marko Simonović, pa će loptu imati Borac. Delovalo je da se Čarapić sada povredio i košarkaš Borca je otišao na klupu sa bolnom grimasom. Njegov saigrač Miletić je dobio bacanja i pogodio je jedno od dva. Trojku je pogodio Lojd, pa razlika nikako ne može da se spusti iz vizure Čačana.

2. minut (65:52) - Pravi prekršaj Nemanja Todorović, to je njegov četvrti i to je veliki problem za Marinovića. Bacanja će imati Džordan Lojd, ali je prvo promašio i to je prvi nerealizovani penal crveno-belih večeras. Ali drugo je pogodio. Lako zakucavanje Miletića.

1. minut (64:50) - Nema poena za Borac, nakon čega za tri poentira Simonović, ali onda uzvraća Novaković istom merom iz svog šestog pokušaja sa distance.

3/4

10. minut (61:47) - I Jagodić-Kudiža poentira, ali uzvraća Nemanja Todorović sa lou-posta. Okušao se Dobrić sa distance, ali nije uspeo. No, ni Nerandžić nema dovoljno vremena da uputi šut ka košu i Zvezda ima +14 pred poslednjih deset minuta.

9. minut (59:45) - Još jedna trojka za Zvezdu koju pogađa Simonović i minut odmora traži trener gostujuće ekipe, Marko Marinović. Ni minut odmora nije pomogao Čačanima da dođu do poena, pa Beograđani idu po još veću prednost.

8. minut (56:45) - Nema trojke Čarapića, ali Davidovac pravi faul nad Smitom i to će biti bacanja. Prvo je pogodio, drugo nije. Radanov pravi duplu, ali mu poklon uzvraća Smit na drugoj strani nakon faula u napadu. Nema poena Radanova iz prodora. Još jedan prekršaj u napadu, ovoga puta ga je načinio Tornton.

7. minut (56:44) - Dobrić igra fantastično večeras, evo nove njegove trojke. Međutim, Tornton je pogodio sa poludistance i ne dozvoljava Zvezdi da se još više odlepi. Još jedan dobar potez Lazića, koji polaže loptu u koš.KK Crvena zvezda - KK Borac Čačak

6. minut (51:42) - Poentira Čarapić, Borac je ponovo na jednocifrenom zaostatku i to je alarm za Dejana Radonjića da zatraži minut odmora. Nakon pauze, poeni Jagodić-Kuridže, a Džons vrlo brzo poentira na drugoj strani.

5. minut (49:38) - Raste razlika Zvezde, jer za tri pogađa Ognjen Dobrić. Sada je Čarapić pokušao iz driblinga, ali bezuspešno. Iz skoka Čačani dolaze do poena preko Nerandžića, koji vezuje koševe u dva napada.

4. minut (46:36) - Ređaju se promašaji Borca, pošto je Džons promašio za tri poena. Na svu muku Čačana dolazi novi faul Todorovića, ali potom i Lojd pravi faul u napadu nad Torntonom. Potom Marko Simonović faulira Nenada Nerandžića, koji će imati bacanja. Oba pogađa.

3. minut (46:34) - Nema trojke Lojda, a Todorović je uspeo da izbori prekršaj Kuzmića. Uskoković u nastavku pravi faul nad Džonsom, koji će imati bacanja. Jedno od dva pogađa košarkaš čačanskog Borca. A Obrknežević pokazuje da je Nemanja Todorović napravio faul nad Markom Jagodićem-Kuridžom. U nastavku trojka Lojda, njegova treća.

2. minut (43:33) - Ništa od floutera Miletića, ali Lazić ne uspeva da iskontroliše skok na drugoj strani terena. Sudijsko podbacivanje u reketu Borca, a napad će ostati upravo za ovu ekipu. Međutim, nesporazum Novakovića i Džonsa, pa će napad Zvezda dobiti loptu.

1. minut (43:33) - Zvezda drugo poluvreme otvara trojkom Branka Lazića. Na drugoj strani izgubljena lopta Borca, što uspeva da kazni Aleksa Uskoković novim poenima i evo nas ponovo na dvocifrenoj razlici.

