Bruka Crvene zvezde za kraj Evrolige…

Klub sa Malog Kalemegdana ispustio je priliku da se pozitivnim utiskom oprosti od Evrolige za ovu sezonu

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare pobedu koja bi dala šansu Partizanu za potencijalni plasman u plej-in Evrolige, doživeli su poraz od Efesa u Istanbulu i nastavili loš niz koji imaju na ovom gostujućem terenu. Turci su slavili rezultatom 100:55, po četvrtinama 15:11, 30:20, 31:13, 24:11.

Utakmicu su oba tima krenula veoma sporo, mali broj poena obeležio je prvu četvrtinu, a oba tima igrala su užasnu košarku prepunu grešaka, kako u napadu, tako i u fazi odbrane.

Ipak, po greškama prednjašila je ekipa Zvezde, koja je imala dvocifreni broj grešaka već po startu druge četvrtine, a trend loših odluka nastavio se do kraja poluvremena.

Efes je krenuo da koristi svoje šanse i u jednom trenutku su uspeli da vode sa čak 16 poena prednosti, a startom druge deonice napravili su seriju 11-2 koja ih je pogurala do rane dvocifrene prednosti.

Užasna igra nastavlja se i u trećoj četvrtini, sa tim da je Zvezda sada izašla na teren protiv daleko kvalitetnijeg i motivisanijeg protivnika koji je video da može da dobije ovu utakmicu i koji to svim silama pokušava da uradi.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini dostigla neke nove negativne momente, Efes je u jednom trenutku došao do prednosti od 48 poena, da bi na kraju utakmicu završili utakmicu sa 45 poena prednosti.

Najefikasniji igrač u Zvezdi bio je Luka Mitrović sa 11 poena i šest skokova, a dvocifreni su bili i Nedović i Rokas sa po 11 poena. U Efesu se istakao Elajdža Brajant sa 26 poena i po dva skoka i asistencije. Derek Vilis je postigao 15 poena, Oturu je 13, dok je Osmani dao 12 poena.

To je kraj regularnog toka sezone za ekipe Zvezde i Efesa, a kako sada stvari stoje crveno-beli su završili sezonu u Evroligi, dok su Turci ostvarili plasman za plej-in fazu takmičenja.