Žalgiris slavio protiv Crvene zvezde na Kipru sa samo poenom razlike

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Žalgirisa sa 85:84, u drugoj proveri na turniru na Kipru.

TOK MEČA

IV četvrtina

6. minut - 79:76 - Odlično se Zvezda vratila u meč. Crveno-beli imaju tri poena prednosti na tri minuta do kraja.

3. minut - 69:73 - Uspela je Zvezda serijom da priđe na mali zaostatak. Izgleda da ćemo gledati egal do kraja.

1. minut - 62:69 - Počela je poslednja deonica.

III četvrtina

10. minut 62:69 - Gotova je treća četvrtina. Imao je Žalgiris i 15 poena prednosti, ali su crveno-beli serijom uspeli da se vrate i priđu na jednocifreni zaostatak.

5. minut - 48:58 - Otišao je Žalgiris na +10. To je bio znak za Duška Ivanovića da zatraži tajm-aut. Deluje da je Žalgiris pronašao pravi ritam, dok je Zvezda znatno slabije ušla u drugo poluvreme.

1. minut - 37:41 - Počelo je drugo poluvreme!

II četvrtina

10. minut - 37:41 - Završeno je prvo poluvreme! Uspevaju košarkaši Žalgirisa da steknu prednost, nakon što su nimali rezultatski zaostatak. Čini se da je stao napad Zvezde u finišu prvog poluvremena, što su Litvanci iskoristili i poveli.

6. minut - 31:30 - Uspeo je Žalgiris da pronađe ritam u odbrani, i da potom to iskoristi u napadu i priđe na svega poen razlike.

2. minut- 25:17 - Dolazi Zvezda i do dvocifrene prednosti. Žalgiris dosta konfuzno deluje u odbrani. Napravili su već tri faula za manje od dva minuta, i izgleda kao da ne mogu da nađu pravo rešenje.

I četvrtina

10. minut - 21:14 - Završena je prva četvrtina! Uspeli su crveno-beli tokom prve deonice da održe prednost koju su stekli u ranoj fazi meča. Za sada tim Duška Ivanovića izgleda odlično na terenu.

7. minut 18-7 - Odlično crveno-beli deluju na startu ovog meča. Raspoloženi su svi košarkaši Zvezde, ponajviše Tobi i Simonović, koji su za sada nerešive enigme za protivničke igrače.

4. minut - 11:4 - Bolje su crveno-beli ušli u utakmicu, i od samog starta pod košem stvaraju velike probleme, pogotovo Majk Tobi. Žalgiris ima velikih problema da zaustavi igrače Zvezde.

1. minut - 0:0 - Meč je počeo!

PRE MEČA

Izabranici Duška Ivanovića su u prvom meču na Kipru poraženi od ekipe Makabija, i to posle dva produžetka, sa 112:109.

Na tom meču, viđena je prava rezultatska klackalica, vodila je Zvezda, potom je Makabi i preokrenuo, na kraju su se igrali i produžeci, a u neizvesnoj završnici crveno-belima nije bila dovoljna ni odlična partija Nemanje Nedovića.

Crveno-beli su prethodno igrali i na turnirima u Italiji i Minhenu. U Italiji su poraženi od Dinamo Sasarija, i slavili protiv Asvela, dok su u Minhenu savladali Albu, pa pretrpeli poraz od Bajerna.