Moćne reči veziste Portugala “Nismo bili bolji ni 10 minuta”

Silva priznao da je Srbija dominirala na "Da Lužu"

Većina fudbalera Portugalije nisu bili raspoloženi za priču posle poraza od Srbije (2:1), Kristijano Ronaldo se čak nije oglasio ni na društvenim mrežama, dok je Bernarddo Silva jedan od retkih koji je smogao snage da se obrati naciji!

Silva je, inače, izašao iz igre u 64. minutu što je tamošnju javnost iznenadilo, a sve to je moraod a objašnjava i selektor Fernando Santoš.

Igrao sam malo ograničeno, trudio sam  e da dam sve od sebe dok nisam shvatio da bi neko drugi mogao da pruži više od mene - rekao je Silva koji je sam tražio izmenu, a zatim dodao:

Bila je to loša utakmica za Portugaliju. Uspeli smo rano da postignemo gol, ali smo posle toga prestali da igramo. Ne mogu da nađem objašnjenje za ovo, bilo je strašno. Imamo taj plej-of u martu i daćemo sve od sebe da se kvalifikujemo. Ali kod kuće, sa 65.000 navijača, morali smo mnogo bolje.

Izvinjavam se Portugalcima koji su gledali ovu utakmicu, nisu trebali. Plan je bio da držimo loptu, ali je Srbija u potpunosti dominirala. Nismo bili bolji ni 10 minuta Sa kvalitetom naših igrača ovo je nedopustivo.

Podsetimo, Srtbija je slavila sa 2:1 golom Aleksandra Mitrovića u 90. minutu, iako smo od 2. minuta gubili pogotkom Renata Sančeza.

Međutim, veliku stvar je odradio kapiten Dušan Tadić koji je do poluvremena izjednačio i onda asistencijom našao Mitrovića u kaznenom prostoru.