Crvena zvezda RAZBILA Partizan u PREPUNOJ ARENI! Kakav spektakl smo gledali…

Crno-beli su večeras bili neprepoznatljivi u većem delu meča

Drugi večiti derbi u Evroligi ove sezone pripada Crvenoj zvezdi, koja je u prepunoj "Štark Areni" rasturila Partizan u skoro svim segmentima igre i na kraju slavila izuzetno ubedljivo za ukupno osmu pobedu u ovom takmičenju.

Može se reći da su igrači domaćeg tima "sa kamatom" naplatili dva poraza iz oktobra prošle godine - 88:72.

Statistika je bila neumoljiva. U prvom poluvremenu je Partizan uspeo da podeli samo dve asistencije, naspram Zvezde koja je stigla do čak 15 podeljenih lopti među sobom.

Na sve to, bilo je primetno mučenje crno-belih na skoku. Tim Janisa Sferopulosa je kupio skoro svaki svoj promašaj i iz sekundarnog napada stizao do koša.

Dovoljno je reći da je Zvezda stigla do tačno 50 poena u prvom poluvremenu, što je zaokružio Miloš Teodosić pogotkom sa distance u bukvalno poslednjoj sekundi ovog perioda. Procenti su takođe bili na strani domaćeg tima, Željko Obradović je to pokušao da promeni izmenama, minutima odmora, ali je Sferopulos uglavnom uspevao da nađe kontramere.

Ono što se posebno dalo primetiti jeste raspoložena igra novog pojačanja Zvezde, Fredija Gilespija, koji je imao veliki doprinos u napadačkoj igri domaćeg tima. Može se reći da je on i doprineo svojom energijom da se dođe do razlike odmah na samom startu meča.

Tako se već u posle oko tri minuta igre koji su protekli u stegnutoj igri i egalu dve ekipe, krenulo da se nazire u kakvom smeru će se kretati rezultat večeras. Vrlo brzo je razlika narasla na dvocifrenu (20:9) uz vrlo važan doprinos Nikole Topića, ali i Fredija Gilespija koji je bio posebno raspoložen. Na kraju je baš 11 razlike i bilo posle 10 minuta košarke.

U drugom kvartalu je palicu preuzeo Miloš Teodosić. Delio je asistencije, pogađao neke nestvarne šuteve, a Obradović je pokušavao na sve načine da trgne svoje košarkaše.

Iskusni trener je nekoliko puta rotirao, menjao petorke, tražio i minut odmora, ali jednostavno njegovi igrači nisu reagovali. Veliki problem su bili i prekršaji Bruna Kabokla i Tristana Vukčevića, zbog čega su morali da igraju sa povećanom dozom opreza. Na drugoj strani se Gilespi nije zaustavljao, a Teo je trojkom zaključio vrlo dobru četvrtinu domaćina koji je imao +21 na velikom odmoru.

U trećoj četvrtini nastavljena je dominacija Zvezde. Tek na trenutke je Partizan uspevao da smanji na ispod 20 poena razlike koševima pre svega Džejmsa Nanelija i Bruna Kabokla, a ostali se nisu najbolje snalazili. Odbrana je i dalje bila problematična, što je domaći tim maksimalno koristio i sasvim zasluženo je vodio sa +17 na 10 minuta do kraja.

Zaista se ipak istopila tokom četvrte četvrtine. U samom startu je Zvezda uspevala da održava Partizan na bezbednoj udaljenosti, ali je gostujući tim sredinom kvartala uspeo da zaigra daleko bolje i da trojkom Kaminskog smanji na samo devet poena minusa i da se prvi put spusti na jednocifren minus posle dužeg vremena.

Imao je Partizan tada napad preko Pantera i Smita kada je mogao da se vrati i na samo dva poseda minusa, ali pošto su njih dvojica promašila trojku, uzvratio je Rokas Giedraitis baš na taj način i obezbedio crveno-belima mirnu završnicu.

Obezbedili su crveno-beli sebi osmu pobedu, a crno-belima su naneli deveti poraz u Evroligi ove sezone. U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Asvelu, a Partizan gostuje Fenerbahčeu.