ŠOK! Đoković poražen od 123. igrača sveta…

Italijan Nardi odigrao partiju karijere

Kakav šok! Najbolji svetski teniser Novak Đoković ispao je sa mastersa u Indijan Velsu, pošto je u tri seta poražen od "laki luzera" Luke Nardija rezultatom 6:4, 3:6, 6:3.

Italijan, inače 123. igrač sveta, odigrao je partiju karijere, i to nakon što je u glavni žreb dospeo sasvim slučajno. Sem onog dela u drugom setu, možemo slobodno da kažemo da je Nardi bio taj koji je diktirao tempo.

Zanimljivo, ovo je prvi put da je Novak izgubio od "laki luzera" u karijeri, dok je Nardi ujedno najslabije rangirani igrač koji je Đokvoića dobio na ATP 1000.

Meč je trajao skoro dva i po sata, bio je prvi međusobni ove dvojice igrača, a Nardi će u narednoj rundi igrati protiv Amerikanca Tomija Pola koji je možda napravio i malo iznenađenje.

Ostaće Novak na kraju na pet titula u Indjan Velsu, neće uspeti da pretekne Rodžera Federera, a narednu priliku da popravi sliku imaće u Majamiju.

Nije Đoković bio na visini zadatka, tokom celog prvog seta je izgledao kao da se muči. Na kraju i jeste, jer je u finišu istog tražio tabletu zbog stomačnih problema. Čak je nakratko i napuštao teren.

Nakon nekoliko sjajnih poteza, gde se Nardi predstavio u sjajnom svetlu, Novak je "zaštopao" u 5. gemu prvog seta i dozvilio je rivalu da uzme brejk.

Činilo se da će Nole tada krenuti da pali motore, ali smo do kraja videli još sigurniju igru Nardija koji nijednog trenutka nije dozvolio Srbinu da dođe do brejk prilike.

Drugi set je doneo neverovatne scene na startu, brejk Đokovića i vođstvo od 2:0, ali i najduži gem na meču (više od 10 minuta) i taj bizaran potez Nardija kada je zbunio Noleta prolikom servisa i potom izjednačio na 2:2.

To kao da je probudilo Novaka, taj njegov inat, te je usledio novi brejk koji mu je bio dovoljan da posle sat i po vremena stigne do izjednačenja u setovima - 6:3.

Nardi je treći set otvorio sa dve brejk lopte, pritom je imao 1:0 u gemovima, ali se Novak nekako izvukao posle sjajnog servisa i dobrog voleja na mreži.

Nije to bilo sve! I ovaj gem je prešao 10 minuta, gde je Nardi ponovo imao brejk šansu, da bi Nole posle pet izjednačenja nekako stigao do gema i do 1:1.

To što nije uspeo tada, Nardi je uradio u6. gemu trećeg seta, uzeo je brejk koji mu je bio dovoljan za pobedu i na kraju zasluženo dobio ovacije publike.