ŠOU U KAUNASU! Žalgiris pogodio u poslednjoj sekundi za produžetke

Sjajan meč smo gledali u Žalgirio Areni

Košarkaši Crvene zvezde večeras igraju svoj poslednji gostujući meč u Evroligi.

Protivnik će biti tim koji je u prvom delu sezone relativno lako savladan u Beogradu i koji zauzima poslednje mesto na tabeli - Žalgiris.

Stoga, Radonjićeva četa priželjkuje pozitivan rezultat posle teškog poraza u Bavarskoj (18.00, Sport Klub 1).

TOK UTAKMICE

4. četvrtina

10. minut (88:88) - Trojka Markovića, zakucavanje Kalinića! To je +5 za Zvezdu na oko minut do kraja! Lekavičijus uzvraća dvojkom... Poslednji napad biće za Žalgiris, ali Lekavičijus brzo šutira za dva i promašuje. Kalinić hvata skok! Sada je pobeda već blizu. Dobrić će na bacanja, pogodiće oba, ali je Milaknis vratio trojku. Neverovatno. Tajmaut Radonjića, još devet sekundi. Davidovac će sada na penale. Promašuje prvo, pogađa drugo. Kavano, produžetak!

8. minut (80:80) - Marković je fauliran. Trojka Dobrića! Pa trojka Jankunaasa... Faul Milaknisa i bacanja za Dobrića. Pogodio je oba. Izgubljena lopta Ulanovasa, pa promašaj Dobrića. Tajler Kavano opet promašuje, ali je sada fauliran. Pogodio je oba bacanja.

6. minut (75:75) - Edgaras Ulanovas poentira i samo je dva razlike. Očekuje nas evidentna drama u Kaunasu. Faul u napadu Nikola Kalinić. Neverovatno. I to svira Sreten Radović. Sada faul i za Davidovca, četvrti njegov... Nerešeno, Tajler Kavano. Očekivala se ovakva reakcija Litvanaca.

4. minut (71:75) - Mnogo je Zvezda imala prilika da se odbrani u ovom napadu Žalgirisa, ali nakon dva ofanzivna skoka Nibo stiže do poena iz zakucavanja. Vajt pogađa trojku! Ali Ulanovas vraća dva poena... Promašuje Lazarević, potom dugačak napad gostiju, koji je završio bez poena.

2. minut (67:72) - Nibo, Lekavičijus i Gifaj smanjuju na tri razlike... Mora tajmaut da traži Dejan Radonjić da spreči da se uruši teško obavljen posao. Lazarević nas vraća na +5 posle minuta odmora.

3. četvrtina

10. minut (60:67) - Davidovac! Još dva poena posle promašaja Mareka Blaževiča, izgubljena lopta Taja Vebstera i ukradena lopta Davidovca, ali Dobrić i Kalinić to ne kažnjavaju sa distance... Šteta, Blaževič hvata loptu posle svega. Izgubljena lopta Gifaja. Uzvraća na isti način Davidovac... Promašaj Kavanoa. Dvojka Kalinića iz zakucavanja i još je to faul Vebstera! Prosto je neverovatno šta gledamo u Žalgirio Areni! Pogađa i dodatno bacanje Nikola, sada je Zvezda na poen od dvocifrene razlike. Nils Gifaj konačno prekida agoniju svog sastava. Marković bezuspešan za tri. I to je kraj četvrtine...

8. minut (58:62) - Lukas Lekavičijus ponovo vraća prednost Litvancima. Davidovac je fauliran na drugoj strani. I pogodio je oba penala. Tai Vebster lako stiže do nova dva poena, ali Marković donosi prvu prednost Zvezdi od početka utakmice! Milaknis ne vraća sa distance, pa ni Taj Vebster, skok za Markovića... Trojka Davidovca!!! Ma kako igra Zvezda, ovo je 30. poen u ovoj četvrtini, a ima da se igra još 2,5 minuta! Tajmaut!

6. minut (54:54) - Nažalost, Tejlor Kavano prekida lepu seriju i to uz 2+1, pošto je pogodio i dodatno bacanje. Aron Vajt je postigao nova tri poena, a Dobrić smanjuje na jedan razlike posle ofanzivnog faula Kavanoa! Kako igra Zvezda! Sada faul nad Lekavičijusom, koji ima dva penala. Pogodio je oba puta. Ali ide trojka Davidovca! Izjednačenje!

4. minut (49:46) - Fauliran Nibo, koji je i dalje nepremostiva prepreka... Promašena dva penala. Ulanovas promašuje za dva potom, sada Volters stiže do koša. Lekavičijus stiže do dva poena, Dobrić promašuje trojku, ali tu je Nikola Kalinić, samo tri razlike!

2. minut (47:41) - Luka Mitrović otvara drugo poluvreme sa četiri poena, a na to je odgovorio Edgaras Ulanovas sa dva. Međutim, Ognjen Dobrić pogađa trojku i smanjuje na dvocifren deficit. Ulanovas neprecizan za tri, Kalinić promašuje i hvata svoj promašaj, pa Dobrić stiže do poena. Samo šest razlike, tajmaut.