2/4

10. minut (38:33) - Gubi Zvezda loptu. Ne može tim Dejana Radonjića do poena već zaista dugo. Naklon toga i Čačani gube loptu, a Lojd pogađa sa distance. To je njegov deseti poen. Džons promašuje, onda smo videli dva ofanzivna skoka Čačana, a Miletić je i fauliran od strane Kuzmića. Dva bacanja za igrača Borca - prvo promašuje, drugo pogađa, pa rezultatom 38:33 odlazimo na veliki odmor.

9. minut (35:32) - Nema poena Lojda, težak je to bio šut. Miletić je sam na šutu za tri, ali nema poena. Igranje nogom sada od strane Čarapića, a potom vidljiv prekšaj u napadu Džordana Lojda. Tajmaut traži Marko Marinović, čija ekipa dobro parira Crvenoj zvezdi večeras. Nerandžić nije dobacio do koša posle ovog minuta odmora.

8. minut (35:32) - Nakon minuta odmora nema poena Zvezde, ali Džons promašuje za tri. Lojd je otvorio kontru za Lazića, koji poentira uz prekršaj. I dodatno bacanje je prošlo kroz mrežicu. Sada kapiten Zvezde umalo da ukrade loptu, ali je faulirao Džonsa. Evo trojke Čarapića, opet Borac na posedu razlike.

7. minut (32:29) - Todorović je fauliran od strane Uskokovića, koji će imati slobodna bacanja. Pogodio je oba bacanja, može se reći da je on najraspoloženiji u timu Borca. Ne može Uskoković za tri poena, iako je bio potpuno sam, a za tri pogađa Nerandžić. Evo pete trojke za Borac i opet je razlika samo jedan posed. Tajmaut Dejana Radonjića.

6. minut (32:24) - Prekršaj Smita u ekipi Borca na lou-postu. Sjajna finta Lojda, koji nije pogodio, ali je izborio dva slobodna bacanja posle faula Čarapića. Pogodio je oba Zvezdin košarkaš i Beograđani su ponovo uspeli da se odlepe. Još jedna izgubljena lopta Borca, kojima je to možda i ponajveći problem danas. Kuzmić pogađa uz zvuk sirene.KK Crvena zvezda - KK Borac Čačak

5. minut (28:24) - Evo ponovo Todorovića na šutu za tri, ali ovoga puta nema pogotka. Dobrić će imati dva bacanja nakon faula Džonsa. Košarkaš Crvene zvezde oba puta je pogodio. Novaković gubi loptu za Čačane, koji su ponovo u kontra-ritmu.

4. minut (26:24) - Ni Borac se nije snašao, pa Simonović krade loptu. Jagodić-Kuridža pokušao je da postigne poene iz odbojke, bezsupešno. A trojku postiže Todorović, to je njegova treća i Čačani imaju samo posed zaostatka. Tajmaut traži Dejan Radonjić. Posle tajmauta nema trojke Marka Simonovića.

3. minut (26:21) - Tornton je fauliran pod košem Zvezde. Nema bacanja, biće samo lopta sa strane. Tornton pogađa sa poludistance, pa je Borac prepolovio zaostatak. Tortnton sada pravi i prekršaj. Ogroman promašaj Lojda za tri poena.

2. minut (26:19) - Tornton promašuje za tri, Todorović gubi loptu nakon ofanzivnog skoka. Posle skoka promašuje i Dobrić. Sam je kao duh Todorović na drugoj strani na nekih 60 stepeni i postiže trojku, pa je Borac ponovo na jednocifrenoj razlici.

1. minut (26:16) - Smit zaustavlja Radanova pod košem pred kraj napada, Radanov opet promašuje, ali je tu Davidovac da pogodi sa distance. Prvi put je razlika dvocifrena.

1/4

10. minut (23:16) - Ni Novaković ne može da pogodi za tri poena, Čačani imaju problema generalno na šutu sa distance. Onda ovaj košarkaš pravi prekršaj. Zvezda gubi loptu, a Čarapić poentira iz kontre na drugoj strani terena. Crveno-beli sa poslednjim napadom, a Radanov je lako to rešio i tim Dejana Radonjića ima dobru prednost posle deset minuta.

