Juniori Srbije prvaci sveta u VATERPOLU!

Juniori su krenuli stopama seniorske vaterpolo reprezentacije.

Nakon što su „delfini“ osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju, njihovi naslednici u juniorskoj konkurenciji uspeli su da u finalu Svetskog prvenstva savladaju vršnjake iz Italije – 10:8 (3:3, 1:1, 3:2, 3:1).

Selektor Uroš Stevanović na odličan način predvodio je momke koje je birao iz Crvene zvezde, Partizana, Novog Beograda, Radničkog i Vojvodine.

Svaka četvrtina imala je nekog ko se istakao u redovima Srbije a pečat na zlato sa po dva gola u završnoj fazi utakmice dali su Marko Radulović i kapiten Stefan Branković.

Srbiju je na startu meča predvodio Nemanja Stanojević koji je postigao prva dva gola „delfina“ na meču.

Dobra stvar za selekciju Uroša Stevanovića bilo je to da se u prve dve četvrtine u strelce upisalo više igrača, pošto su redom pogađali Marko Radović, Bogdan Gavrilović, Vasilije Martinović i Luka Pljevančić.

Kada je bilo najvažnije, svoje vršnjake ka konačnom trijumfu poveli su Marko Radulović i Stefan Branković.

Radulović je preuzeo odgovornost i praktično u prvom napadu četvrte četvrtine odveo „delfine“ na velikih plus dva (8:6).

Tačku je stavio Branković tri i po minuta pre kraja meča, kada je Srbija došla do kapitalnih i nedostižnih 9:6.

Kapiten je bio strelac i 10. gola naše selekcije 12 sekundi pre kraja utakmice, posle čega je slavlje moglo da počne.