EKSPLOZIJA! Đoković se namučio ali slavio protiv Tompsona

Novak je odigrao stprljivo i najbolje kada je najpotrebnije meča pratite na Telegraf Sportu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Australijanca Džordana Tompsona u 2. kolu Vimbldona sa 3:0 i nastavio pohod ka odbrani titule u Londonu.

Od starta meča, viđena je agresivna igra na obe strane. Austrlaijanac je odabrao taktiku da napadne jednog od najboljih tenisera svih vremena i igra agresivno, ali je Novak uzvratio istom merom. Uz to, Novaka je na startu meča odlično služio servis, pa je osvajao gemove na svoj servis. Tako psle vođstva od 3:2, Đoković koristi šansu i dolazi do brejka koji potvrđuje i čuva do kraja za 6:3, i 1:0 u setovima.

Koliko je Novak u ovom periodu bio dominantan vidi se i po tome što za ceo set nije napravio ni jednu iznuđenu grešku.

U nastavku, Australijanac je "dodao gas" i zaigrao mnogo bolje. Ipak, imao je i povremene oscilacije pa je Novak došao do dve brejk šanse koje, u oba gema, ne koristi. Posle 4:4, zapretio je i Tompson kojeg je publika, u želji da što duže gleda ovaj meč, podržala fanatično. Ipak, Novak je igrao sovju igru. osvjao gemove na svoj servis pa je set otišao u taj brejk.

Tompson je poveo sa 1:0, a onda je Novak as poenom izjednačio na 1:1. Potom, Australijanac pravi prvu duplu grešku na meču. Od tog momenta, Novak je preuzeo kontrolu, poveo sa 4:2, a onda je nanizao nove poene za 7:4 i 2:0 u setovima.

U nastavku, viđena je slična slika kao i u drugom setu. Ni jedan ni drugi teniser nisu uspevali da dođu do prilike za brejk. Igralo se poprilično agresivno na obe strane, ali bez većih grešaka. Tompson je pružao odličan otpor, dok je Novak igrao stprljivo i čekao svoju šansu za brejk.