ISTORIJSKA POBEDA CRVENE ZVEZDE U ISTANBULU! Bolomboj odigrao utakmicu KARIJERE

Velika pobeda Zvezde za povratak nade i poverenja u igrače!

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su meč 18. kola Evrolige u Istanbulu protiv Fenerbahčea i tom prilikom pobedili rezultatom 76:85 , po četvrtinama 26:18, 9:16, 22:23, 19:28.

Meč je počeo veoma tvrdo, pa je protivnik reagovao u istom ritmu, uspela je Zvezda da uspori veoma brzu igru Fenera. Bolomboj je odlično startovao utakmicu.

To nije bilo kratkog daha, naprotiv, odigrao je fantastično poluvreme, svoje odlične minute je nastavio i u drugoj četvrtini, a pratio ga je veoma dobar Teodosić.

Fener je u jednom trenutku prvog poluvremena uspeo da povede sa deset poena prednosti, ali je Zvezda odličnom odbranom i nizom uspela da se povrati, pa je poluvreme završeno sa samo poenom zaostatka.

Stil košarke u prvoj polovini meča bio je nešto sporiji, Zvezda je maksimalno usprila igru i upravljala ritmom košarke, na šta Fener nije uspeo da nađe pravi odgovor. Tim Jasikevičijusa je svoje prilike za povećanje prednosti tražio kada napad Zvezde nije funkcionisao najbolje, međutim kada je sve radilo kako treba Zvezda je bila daleko bolji tim.

Drugo poluvreme je startovalo ponovo loše za crveno-bele, akteri su ostali isti, ali kraj treće deonice je doneo popravljanje rezultata.

Četvrta četvrtina je krenula fantastično, u meč su se uključili i Lazić, Tobi i Jago i serijom 11:0 doneli veliku prednost od šest poena, velika prednost za ovakav meč.

Na kraju smo imali penal završnicu, ali do toga je dovela odlična igra Nedovića i ključna pogođena trojka preko Džonatana Motlija. Treba se pohvaliti i staložena igra svih igrača koji su ulazili sa klupe.

Najbolji pojedinac ovog meča za Zvezdu bio je Bolomboj sa 24 poena (rekord karijere) i šest skokova, za indeks korisnosti 31. Giedraitis je odigrao odlično, postigao je 19 poena i uhvatio sedam skokova, a priključilo se Hanga sa 12 poena. Nikola Topić je postigao četiri poena i podelio četiri asistencije. Miloš Teodosić je imao šest poena i osam asistencija.

U ekipi domaćina Hejs - Dejvis je imao 21 poen i devet skokova, a pratili su ga Vilbekin sa 14, odnosno Motli sa 11 poena. Jam Madar je postigao osam poena, a Gudurić je ubacio samo tri poena.

Sledeći meč u Evroligi Zvezda će igrati pred svojim navijačima i to protiv Večitog rivala Partizana u četvrtak.1