Zvezdino samoubistvo u Limožu, za kraj evropskog puta!

Košarkaši Crvene zvezde eliminisani su iz Evrokupa za ovu sezonu posle dramatičnog poraza od Limoža u gostima rezulčtatom 72:71!

Crveno-beli će tako protiv Unikahe u poslednbjem kolu igrati samo radi prestiža, jer su novim neuspehom ostali bez šansi da prođu u nokaut fazu drugog po jačini evropskog takmičenja.

4/4

40. minut - Limož je preokrenuo u samoj završnici serijom Rusela 5:0 u razmaku od samo 30 sekundi, vodi Limož 72:71.

39. minut - Beograđani idu ka pobedi, imaju pet poena prednosti na 01:45 do kraja... Ipak, neće tako glatko ići, Reglend je napravio korake, Limož je dobio loptu i bacanja na drugoj strani. Nazire se drama...

35. minut - Izdržala je Zvezda trojkaški udar Limoža, koji je ublažio minus na samo šest poena (64:58). Beron je odbio nalet, međutim ne odustaju Francuzi, održavaju razliku koja im vraća nadu u preokret.

3/4 - 48:60

26. minut - Dve teške trojke ubacio je Bili Beron, Zvezda podiže razliku na 52:43! U obe situacije Amrtikanac je bio van balansa, u prvoj je isticao napad, u narednoj akciji bio je pod pritiskom čuvara - ali su ob šuta "bez koske".

25. minut - Nalet Zvezde i preokret crveno-belih (plavih u ovoj utakmici): Dobrić je trojkom stigao do svog desetog poena, nadovezao se Ristić, za preokret 43:45.

22. minut - Ristić dolazi do lakih poena, na drugoj strani Zvezda je primila trojku koja je održala Limož u vođstvu (43:40).

Beron je sa dve vezane trojke Zvezdu odveo do "+9" Foto: MN Press

14. minut - Napadački Zvezda deluje daleko bolje nego nedavno protiv Cedevite, mini-seriju 4:0 prave Čović i Perperoglu, međutim istom merom je uzvratio Limož, za novi egal - 26:26.

12. minut - Trojka Simanića donela je Zvezdi najveću prednost (19:15), odgovorio je Limož serijom 7:0, a egal je vratio Filip Čović - trojkom (22:22).

1/4 - 15:16

8. minut - Samo su Dobrić (7), Ristić (4) i Reglend (3) strelci za goste, na drugoj strani stigla je dalekometna trojka, za vođstvo Limoža 15:14. Rusel je imao sreće pošto se lopta o prvi obruč vratila u koš.

5. minut - Dobar početak Zvezde, Ristićev dominira sa četiripoena, Dobrić je ubacio trojku sa zvukom sirene (pet poena), za vođstvo Beograđana 9:7.