Zvezdo, čuvaj se ovakvog Bajerna

Nema boljeg utemeljenja za prognozu da će Bajern i osmi put zaredom postati šampion Nemačke od jučerašnje utakmice Dortmunda - glavnog izazivača, te današnje partije Bavaraca u Dizeldorfu.

Najprostije rečeno: Bajern i Borusija trenutno su nebo i zemlja. I to ne može niko da ospori. Na sinoćne kriminalno izdanje Milionera momci iz Minhena odgovorili su jednom od najboljih utakmica u sezoni, pokazavši i dokazavši još jednom da je ipak problem bio u Niku Kovaču: Fortuna - Bajern 0:4.

Sve ono što je Bajern izgubio s dolaskom Kovača na klupu - brza i direktna lopta, ubitačni tempo, nemilosrdnas realizacija. čvrsta i organizovana odbrana - vratilo mu se s Hansijem Flikom. I čak nešto više. Jer teško je oteti se utisku da je ovaj Bajern u pojedinim delovima meča u Dizeldorfu ozbiljno zaličio na onaj Hajnkesov što je uzeo triplu krunu 2013. godine.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević nije mogao da isprati meč Bajerna pošto su njegovi crveno-beli igrali u isto vreme u Nišu, međutim kada bude video ovo izdanje Bavaraca glavobolja će ga teško zaobići. Flik je po prvi put ove sezone uspeo da pronađe mesto u timu i Kutinju Tomasu Mileru (i to je sasvim dobro izgledalo), sa Alabom na štoperu nije se osetilo da je ta pozicija trenutno ozbiljno deficitarna, Toliso je u startnih 11 vratio golom, Serž Gnabri samo nastavio tamo gde je stao u dresu reprezentacije, potvrdivši brutalnu formu.

I to je samo deo arsenala kojim Bajern raspolaže.

Ako se posle onih 1:5 u Frankfurtu pojavila trunčica nade da bi Zvezda mogla da iskoristi očajno stanje u redovima nemačkog velikana i možda čak "kljucne" bod, nakon tri poslednje utakmice s Flikom na klupi situacija se značajno menja. Pogotovo ukoliko Bajern u Beograd dođe u najjačem sastavu. A u to ne treba sumnjati.

Robert Levandovski šetedeo je municiju. mada je odigrao svih 90 minuta upisao je samo jednu asistenciju, za četvrti pogodak koji je postigao Filipe Kutinjo. Vidno je da Tomas Miler igra kao preporođen posle dugo vremena, iako dejstvuje dosta daleko od gola. On je namestio gol Gnabriju za 3:0 u 35. minutu. Još tada bilo je jasno da Dizeldorf nema čemu da se nada. Pre toga pogađali su još Benžaman Pavar i Korentan Toliso

Posle 270 minuta na klupi Hansiju Fliku samo je Fortuna uspela da šutne u okvir gola. I to jednom?!

Borusija iz Menhengladbaha ostaće lider i nakon 12. runde, međutim poraz u Berlinu od Uniona svakako predstavlja iznenađenje posle serije pobeda. Domaći su slavili rezultatom 2:0 i sada se mnogo komotnije osećaju u sredini tabele.

U red iznenađenja spada i Frajburgov remi u Leverkuzenu - 1:1. Vodili su gosti, bajer se na vreme vratio, ali nije uspeo da celo drugo poluvreme da preokrene.

Posle dužeg vremena Mijat Gaćinović je bio starter u Ajntrahtu. I nije se proslavio, kao uostalom bi ceo tim Adija Hitera. Vukovi iz Volfzburga slavili su sa 2:0 kao gosti, pogocima Veghorsta Žoao Viktora. Gaćinović je igrao do 68. minutu, dok je Filip Kostić svih 90 minuta proveo na terenu.

Činjenica da su gosti 45 minuta igrali s čovekom manje (isključen Marsel Tiseran), možda i najbolje objašnjava koliko je Ajntraht bio jalov danas...