ŠOK U ARENI! Crvena zvezda poražena od Mege

Luda četvrta četvrtina Mege prelomila je meč

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Štark Areni od ekipe Mege 89:83 u meču 24. kola ABA lige.

Od starta meča do sredine druge deonice igralo se koš za koš. Ipak, seriju promašaja crveno-belih izabranici Marka baraća uspevali su da kazne u svakom momentu. tako, Đurišić i Plavšić su vodili glavnu reč, pa je posle prve četvrtine Mega imala prednost 24:18.

Koliko je Mega igrala dobro ovaj period videlo se i po tome što je 16 od 22 poena Mega postigla iz reketa.

U nastavku, gosti su luvali vođstvo. Trene Zvedze Janis Sferopulos pokušavao je tajm-autima da prodrma svoje košarkaše, ali se to nije desilo sve do sredine druge četvrtine kada su se razigrali Nedović i Davidovac. u nekoliko navrata dvojac Zvezde je uspevao da dođe do lopte i dobro iskoristi kontranapade.

uz poene Giedraitisa, crveno-beli dolaze do izjednačenja 36:36, a onda i do vođstva posle trojke Adama Hange. Tajm-auti Marka Baraća nisu davali rezultat, jer njegovi košarkaši nisu uspevali da dođu do poena.

Do poluvremena, Zvezda je zaigrala onako kako ume i na odmor došla sa rezultatom 48:41.

U nastavku, mega je samo na početku uspela da poenima Iljasole priđe na 51:48. Ali, to je bilo sve. razigrali su se adam Hanga koji je torjke šutirao 3/3, a onda i Nemanja Nedović pa je prednost vrlo brzo bila dvocifrena. Delovalo je da je meč "prelomljen", naročito jer je Marko Barać nastojao tajm-autima da probudi svoje igrače, ali u tome nije uspeo do rkaja treće deonice.

U nastavku, Meda je pratila ritam crveno-belih, i na početku četvrt četvrtine prišla na -5, 72:67. Potom, Gilespi šalje ponovo Plavšića na bacanja, a onda Iljasolu pogađa trojku za vođstvo Mege na 7 minuta do kraja 78:77. Mega je zaigrala i odličnu odbranu, pa je Đurišić "udario bananu" Hangi.

Usledila je neizvesna i egal završnica. Na tri minuta do kraja bilo je 80:80, a onda Davidovac pravi faul i šalje Plavšića na liniju za slobodna bacanja. U poslednji minut Mega je ušla sa +8, 88:80, pa je pobeda bila i praktično obezbeđena.

TOK UTAKMICE: CRVENA ZVEZDA - MEGA