Lagani trijumf Crvene zvezde protiv Mornara

Nije se nijednog trenutka postavljalo pitanje da li će Barani doći do iznenađenja

Košarkaši Crvene zvezde slavili su na zatvaranju 8. kola regionalne ABA lige protiv Mornara u dvorani "Aleksandar Nikolić" izuzetno ubedljivo. Nije ništa moglo da pomogne večeras Baranima da izbegnu težak poraz u Beogradu, pa su tako ostali zakucani za dno tabele ABA lige - 95:75.

Mada je Zvezda delovala odlično ofanzivno, to se baš i ne može reći kada je defanzivna igra u pitanju. Imao je domaći tim dosta problema da zaustavi Barane u unutrašnjoj igri, ali sve to nije mnogo uticalo na rezultat, jer je crveno-beli tim držao goste na solidnoj distanci odličnim šutem.

Iskoristio je Janis Sferopulos sve što ima na ovom meču. Rešio je da izbalansira minutažu igračima pred važan meč sa Olimpijom Milano u Evroligi, tako da su gotovo svi košarkaši završili sa barem nekoliko minuta.

Već na startu meča Zvezda je zadala ritam koji je Mornar slabo pratio. Rokas Giedraitis je u tom periodu pogodio tri trojke sa iste pozicije što je omogućilo crveno-belima da dođu do dvocifrene prednosti, koju su potom i održali nakon 10 minuta igre.

U nastavku je Mornar pokušavao koliko-toliko da se vrati u igru, u nekoliko navrata se jeste domogao jednocifrenog zaostatka, ali je to bio maksimum koji je mogao da uradi. Sferopulos je svakog puta nalazio način da odbije nalete Pavićevićevog sastava i na poluvremenu je Zvezda imala +13.

Treća deonica donela je nastavak identične igre na obe strane. Zvezda je uspevala da održi prednost pogocima sa distance, dok je Mornar sa druge strane mogao da se osloni na raspoloženog Aleksa Gavrilovića. Ipak, razlika je konstantno rasla, pa je domaći tim imao sasvim sigurnih +18 pred poslednjih 10 minuta igre.

Očekivano, završna četvrtina bila je puko odrađivanje posla, mada se dosta odužila zbog mnogobrojnih prekršaja. Sve u svemu, crveno-beli su mogli da se opuste zbog ubedljive prednosti i zasluženo su slavili pobedu u dvorani "Aleksandar Nikolić".