NEUNIŠTIV JE! Novak Đoković je u POLIFINALU Pariza

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, pobedio je Holgera Runea rezultatom 2:1 (7:5, 6:7(3:7), 6:4) i tako se plasirao u polufinale mastersa u Parizu.

Đoković se trijumfom u fizički i psihički izuzetno napornom meču, koji je trajao dva sata i 50 minuta, osvetio Dancu za poraz u prošlogodišnjem finalu ovog turnira i ujedno izjednačio učinak u međusobnim duelima na 2:2.

Bilo je opet problema sa navijačima, prvi put u petom gemu prvog seta kada su na tribinama bili nezadovoljni zahtevom sudije da se ne koristi blic na telefonima.

Odgovor publike sudiji bili su zvižduci koji su omeli Đokovića pred servis.

U toku narednog poena, čuo se urlik sa tribina baš pre nego što je Srbin trebalo da smečuje, nakon čega je usledio oštar pogled prema tom delu dvorane Bersi.

Sigurni su bili obojica na svom servisu i prilično lako su dolazili do gemova, sve do same završnice.

Prvi gem u kojem se igralo na razliku bio je gem u kojem je Đoković slomio Runea.

Mladi Danac nije osetio pritisak sve do poslednjeg gema prvog seta kada je trebalo da taj deo igre odvede u taj-brejk.

Đoković je iskoristio veliko iskustvo i želju da izbegne igranje "13. gema" i eventaulni rizik da ga izgubi i tako dobije znatno teži zadatak, odnosno povratak nakon izgubljenog seta.

Uspeo je da iskoristi prvu brejk loptu, koja je značila i osvajanje seta.

Problem je mogao da se nasluti nakon već pomenutog petog gema, pošto je Đoković, nakon što ga je osvojio, pogledao prema svom timu dok se držao za levu podlakticu uz gest kojim kao da je poručio da nešto nije u redu.

Srećom, u nastavku meča nije bilo problema.

Rasplamsala se borba u drugom setu, poeni su postali prilično zahtevni, a Rune je na startu stigao do brejka i prednosti rezultatom 2:1. Međutim, Đoković je ekspresno odgovorio i već u narednom gemu postavio stvari na svoje mesto.

Drugi set je kao i prvi stigao do neizvesne završnice, a u 10. gemu viđena je žustra rasprava Novaka i sudije koji je dozvolio Runeu čelendž iako ga je prilično kasno zatražio.

Đoković je objasnio sudiji da je provera njegovog udarca tražena tek nakon što je Rune udario lopticu i video da ona ide u aut. Publika je iskoristila priliku da opet zviždi srpskom teniseru.

Da čovek iz stolice nije dozvolio čelendž, Đoković bi imao dve vezane meč lopte. Ovako je stigao do jedne koju nije iskoristio. Rune je izjednačio na 5:5, ali je brzo na semaforu pisalo "6:5", pa je dvadesetogodišnjak ponovo imao priliku da obezbedi igranje taj-brejka, što je ovaj put uspeo, nakon što je dobio dragocene savete od svog novog trenera, Borisa Bekera.

Tamo se odlično snašao, za razliku od Đokovića pa smo dobili priliku da gledamo i treći set.

U pauzi između dva seta Đoković je otišao u svlačionicu, a čak i zbog toga je dobio zvižduke sa tribina.

U odlučujućem periodu je rano došao do brejka, već u trećem gemu, što je odmah i potvrdio, a time je naveo nervoznog Runea da udari u ogradu kod mreže. Tom prilikom je rasrkvario prst, zbog čega je dobio pomoć lekara.

Uspeo je da taj problem stavi sa strane, ali ne i da se vrati u meč i vrati brejk. Đoković je na kraju zasluženo stigao do pobede i prilike da drugu godinu zaredom dođe do finala turnira u Bersiju.

U polufinalu mastersa u prestonici Francuske Novak će igrati protiv boljeg iz duela Andrej Rubljov - Aleks de Minor.

Novak Đoković - Holger Rune 7:5, 6:7(3:7), 6:4