SRBIJA IDE U ČETVRTFINALE! Orlovi RAZBILI Dominikansku Republiku, evo ko može da bude protivnik Srbije u četvrtfinalu

Tekstualni prenos susreta pratite na Telegraf Sportu

Košarkaši Srbije u potpunosti su dotukli Dominikansku republiku i u direktnom duelu za prolaz u četvrtfinale Mundobasketa slavili sa 112:79.

Rezultatske drame nije bilo od prve sekunde utakmice i letećeg starta Bogdana Bogdanovića, Vanje Marinkovića i Nikole Milutinova. Sredinom prvog kvartala Stefan Jović je došao do četvrte asistencije, a Orlovi su već imali prednost od 16:7.

Srbija - Dominikanska republika 112:79 (29:15, 27:20, 31:18, -:-)

Startne petorke

Srbija: Stefan Jović, Marinković, Bogdanović, Nikola Jović, Milutinov

Dominikanska republika: Liz, Feliz, Kvinjones, Delgado, Tauns

Uživo:

4. četvrtina:

10. minut - 112:79 - U laganom ritmu ispratili smo kraj duela. Pobeda Srbije, posmatramo šta se dešava na susretu SAD-a i Litvanije.

5. minut - 103:70 - Orlovi su se malo opustili u defanzivi, ali napad i dalje radi. Raspucali su se igrači i sa manjom ulogom na ovom meču.

2. minut - 95:57 - Serija 8:0 zaključena kombinacijom Avramovića i Dobrića koji je zakucao. Prava katastrofa Dominikane.

3. četvrtina:

10. minut - 87:53 - Petrušev i Avramović, a zamalo i Dobrić zatvaraju četvrtinu.

8. minut - 83:53 - Dvojka Kvinjonesa, zatim Bodgan nastavlja sa perfektnom partijom 7/7 iz igre! Feliz je isključen i neće se vraćati u igru. Jedno bacanje daje Dobrić, pa trojku pogađa Davidovac, sada je četvrtfinale zaista blizu. Plus 30 donosi Avramović.

7. minut - 75:51 - Mendoza i Tauns produžavaju dobar napadački niz svog tima, međutim Bogdan i dalje ne zna za promašaj. Karl Entoni ima 20 poena nakon dvojke, ali Bogdanović potom u ulozi asistenta za Milutinova, potom i Dobrića. Tajm-aut Garsija.

5. minut - 69:46 Opet Montero, ali i Vanja! Stefan Jović dolazi do 2+1, zaista Srbija drži sve konce igre i pored šuta Dominikane.

4. minut - 63:43 Vanja nastavlja tamo gde je stao u prvoj deonici, trojka za +24! Kazna za promašena bacanja Stefana Jovića stiže trojkom Taunsa. Stiže i pogodak sa distance Montera, 6:0 serija protivnika.

2. minut - 58:37 - Taunsova bacanja otvaraju drugo poluvreme, treći put od početka meča gledamo i kombinaciju Stefana Jovića i Milutinova na kucanju.2. četvrtina

Bogdanović 14, Milutinov 10, Marinković 10, Jović 9/4/6 - Tauns 12, Montero 9

10. minut - 56:35 - Razmena koševa Bogdanovića i raspoloženog Montera. Milutinov ubrzo postaje treći dvocifreni kod nas. Do poluvremena smo videli samo jedan pogođen penal Alekse.

8. minut - 51:33 - Srbija održava plus. Konačno poeni iz igre za Srbiju, daje ih Bogdan. Delgado odgovora slobodnim bacanjima. Istom merom uzvraća Milutinov. Prvi koš Alekse Avramovića, sledei i pogodak za tri Montera.

6. minut - 45:28 - Vezuje Stefan Jović šest poena. Pogođena teška trojka preko ruke Feliza. Opet penali sa kojih je Petrušev bio polovičan. Nešto agresivnije odbrane na obe strane i arbitri to odmah sankcionšiu većim brojem prekršaja. Dva od dva Montero.

4. minut - 42:23 - Gudurić je pogodio dva slobodna bacanja za maksimalnih 18 poena viška. Dve odlične odbrane našeg sastava nagrađene su polaganjem Stefana Jovića. Isto je učinio i u sledećoj akciji. Između njegovih koševa trojku daje Mendoza.

2. minut - 36:20 - Tauns je vrlo dobar na ovom okršaju. Sa novih pet poena došao je do 12, međutim Gudurićevi poeni su prekinuli lošu seriju našeg sastava. U listu strelaca se upisuju i Peetrušev i Stefan Jović uz faul.

1. četvrtina

10. minut - 29:15 - Poeni Feliza, zatim i Dobrićevo polaganje nakon dodavanja Guduruća. Odlično izgleda Srbija na oba kraja terena. Avramović daje bacanje nakon dosuđene tehničke, ali rival je preko Mendoze i Solana spustio minus pred tajm Pešića. Poena nije bilo do zvuka sirene, iako je malo falilo da ih poklonimo rivalu.

8. minut - 26:9 - Očas posla na semaforu plus 17! Marinković baš kao i Bogdan ima deset poena! Tajm-aut opet.

7. minut - 21:9 - Tauns jedini raspoložen u timu Dominikane, koš na isteku napada. Odgovor su imali i Milutinov i Bogdan novom trojkom!

6. minut - 16:7 - Već četvrta asistencija za Stefana Jovića, Marinković ima sedam poena. Tajm-aut rivala.

5. minut - 14:7 - Tauns je ubrzo vratio trojku, međutim sledi mini serija, Vanja daje za dva i kucanje Milutinova za najvećih sedam poena viška!

3. minut - 10:4 - Pogodio je Bogdan za maksimalnih plus pet, međutim do poena je došao i Liz. Nakon nekoliko promašja Stefana Jovića i Vanje, Bogdan daje i svoju prvu trojku.

1. minut - 5:2 - Dobar početak Orlova, trojka Marinkovića, potom i kucanje Milutinova nakon koša Taunsa.