Ove tri situacije su odlučile pobednika na večitom derbiju! Zvezdaši i dalje žale promašene prilike

Mnogi su tada videli lopte u Partizanovom golu

Porazom u 171. večitom derbiju od Partizana, fudbaleri Crvene zvezde završili su jesenji deo sezone koji će navijali najtrofejnijeg srpskog kluba, ali i čelni ljudi sa Marakane, što pre želeti da zaborave.

Velika očekivanja u Ligi šampiona i najava dominacije u Superligi sveli su se na to da je Zvezda kao četvrta završila grupnu fazu najelitnijeg fudbalskog takmičenja i kao drugoplasirana čeka proleće u domaćem takmičenju. I to sa novim trenerom, jer će Vladan Milojević zameniti Baraka Bahara.

Partizan je u sredu veče slavio rezultatom 2:1, mada su crno-beli imali i dosta sreće u dubokoj nadoknadi vremena kada je Aleksandar Katai promašio zicer za poravnanje.

Upravo ta situacija je jedna od tri zbog koje navijači Zvezde najviše žale kada je u pitanju duel sa večitim rivalom. Bukvalno su svi videli loptu u golu u tom 98. minutu, kada je Žan Filip Kraso "našao" Kataija samog na 3-4 metra, a ovaj glavom šutirao iznad gola.

Prva je viđena na isteku pola sata igre, u 30. minutu. Lopta se posle kornera i gužve u kaznenom prostoru Partizana odbila do Pitera Olajinke koji je sa nekoliko metara gađao glavom, da bi kapiten Partizana Svetozar Marković intervenisao sa gol linije.

Kao što je Marković spasio crno-bele tada, tako je i golman Aleksandar Jovanović sjajnom paradom u 79. minutu zaustavio udarac Gelora Kange u 79. minutu.

Takođe, vredi pomenuti i to da su Zvezdi poništena dva gola - oba zbog ofsajda u kojima se našao mladi Jovan Mijatović.

U nastavku možete pogledati najzanimljivije situacije sa derbija, kao i te tri prilike Zvezde: