Zvezda je osvojila 31. titulu! Petarda protiv Rada

Treća uzastopna titula ide na stadion "Rajko Mitić"

Fudbaleri Crvene zvezde postali su prvaci države po 31. put, pobedom nad ekipom Rada  u meču 27. kola Superlige Srbije 5:0 na stadionu "Kralj Petar I".

Crveno-beli su već u prvom poluvremenu sa tri gola za desetak minuta rešili pitanje pobednika i tri kola pre kraja su i matematički otklonili sve dileme oko titule, pobegavši drugoplasiranom Partizanu na 14 bodova.

Drugo poluvreme je bilo samo potvrda, ali i pokazatelj da Zvezda igra jako dobro uprkos dugoj pauzi zbog korona virusa.

Odličan meč odigrao je Aleksa Vukanović koji se našao u ulozi napadača i to iskoristio da iznudi penal, a onda i postigne dva gola. Ništa slabiji nisu bili ni Mirko Ivanić i El Fardu Ben, pa je Ivanić i tresao mrežu i asistirao, a Ben je samo asistirao.

Zvezda je već od starta meča zaigrala agresivnije i motivisanije, pa je rano počela da opseda gol Rada.

Vukanović je u trećem minutu promašio udarac glavom iz dobre situacije, a golman domaćih Dušan Marković istakao se već u četvrtom minutu kada je odbranio jedan na jedan El Fardu Benu.

Zvezda je uglavnom pokušavala da dugim loptama preskoči deo terena do šesnaesterca Rada, ali je pas po zemlji za Vukanovića doveo do prvog gola.

Vukanovića je na samoj liniji kaznenog prostora oborio Perendija, a sudija Danilo Grujić je procenio da je to za penal.

Iako se o ovome može još polemisati kada se pogledaju usporeni snimci, Mirko Ivanić se time nije bavio, bio je neumoljiv i pogodio je za 1:0.

Već u 30. minutu bilo je 2:0. Prekid u sredini, lopta po zemlji od Bena za Ivanića, strelac prvog gola je "bocnuo" desetak metara do Srđana Babića koji ju je u maniru napadača prihvatio na 13, 14 metara od gola Rada i iz drugog kontakta šutirao po zemlji za 2:0.

U tim momentima je bilo jasno da će Rad teško moći da uradi nešto više. Zvezda nije posustala, nastavila je da napada i u 36. minutu Vukanović se upisao u strelce.

Ben je mirno držao loptu van kaznenog prostora, pustio ju je u prostor po zemlji za Vukanovića, a ovaj je iskosa sa desne strane naciljao dalji ugao i tim golom stavio svoj pečat na prvo poluvreme.

Do isteka 45. minuta, Marković je sprečio još nekoliko šansi Zvezde, mada je nesigurno reagovao kod šuta Njegoša Petrovića u samoj završnici prvog dela igre.

I u drugom delu igre crveno-beli su krenuli ofanzivnije po četvrti pogodak. Već do 55. minuta imali su dve dobre prilike.

Najpre je, posle greške Markovića pri istrčavanju, Perendija sprečio pogodak Zvezde, da bi onda Marković odbranio Ivaniću iz izgledne šanse sa pet, šest metara.

To nije sprečilo "poker" crveno-belih koji je usledio dva minuta kasnije. El Fardu Ben je namestio loptu na korneru, Marković je opet loše istrčao, što je iskoristio Miloš Degenek i udarcem glavom se upisao u strelce.

Stanković je nakon toga izvršio trostruku izmenu i izveo je iz igre dvostrukog asistenta Bena, a priliku su dobili i Milan Pavkov i Radovan Pankov.

Upravo je Pankov probao atraktivno, "makazicama" da savlada Markovića i umalo se povredio u 67. minutu, a tri minuta kasnije je tik pored stative šutirao Gavrić.

Oba trenera su iskoristila po pet izmena, a ubrzo je jedna od njih - Dušan Jovančić iz Zvezde ispalio pravu bombu sa tridesetak metara i pogodio stativu.

Gosti su nastavili da napadaju u slabijem intenzitetu, ali su dali još jedan gol u 82. minutu kada je Ivanić prošao desno, uposlio Vukanovića, a ovaj "otvorio" stopalo i dao svoj drugi gol za konačnih 5:0.

Zvezda protiv Radnika igra u sledećem kolu kao domaćin, Rad ide "na noge" Radničkom iz Niša, a oba ova meča su na programu šestog juna.

Što se tiče Partizana, crno-beli svoj meč 27. kola igraju u subotu protiv ekipe Mladosti na svom terenu.

Sastavi ekipa:

Rad: Marković, Dobrijević, Milošević, Tanasijević, Busnić, Perendija, Milošević, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović, Kaluđerović. Trener: Marko Mićović.

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Babić, Gobeljić, Rodić, Ben, Petrović, Nikolić (od 46. Gavrić), Ivanić, Vukanović, Tomane. Trener: Dejan Stanković.

Glavni sudija: Danilo Grujić

Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević

Stadion: Kralj Petar I