ZVEZDINA KATASTROFA U MINHENU! Crveno beli ostali bez TOP 8 faze, poraz od Bajerna

Bez energije, snage crveno-beli u Nemačkoj

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu rezultatom 82:57 u 33. kolu Evorlige i tako se oprostili od dalje borbe za plej-of elitnog evropskog takmičenja.

Bajern - Crvena zvezda

4/4

37. minut - Rubit se ne zaustavlja, postigao je 20. poen, Zvezda bez odgovora. Bavarci na 76:51.

35. minut - Velikih 72:49 za Bavarce. Zvezda bez energije, bez ideje, bez šansi u Minhenu.

32. minut - Loš start Zvezde i u ovoj četvrtini, tek dva poena za tri minuta postigli su crveno-beli. Prekršaj u napadu napravio je Kalinić... Stiže kazna od Šiška, pogađa trojku Slovenac za velikih 69:45!

3/4 - 63:43

29. minut - Potpuni raspad u igri Zvezde, Bajern će i pre poslednje deonice rešava utakmicu. Tomas je doneo velikih 61:43. Crveno-beli teško ovo mogu da preokrenu.

27. minut - Lazarević je došao do svog četvrtog poena, ali je usledila surov odgovor na drugoj strani - dve trojke preko Tomasa i Jaramaza! Bajern ide na maksimalnih 16 razlike, Radonjić traži tajm-aut (56:40).

21. minut - Haotična igra sa obe strane, tri vezana napada niko ne koristi, Zvezdine greške u napadu su neverovatne! Srećom, ne koriste to igrači Bajerna. Propala je i četvrta prilika u nastavku, Volters je promašio...

2/4 - 42:33

19. minut - Bajern je ispucao bonus, pa zvezda to maksimalno koristi da ide na liniju penala - ali muka je živa da pogode bacanje gosti! Dva penala je promašio Dobrić, dva Kalinić, a Kuzmić je popravio iz skoka. Rubit je u narednoj akciji neumoljiv, novi njegovi poeni, i to trojka - za vođstvo Bajerna 39:31.

17. minut - Bajern je prešao u najveće vođstvo dosad (31:25), Zvezdi fali bolji napadački ritam, ali seriju domaćih prekida Kalinić sa penala. Dešon Tomas je u elementu, novi njegov koš, ukupno devet poena za Amerikanca.

15. minut - Budi se Ivanović, pet vezanih poena leja Zvezde, za egal 25:25. Dešon Tomas je doneo novo vođstvo Bajernu.

12. minut - Žestoka, muška borba u Minhenu, sjajna košarka na delu. Bajern je uspeo da pređe u vođstvo poenima Hiliarda sa penala. Amerikanac je prethodno pogodio uz faul. Vodi Bajern 21:20. Rubit je nezadrživ, već 11 poena danas najboljeg igrača domaćeg tima.

1/4 - 15:18

8. minut - Dva promašaja Zvezde Bajern odmah kažnjava preko Hantera i Tomasa, ali uzvraća Kalinić - trojkom! Zvezda i dalje u prednosti, sada je 17:13.

5. minut - Vrlo efikasna partija sada i jednih i drugih, Rubit je vezao četiri poena, ali Zvezda ne da vođstvo. Volters je poentirao opet, Kalinić promašio za tri... Zvezda vodi 11:9.

3. minut - Serija Zvezde 7:0! Kuzmić, Volters, pa Kalinić trojka! Preokret Beograđana za obećavajućih 7:2. Pojačava se i buka sa tribina.

PRE MEČA

Zvezda je na 11-14, dok su Bavarci na 12-12 i drže to osmo, poslednje mesto koje vodi u narednu fazu takmičenja. Minhenski klub ima i meč manje, tako da bi eventualni poraz doveo crveno-bele pred svršen čin i oproštaj od Top 8 faze.

Posle Bajerna, Zvezda ima gostovanje Žalgirisu i domaćinstvo protiv Efesa, dok Bavarci idu u goste upravo Efesu, te Fenerbahčeu i Real Madridu.

Pratiće se i ostali mečevi, ali timu sa Malog Kalemegdana je samo na umu pobeda u Nemačkoj, pa bi pogled mogao da se skrene i na druga dešavanja u elitnom evropskom takmičenju.