Težak poraz Zvezde u Španiji (FOTO)

Šampion Srbije izgubio je na gostovanju Valensiji.

Španski tim slavio je rezultatom 92:76.

Odlično je utakmicu počela Crvenu zvezdu u Valensiji. Na startu je rezultat bio 6:0 posle dva koša Džoa Reglenda i jednog Ognjena Dobrića između toga. Tek nakon četiri minuta igre je Laveri je postigao prve poene za Valensiju, ali je Reglend opet pogodio i vratio prednost gostima od plus šest. Međutim, sredinom deonice je zaigrala bolje Valensija i vratila se u utakmicu. Iz prve trojke na utakmici je Sastre doneo prvo vođstvo domaćinu. Zvezda je potom uspela da izjednači, a na kraju kvartala i da ima plus od dva poena.

Loš period igre gostiju najavio je Majkl Odžo promašenim kucanjem na startu druge četvrtine. Potom su se ređali promašaji crveno-belih iz dobrih pozicija, ali je rezultat i dalje bio u egalu. Nakon kucanja Bojana Dubljevića pored nezainteresovanog Odža, crnogorski centar je zaokružio seriju Španaca od 11 vezanih poena.

Aleksa Radanov je pogodio prve poene Crvene zvezde u drugoj deonici tek u 15. minutu utakmice, ali je zatim Van Rosom opet pogodio za Špance. Nakon trojke Fajea je Zvezda opet stigla do minus pet, kao i na samom kraju četvrtine kada je Bili Beron pogodio dvojku iz driblinga, a potom i Mohamed Faje.

Nešto bolji start drugog poluvremena imala je Valensija, ali uskoro je usledio odgovarajući odgovor Crvene zvezde. Reglend i Beron trojkama smanjuju zaostatak srpskog tima na tri razlike, a potom i na svega pola koša nakon novog pogotka Džoa Reglenda. Tek krajem treće četvrtine uspela je Zvezda ponovo da se odlepi, pa i da bude na granici dvocifrenog vođstva.

U trećem minutu poslednje deonice Valensija dolazi do dvocifrenog plusa posle koša Bojana Dubljevića. Filip Čović je bio poslednja nada Milana Tomića, uneo je plejmejker dobru energiju i sa nekoliko dobrih poteza smanjio zaostatak Zvezde, ali je to sve bilo kratkog daha. Valensija je u finišu bez puno problema stigla do pobede.

Valensija – Crvena zvezda 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19).

Dvorana: Fuente de San Luis. Gledaca: 6.312. Sudije: Peteri Mantila, Jurgis Laurinavičijus, Tomaš Travicki.

Valensija: Abalde, Laberije 2, Dio 9, Van Rosom 10, V. Tomas 13, Tobi 8, Dubljević 14, Vives 8, Martinez 7, M. Tomas 11, Sastre 10, Dornekamp.

C. zvezda: Regland 21, Radanov 6, Čović 9, Perperoglu 9, Davidovac, Faje 9, Beron 11, Dobrić 2, Ristić, Simanić, Cirbes 6, Odžo 3.