9. minut (21:14) - Lepa akcija Crvene zvezde i pogodio je Marko Jagodić-Kuridža za dva poena. Todorović nije mogao opet za tri poena sa iste pozicije. A Marko Simonović nastavlja da uvećava prednost crveno-belih.

8. minut (17:14) - Ništa od ovog napada Čačana, a Todorović pravi prekršaj, kako bi prekinuo brzu kontru Zvezde. Žali se Radanov da je fauliran, ali je lopta od njegove noge otišla van granica terena i biće napad za Borac. Nekako je lopta došla do Todorovića i pogađa ovaj momak trojku za Borac.

7. minut (17:11) - Lepa reakcija i poeni Džonsa, a potom krade loptu Čarapić i dolazi do novih poena za Čačane, koji su uspeli dobro da odreaguju nakon minuta odmora. Međutim, Zvezda uzvraća trojkom preko Dobrića.

6. minut (14:7) - Dugačak napad Borca završava se šutem Novakovića za tri poena, ali neprecizno. Sjajan pas od parket za Kuzmića, ali Nerandžić je uspeo da ga izblokira. Branko Lazić pravi prekršaj da prekine kontru Borca. Umalo Čačani da izgube loptu, ali svakako nisu došli do poena. I to kažnjava Simonović, pa Zvezda ima +7. Tajmaut Marinovića.

5. minut (11:7) - Miletić baca loptu u aut. Ništa od napada Zvezde, jer je promašio Lojd. Presečeno dodavanje od strane Lazića na drugoj strani, ali nema trojke Simonovića za crveno-bele.

4. minut (11:7) - Lojd je postigao prvu trojku na utakmici za ekipu Crvene zvezde. Otvorena trojka na drugoj strani i za Čarapića, koji uzvraća istom merom. Malo je nedostajalo da Lojd napravi grešku u koracima, ali je zaista lepo poentirao i održava prednost svog tima.

3. minut (6:4) - Ništa od poena Džonsa sa poludistance, a Miletić izbacuje loptu u aut nakon skoka. Lojd je fauliran od strane Novakovića. Nema trojke za Zvezdu u nastavku, a Borac iz kontre preko Miletića dolazi do novih poena.

2. minut (6:2) - Simonović je sjajno poentirao nakon prodora za Zvezdu, a Novaković u timu Borca pravi grešku u koracima. Uskoković nastavlja sa lepim potezima, pa Beograđani dolaze do novih poena na obruču.

1. minut (2:2) - Prvi posed na utakmici imaće ekipa Borca iz Čačka. Promašio je Nerandžić za tri poena, a Miletić je uhvatio ofanzivni skok i poentirao uz faul, tako da gosti na najbolji način otvaraju meč. Međutim, Miletić nije pogodio dodatno bacanje. Kuzmić na drugoj strani ispravlja promašaj Davidovca. Nema otvorene trojke Novakovića za Čačane.

Startne postave:

Crvena zvezda: Lojd, Uskoković, Lazić, Simonović, Kuzmić

Borac Čačak: Miletić, Nerandžić, Novaković, Džons, Čarapić

Pre meča:

Košarkaši Crvene zvezde su osvojili nacionalni Kup Radivoja Koraća, iako su u Novom Sadu bili lišeni usluga nekoliko važnih igrača. Nakon pobeda protiv Radničkog iz Kragujevca u četvrtfinalu, te Partizana u polufinalu, u borbi za trofej savladana je ekipa Mege, nakon daleko bolje igre u drugom poluvremenu.

Međutim, za momke Dejana Radonjića nema pauze. U Beograd u okviru odloženog meča ABA lige stiže ekipa Borca iz Čačka. Košarkaši iz grada na Zapadnoj Moravi ne nalaze se u preterano dobroj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak, tako da će sigurno juriti pobedu u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Zvezda do sada u ABA ligi ima skor od 12 pobeda i samo dva poraza i veliki je favorit za pobedu. Sa druge strane, tim Borca ima samo četiri pobede uz 11 neuspeha i trenutno se nalazi na pretposlednjem mestu koje "garantuje" plej-aut sa drugoplasiranom ekipom iz ABA 2 lige.

Utakmicu između Crvene zvezde i Borca sudiće srpski arbitri u sastavu - Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević i Aleksandar Milojević. Meč će se igrati bez prisustva publike.