Crvena zvezda lako slavila protiv Albe u Beogradu

Sferopulos lako uzima pobedu pred teško duplo kolo

Na meču 14. kola Evrolige, Crvena zvezda je savladala veoma poenterski raspoložen tim Albe rezultatom 85:71, po četvrtinama 25:22, 26:20, 20:11, 14:18.

Dobro otvaranje utakmice imale su obe ekipe, deluje da je Zvezda daleko kvalitetnije otvorila meč, sa više ideja, međutim Alba je koristila i najmanje greške protivika.

Dobar niz napravili su krajem prve četvrtine, međutim, to je Olinde prekinuo krađom i lakim polaganjem, pa je tako Alba uspela da ostane na podnošljivoj razlici pred nastavak meča.

Druga deonica je počela dobrom serijom Zvezde, za prednost od devet poena razlike, međutim Alba je uspela da nađe odgovor i vrati se.

Ulazi Nemanja Nedović potom i deluje da crveno-beli najbolje izgledaju sa njim na terenu. Sa nekoliko dobrih poteza donosi Zvezdi ponovo veliku razliku od devet poena na samom kraju prvog poluvremena

U trećoj deonici Alba nije izašla ni sa kakvim otporom, igrali su daleko lošije nego u prve dve i nisu uspeli da ponude nikakvo rešenje da iznenade protivnika.

Nije Zvezda bila specijalno kvalitetnija, popravili su malo odbranu, u napadu igrali proverene akcije za raspoložene igrače i veoma mirno su priveli četvrtinu kraju uz prednost od čak 18 poena.

Jako loše otvaranje od strane obe ekipe, tek u trećem minutu poslednje četvrtine Met Tomas pogađa sa poludistance, daleko od dobre košarke.

Uspela je Zvezda da se stabilizuje i da nađe prostor do koša, ali završnica ove utakmice nam je pružila ispodprosečnu košarku, sa malo uzbiđenja

Alba niti u jednom trenutku nije imala energije da se vrati, dok su crveno-beli igrali više nego dovoljno kvalitetno da dokažu očiglednu razliku u kvalitetu između ova dva tima.

Statistički najbolji pojedinac u timu Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 20 poena i pet asistencija. Odlični su bili Rokas Giedraitis sa 19 poena i pet skokova, Teodosić sa 12 poena, četiri skoka i pet asistencija, kao i Davidovac koji je imao savršenu poslednju četvrtinu i na kraju meč završio sa 10 poena.

U gostujućem timu najbolji je u statistici bio Olinde sa 13 poena, Pratili su ga Timan sa 12 i Vetsel sa 10 poena.

Naredne meč Zvezda igra u ABA ligi i to protiv ekipe SC Derbija, dok će naredni meč u Evroligi imati duplo kolo protiv Real Madrida kod kuće, odnosno Makabija u hali "Aleksandar Nikolić".