Zvezdo, pazi se Kairata

Mladi napadač došao do cifre od devet postignutih pogodaka u sezoni

Kako se približavaju evropske kvalifikacije, Kairat deluje sve bolje u kazahstanskom prvenstvu, a to se posebno odnosi na mečeve koje ekipa Kirila Kekera igra kod kuće.

Na dva poslednja, potencijalni rival Crvene zvezde u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, dao ih je čak 10, a danas je napravio više nego dobru uvertiru meča prvog kola sa Makabijem u Haifi, koja je na programu 7. jula.

Sastav Kirila Kekera savladao je Atirau sa 5:0, a meč je obeležio sjajni Artur Šušenačev, koji je u ovom trenutku prvi strelac ekipe sa devet postignutih pogodaka. Dva manje je dao dobro poznati Brazilac Vagner Lav

Šušenačev je najbolji strelac tima i trenutno drugi na listi strelaca kazajstanskog prvenstva, a u kakvoj se nalazi formi potvđuje i činjenica da je postigao šest golova na poslednjih pet mečeva.

Lav je ostao na sedam, a baš danas je prekinuo niz od četiri vezana meča na kojima se upisivao u strelce. Ne treba zaboraviti ni odličnog Hosea Kantea, koji se aktivirao nakon kraćeg posta, pa je došao do cifre od osam prvenstvenih pogodaka u ovoj sezoni.

Kairat je najefikasniji tim lige sa 43 gola na 19 mečeva, što je 2,26 u proseku po meču, ali se nalazi tek na trećem mestu tamošnje Premijer lige sa četiri boda manje od Astane, odnosno dva od Tobola.

Šušenačev je prvi pogodak na meču, ujedno i jedni u prvom poluvremenu postigao u 29. minutu, a pitanje pobednika definitivno je rešeno sredinom drugog poluvremena, kada su mrežu protivnika u rasponu od 57. do 69. minuta pogađali KanteŠušenačev i Ajkulov. Konačan rezultat utakmice postavio je Kamo Hovanisjan u trećem minutu nadoknade.