Sjajna Zvezda RAZBILA favorizovani Makabi

Radonjićeva vojska razbila "Ponos izraela" u paramparčad, nanela domaćem timu težak poraz u Tel-Avivu i došla do prve evroligaške pobede

Košarkaši Zvezde demonstrirali su silu u Tel-Avivu na terenu šestostrukog prvaka Evrope, deklasirali Makabi rezultatom 75:63, i upisali prvu evroligašku povedu ove sezone!

Beograđani su od prve sekunde pa do kraja održali čas košarke "Ponosu Izraela", nadirali ih u svim elementima igre, u oba pravca, u šutu, defanzivi, kombinatorici - u svemu.

TOK MEČA

4/4

40. minut - Kalinić solo bravurom stavlja tačku na ovaj meč - 58:72!

39. minut - Ne sme Zvezda ovako pred sam kraj - Makabi pravi seriju 5:0, spušta razliku na 13 poena, pa Radonjić zove tajm-aut ne bili predupredio neprijatne situacije.

38. minut - Odavno je u Tel-Avivu rešeno pitanje pobednika, Lesor prednjači da Makabi ne doživi ubedljiv poraz, Zvezda polako privodi meč kraju, utakmicu u kojoj je od prve sekunde imala punu kontrolu igre i rezultata.

36. minut - Još jedna trojka ide u koš Makabija, opet iz ruke Voltersa, sam je bio i lagano pogodio, kao na treningu, za velikih 64:46! Najefikasniji je Amerikanac sa 17 poena. Pogađa i Kalinić za tri, ide Zvezda na sjajnih 67:46.

35. minut - Trojka Dobrića - na isteku napada! Koliko je ovo sad bilo potrebno da se ubije i ono malo borbenog morala koji je ostao kod igrača Makabija - 44:61.

32. minut - Zvezda beleži najveću prednost posle poena Lazarevića pod košem - 50:68! Trojku je prethodno ubacio Vilbekin, Lesor je potom poentirao... Makabi i dalje daleko i od nagoveštaja da se vrati u igru. Beograđani drže sve pod kontrolom

3/4 - 37:54

30. minut - Da li to Zvezda lomi ovu utakmicu - pogodio je Volters novu trojku, drugu vezanu, za "+17". Fenomenalna igra Beograđana, sada i napadački sve teče glatko.

28. minut - Autoritativna partija gostiju, Mitrović briljira sa 9 poena i 10 skokova, minijatura Kalinića u reketu je donela nove poene. Pogodio je Lazarević neobično, posle odbitka, i to je ušlo. Vode crveno-beli 48:37. Ide i trojka Voltersa!

24. minut - Sluti na još jednu veliku partiju Luke Mitrovića, poentirao je Zvezdin krilni centar i dobio faul, iskoristi i dodatno bacanje. Najbolje se pozicionirao pored Rejnoldsa i Vilijamsa, polazao sjajan tajming, završio akciju. I u narednoj akciji isti scenario, sa istim epilogom, oept Mitrović najbolji pod košem - 32:44.  Devet poena i devet skokova za Luku.

22. minut - Zicer promašuje Kalinić, na prodoru, Rejnolds zakucava loptu u Zvezdin koš, a Ivanović sjajno probija na drugoj strani - 29:37. Nova dobra vest za Zvezdu je treća lična Vilbekina.

2/4 - 27:35

20. minut - Lesor je sada najjača karika kod Izraelaca, koristi maksimalno odustvo Kuzmića i pravog čuvara u reketu, pa lako dolazi do penala. Poentirao je i u tranziciji pola minuta pre kraja druge deonice, spušta razliku na 27:35. Uspeli su Beograđani da sačuvaju lptu i posle promašaja Mitrovića, dobiju novu šansu da zatvore poluvreme poenima, no Kalinićev šut sa osam metara nije prošao. Ipak, sjajna partija crveno-belih u prvih 20 minuta košarke u Tel-Avivu. Kalinić i Volters sa po 8 poena najefikasniji kod gostiju. Simonović ima 6.

18. minut - Opet gledamo Zvezdu kakvu smo gledali od starta, otud i prednost konstantno raste. Kalinić i Volters su preuzeli napadačke uzde, Kuzmić koristi jedno bacanje - 22:33. Brzo potom dobija treću ličnu grešku što može biti potencijalni problem za nastavak meča.

16. minut - Odbila je zvezda veliki nalet Makabija, Kalinić je preuzeo odgovornost, izborio penale i prekinuo seriju rivala. Volters potom promašuje zicer, polaganje bez ikoga oko sebe... Makabi je sada u minus fazi.

14. minut - Mali pad u igri Zvezde, koriste to igrači Makabija i dolaze do serije 6:0, maksimalno u naplatili dva vezana napada. Nova greška Beograđana...

12. minut - Kratak prazan hod za obe strane,  onda novi nalet crveno-belih:  igrači Makabija potpuno nokautirani - Zvezda vodi 28:13! Kakva sekvenca Radonjićevog tima, odbrana kao sat, i tri egzekucije iz ruku Simonovića (dve trojke) i Ivanovića (prodor i polaganje)

11. minut - Ide trojka Simonovića, sve polazi od ruke Beograđanima, igra je tečna da ne može tečnije od ovog. Makabi u nokdaunu - 10:23.

1/4 - 10:20

10. minut -  Savršena igra Radonjićevog tima, bukvalno bez greške. Makabi na samo 10 poena - od toga su dve trojke Vilbekina. Perfektno gosti i završavaju etvrtinu, poenima Mitorvića uz faul, ipak ne i pogođeno bacanje. Makabi za dva šutira 1/7, ima već šest izgubljenih lopti. Zvezda vodi 20:10!

8. minut - Proradio je Vilbekin, dve trojke za najboljeg šutera domaćih - ali to je doslovce jedini segment igre koji funkcioniše Makabiju. Zvezda i dalje drži sve konce igre u svojim rukama. Kalinić je došao do svog četvrtog poena, posle sjajne timske akcije koju je završio zakucavanjem.

5. minut - Fantastična igra Zvezde u povoju meča, 10:0 za goste. Volters je još jednom iskoristio sjajnu odbranu ip poentirao u kontri. Izraelci su stigli do prvih poena, ubacio ej i Vilijams sa penala, za 4:10. Zvezdini igrači zasad drže "zaključanog" prvog strelca Makabija Skotija Vilbekina.

2. minut - Kalinić pravi seriju 4:0, prati ga Volters koji je pogodio za sjajnih 6:0 u korist Beograđana na startu meča. Zvezda i dalje bez primljenog koša, odbrana izluđuje igrače Makabija, a Davidovac zadaje domaćinu novi udarac, u stilu Dirka Novickog - 0:8.

- Zanimljivo je pre početka meča u izvedbi domaćih koji su prozivani od spikera uz zvuke kultnog intra koje je proslavila šampionska generacija Čikago Bulsa sa Majklom Džordanom. Svi ljubitelji košarka koji drže do sebe znaju o čemu je reč.

Zvezda posle prve runde ima skor 0-1, Makabi 1-0, ekipe su ujednačene kvalitetom i treba očekivati