2. četvrtina

10. minut (45:32) - Trojka Ulanovasa i novi tajmaut Dejana Radonjića... Ne uspeva Zvezda da se približi rivalu. Ni posle minuta odmora ništa bolje, Nibo uvećava na +14, najveću razliku do sada. Srećom Ivanović je tu da prekine novu lošu seriju. Lukosijunas sa trojkom, a potom Davidovac ispravlja promašaj Vajta. I to je to, +13 za Žalgiris.

8. minut (37:28) - Sam je Nibo kao duh i to su laki poeni za njega, već je dvocifren. Vrlo brzo uzvraća Davidovac i potvrđuje onu parolu da se sada igra koš za koš. Lukas Lekavičijus ponovo neprecizan, dok Ivanović konačno spušta na ispod deset razlike i to uz faul Niba. Tajmaut Žalgiris. Dodatni poen za Zvezdu zbog pogođenog bacanja Nikole, a onda ekspresni poeni i za Lekavičijusa. Nejt Volters bez trojke, lopta odlazi u aut.

6. minut (33:23) - Sada se bukvalno igra koš za koš. Mitrović je poništio poene Ulanovasa. Posle toga Kavano promašuje... Gifaj pravi prekršaj i imamo TV tajmaut. Nikola Ivanović bez koša, a Davidovac pravi faul. Dobrić neprecizan.

4. minut (31:21) - Dobra vest za Zvezdu je treći faul Mareka Blaževiča. Luka Mitrović šutira slobodna bacanja i ovoga puta je samo polovičan. Nakon toga Milaknis promašuje sa distance, ali Nils Gifaj hvata skok i dolazi do svoja prva dva poena. Brzo nas na deset razlike vraća Kalinić... Međutim, igra se vrlo brzo, pa i Lukas Lekavičijus pogađa za dva. Kalinić sada gubi loptu, šutnuo je loptu nogom i ona je završila na tribinama. Mitrović pravi prekršaj u napadu. Lekavičijus je izgubio loptu, a Mitrović se ispravlja i ponovo je 10 razlike.

2. minut (27:16) - Nalet Žalgirisa ne prestaje. Kalinić je promašio za tri, Marković izgubio loptu, a Blaževič nas odveo na prvu dvocifrenu razliku večeras. Još jedan promašaj Kalinića, ali i faul Markovića nad Vebsterom za bacanja... Oba su realizovana za +13. Ognjen Dobrić konačno prekida crnu seriju.

1. četvrtina

10. minut (23:14) - Blaževič odmah potom pravi faul, kojim Žalgiris izlazi iz bonusa. Biće sada i bacanja za Markovića posle još jednog njegovog faula. Uspešni penali za Markovića, a Milaknis stiže do dvojke. Poslednji napad je za Zvezdu... Međutim, od poena ništa, pošto je Marković bezuspešan.

9. minut (21:12) - Eron Vajt ponovo vraća Zvezdu na četiri poena zaostatka, međutim Džoš Nibo pokazuje da je ovo njegovo veče i već je na osam poena. Eron Vajt je neprecizan, pa će posed biti za domaće. Milaknis iz njega stiže do dva poena sa linije penala, a Vajt uspeva da postigne trojku. Malo brži ritam u ovim momentima. Marković je faulirao Jankunasa, ovaj je realizovao oba bacanja, a Marek Blaževič nakon ukradene lopte stiže do još dva poena.

7. minut (13:7) - Konačno serija Zvezdinih igrača. I to preko Ognjena Dobrića koji uspeva da postigne pet vezanih poena. Na drugoj strani je odreagovao Džoš Nibo, koji igra zaista dobro... Kalinić i Mitrović zatim propuštaju novu šansu za poene, a Lekavičijus kupi defanzivni skok.

5. minut (11:2) - Nastavlja Žalgiris da uvećava svoju prednost. Karolis Lukosijunas postigao je trojku iz drugog pokušaja, posle čega je Dejan Radonjić tražio minut odmora. Međutim, ni on nije doneo ništa dobro, već Lukas Lekavičijus postiže još dva poena, a Nejt Volters je neprecizan.

3. minut (6:2) - Utakmica je počela posedom Žalgirisa. Dugačak napad završava se polaganjem Niba. Za sada vrlo sporo otvaranje i jednih i drugih... Žalgiris ima blagu prednost posle zakucavanja Niba, jedini koš za goste za sada postigao je Nejt Volters.

Pre meča, dve ekipe su stale da odslušaju himnu Evrolige sa jednim zanimljivim detaljem. Košarkaši Žalgirisa i sudije su nosile zastavu Ukrajine na kojoj je pisala poruka "Stop War". Međutim, košarkaši Zvezde je nisu držali u rukama i pokupili su zvižduke domaćih navijača.