AU ŠTA URADI MILOŠE!? Teodosić DEMOLIRAO Makabi i doneo Zvezdi šestu pobedu u Evroligi

Bitno je kako će tim odigrati, ovaj meč može biti prekretnica sezone...

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u meču 16. kola Evrolige, na, uslovno rečeno, gostovanju Makabiju u hali "Aleksandar Nikolić".

Konačni rezultat utakmice bio je 98:92, po četvrtinama 20:20, 22:31, 23:28, 27:19.

Utakmica je krenula sa velikim brojem grešaka od strane Jaga, koji je ubrzo zamenjen Teodosićem.

Teo je bez ikakve sumnje odmah doneo potrebnu pamet i energiju, pa je za kratko vreme postigao deset poena.

Prva četvrtina je bila u potpunosti njegova, međutim nerešeni rezultat je doneo Lorenco Braun trojkom uz zvuk sirene i tako održao neizvesnost.

Druga četvrtina - druga priča. Ovde smo videli šta sve može da radi Majk Tobi. Za osam minuta na parketu uspeo je da postigne 12 poena, što mu je veoma prijalo.

Veliku minutažu Teodosića u prvom poluvremenu je pokušao koliko-toliko da olakša Hanga, koji je preuzeo ulogu sekundarnog plejmejkera i to je radio veoma dobro.

Skoro savršena treća četvrtina Rokasa Giedraitisa. Uspeo je da otvori sa brzih osam poena, a onda nastavlja kasnije da rešeta, pogodio je sve što je pokušao. Na kraju je u ovoj deonici postigao ukupno 16 poena.

Tokom ove deonice desila su se dva, umalo i ključna momenta, sudijske odluke koje su mogle da preokrenu utakmicu u potpunosti, a pritom deluju kao apsolutne greške. Oba puta u centru pažnje bio je Sreten Radović.

Zvezda je prvih dva minuta poslednje četvrtine nastavio da igra dobro, međutim po njegovom izlasku nastaje problem usled nedostatka kreativnosti u napadu, a raspoloženosti pojedinaca Makabija.